Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz visszahozza a létező...

A Fidesz visszahozza a létező szocializmus, Kádár-rendszerbéli állapotokat, reflexeket?

Figyelt kérdés

A jog a politika eszköze, mondja Lenin. Ma kiemelt beruházássá nyilvánítással, egy egy intézményre szabott jogdzabállyal (lásd ceu) (de még sok példát tudnék hozni) mintha politikai eszkoz lenne a jogalkotas...


A szocializmus idején az állam gondoskodik, teljes a foglalkoztatottság (szintén az állampárt retorikája része), ha kell (bár kapitalizmus akkor nem volt) az állam beavatkozik a piaci folyamatokba (lásd ársapka árstopp vagy a legújabb vita a spár részleges felvásárlásával, különadókkal való ellehetetlenítés és "extraprofitadó") Közeledés a keleti despota mostmár posztszovjet isztánok felé és Oroszország felé, titkos gázszerződések, paks bővítés, kínaiak bár fudan egyetem nem lesz de Bp Beograd vasút igen....



A titkosszolgálatokról, pegazus botrányról Panyi Szabolcs pl lehallgatásokról és megfigyelésekrők nem is beszélve...



Propaganda terén vannak újítások, mert ez egy Putyinizálódó fasiszta jellegű rendszer és állandóan gerjeszti a vidék város (lusta városi merengő drogos körúton belüli értelmiség és a serényen tisztességesen dolgozó falusi) mítoszát, rájátszik a szexuális szorongásra (megb*zisítják a gyermekeinket a homosze*uálisok [én már találkoztam meleggel beszéltünk is és mégsem lettem meleg :D] Aztán megteremti az elnyomott fehér férfi mítoszát, a hagyományos családmodell emlegetése a megbomló patriarchalid ferfiuralom hanyatlasara akar valaszt adni (ami egyebkent egy termeszetes folyamat es a nok nem szulogepek de ez az en velemenyem) Vilaghaboruval ijesztegetnek, ez olyan lehet, mint a 89 elotti rendszerben...


A parlament csak egy szavazógép az állampárt 2/3os többségével, nyilván aki vidéken olyan függési viszonyban van a helyi döbrögitől (akit most nem titkárnak vagy elvtársnak hívunk) annak mostmár, hogy le is lehet (ha jól tudom) fotózni a szavazólapot, nincs sok választása...


Szoval osszegezve nekem olyan erzesem van, mintha ujra ezeket a rwgi modszereket hasznalna OV csucspatronus es az o csatolt reszei akik kozben a kozvagyont leraboljak lasd egyetemek atszervezese es kulfoldre viszik a magyarorszagi kozosseg adoban befizetett penzet, nem is beszelve a kaderkepzoknek juttatott penzekrol lasd mcc gellerthegyi epulete vagy a balatoni telkek.



Mi a velemenyetek?



ápr. 22. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Már jórészt visszahozta
ápr. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom.

Egyedülálló, gyermektelenként, szegény családból származva, rólam nem gondkodik az állam.


Ellenben a tehetősebb emberek medencefűtésre is állami támogatást kaptak.

Akiket a szülők támogatni tudnak, őket az állam is támogatja.


Ez minden csak nem szocializmus.

A szocializmusban mindenki megélt, legalább egy kádár kockája volt vagy egy egyszerű 2 szobás panellakása.


A teljes foglalkoztatás egy kamu.

A közmunkát nem hívnám teljes értékű munkának, legalábbis még egy szobát se lehet belőle bérelni.

A sok gyárban dolgozó ember hitelt se kap, olyan alacsonyak a fizetések, versenyezni kell az ázsiai munkaerővel.

ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Reflexek tekintetében:


elgondolkodtatóak pl. a rendszerváltás körüli, vagy akár azóta is tartó - leszámolások.


Akkoriban fizikai módszerekkel (Aranykéz, Ragyás Tóni, különféle más gyanús balesetek)


Mostanában lassúbb lejáratással, eltüntetéssel. Lassan is meg lehet ölni valakit.

ápr. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nincs szükség fizikai erőszakra persze, ami meg a szociális érzékenységét illeti a rendszernek, mintha nem is lenne
ápr. 23. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!