Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ha a magyar...

Szerintetek ha a magyar kormány egyszer nagyon sarokba szorítva érezné magát, igénybe venne hatalmi eszközöket?

Figyelt kérdés

Pl. az ország 70%-80%-a le akarná váltani a kormányt, akár előrehozott választásokkal. A jelenkegi kormány képes lenne meglépni, hogy pl. tömegbe lövetnének, vagy egyéb súlyosabb erőszakos módon fellépnének a néppel szemben, hatalmuk megtartása érdekében?


Eljuthatunk egy Putyini Oroszország vagy Fehéroroszország szintjére?


NER-nek nagy a tét:


- Börtönbe kerülhetnének.

- Orosz/Kínai érdekek kiszolgálására kezd kiépülni az egész kormány.

- Egyre jobban haladunk a teljes mértékű illiberális "demokrácia" felé.


Mit gondoltok?



ápr. 22. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Hatalmi eszközökhöz nyúlnának a hatalmon maradáshoz
Békés módon átadnák az ország vezetését
Nem adnák át a hatalmat, enyhébb módszerekkel próbálkoznának a végsőkig.
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Orosz szintig nem juthatunk el, mivel eu es nato tag vagyunk. Ha ezek elkezdenek eles loszerrel loni a tomeget, abba masnak is lenne beleszolasa, mivel nyilt nepirtas.
ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem merné ezt megtenni a röfi, ő egy besz@ri ember,

Ez már népirtás lenne ezért életfogytiglant kapna.

ápr. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megtennének a hatalomért. Nyíltan csak bizonyos szintig. Nem hivatalosan azért fociultrák, vannak teljes mértékben fideszt kiszolgáló őrző védő cégek. Ilyenek lének fel durván, a kormány szétteszi a kezét, nem mi voltunk. Azért azt is látni lehet, a fidesz kemény mag, ütni is simán üt, akár még egy nyugdíjas is. Trump vesztésekor is ment a cirkusz.Fellehet hergelni az embereket.
ápr. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Itt a fideszes éppen azért hisztizik hogy parancsba lett adva a rendőrök nem használhatnak éles lőfegyvert a tüntetőkkel szemben. Nehezményezi nem lőhettek éles lőfegyverrel a rendőrök a tömegbe.

Ellenzékből a tömegbe lövetett volna a fidesz, hatalmon ami éppen meggyengülőben van szó nélkül a tömegbe lövetne.


RB-NBB 001685/7-6/2006


"NYITRAY ANDRÁS (Fidesz) : Köszönöm, én sokkal rövidebb leszek, mint az előttem

szólók. Először is nagyon szépen kérek mindenkit, hogy nyugodjon meg, Vadai Ágnes is

nagyon fel volt lelkesedve az előbb még . Kérem, hogy nyugodjon meg, ugyanis semmilyen

törvényt nem kell értelmeznünk, a törvényeket a végrehajtó hatalomnak be kell tartani, be kell

tartatni, és ha szakemberként úgy ítéli meg, hogy nem megfelelő, akkor kezdeményezni kell

annak megváltoztatását . Tehát egyetértek azzal, hogy semmiféle politikai nyilatkozatot,

törvényértelmezésben különösen nem kell hogy tegyünk, nem is lenne célszerű, mert

jelentősen túlnyújtanánk a lehetőségeinket, úgyhogy ennek a forszírozását nem is értettem,

most sem értem .

Elhangzott itt több soron - és itt jönnek a kérdések -, hogy a rendőri állománynak

olyan utasítása volt, hogy nem használhat fegyvert . Szeretném megkérdezni, hogy ez egy

külön extra utasítás volt-e az adott helyen, az adott napon . Mert egyébként ez egy

képtelenség . A szolgálatban lévő rendőr az egyik olyan, aki egyébként, ha az ő életét és testi

épségét fenyegető veszéllyel találja magát szemben, minden külön engedély nélkül

használhatja a fegyverét, és akit mondjuk kockakövekkel hajigálnak - és higgyék el, hogy

isteni szerencse, hogy ott nem halt meg egy-két rendőr, meg egy-két nem rendőr is,

hozzáteszem, mert ott össze-vissza hajigálták a köveket . Ha ez nem elég jog arra, hogy valaki

használja a fegyverét, akkor itt nagy baj van . Azért mondom Petrétei miniszter úrnak külön,

mert a bemutatkozásakor én már egyszer ezt nagyon hangsúlyosan felvetettem, hogy

Magyarországon a polgárok - és a rendőr is polgár - önvédelmi joga sehol a világon nincsen

tiszteletben tartva . Micsoda dolog az, hogy ilyen esetben kvázi külön megtiltják a rendőrnek -

ha ez így történt, és erős a gyanúm, hogy így történt, mert ezt többször hangsúlyozták -, hogy

önmaga testi épségét megóvja . És most teljesen függetlenül attól, hogy ott mi történt, akárhol

történik ilyen, szerintem ez végtelenül lelkiismeretlen parancs, ha ilyen parancs volt . Tehát

volt-e ilyen extra külön parancs erre a helyzetre?

Kettő. Itt már történt rá utalás, nevezzük nevén a gyereket : Juhász Ferenc, az MSZP

alelnöke, valamint Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője, plusz egy politológus több

órán keresztül kuksoltak mindenféle rendőri védelem nélkül egy szobában, még akkor is,

amikor a folyosón már jöttek-mentek a közben az épületet úgymond elfoglaló személyek, és

gyakorlatilag úgy hagyták ott őket, mint eb a Szaharát, senki a világon nem gondoskodott

róluk, ténylegesen úgy kellett kilógniuk az épületből, egy olyan helyzetben, ahol bizony a

súlyos egészségkárosító atrocitások lehetősége egyáltalán nem volt kizárt . Ez például kinek a

felelőssége, hogy ilyen megtörténhetett?

Nincs is több kérdésem, ez a kettő éppen elég . Köszönöm szépen."

ápr. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A hatakmi eszközökbe beleérthetjüi szerintem az EU-ból való kilépés azonnali opcióját. Vagy annak felülbírálását, semmibe nem vételét a kormány által. Hoznak egy gyors törvényt, hpgy hiába vagyunk EU-tagok, mégis megtehetik és ha nem is egyből de kiléptetik az országot. NATO meg ebbe nem azólhat bele. Abból is simán kiléptethetnek amúgy ilyen módszerekkel.


Ne feledjük: Minden az ő kezükben van, jogilag bármire képesek lehetnek. Ha nem, akkor átírják és ennyi.

ápr. 22. 17:11
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szólna Orbán Putyinnak, hogy "adj kölcsön 10 tankot és 100 orosz katonát éles fegyverrel és lőszerrel."
ápr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
15%
Bocsi, de minden kormány hatalmi eszközökhöz nyúlna, ha törvénytelenül megpróbálnák megdönteni. Az, hogy mikor jönnek választások, pontosan szabályozzák a törvények, ez nem kívánságműsor.
ápr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 Amerikában megtörtént. Jöttek a választások őgy ahogy kellett, mégis megtörtént az a Capitoliumban amire senki sem számított. Miből gondolod, hogy ha 2026-ban Orbán súlyosan veszítene (pl. 2. öszödi beszéd történne, tényleg kijönne valami súlyos hangfelvétel) mégsem fogadná el vereségét és hatalmi eszközökkel bebiztosítaná magát? Hisz ha felhívná ésmegkérdezné Putyint vagy a Kínai micimackót, szerintem azt mondanák neki tedd meg.
ápr. 22. 18:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Talán Magyar Péternek nem félnek annyira átadni a szekeret, mint Dobrev Klára DK, vagyis Gyurcsány Ferencnek.


Ellenérv: Magyar Péter szerint ez egy brancs Orbán -Gyucsány. Azért szavazták le mindig az ügynökakták megnyítását.


Ki volt aki az ügynökaktákat akarta? Schiffer András LMP, 11 nyújtotta be a parlamentbe a törvényjavaslatot. Mi lett? Politikai hulla. Lemondott.

Vona Gábor 2018 Jobbik ő is kampány igérete volt az ügynökakták megnyítása. Mi lett? Politikai hulla lett . Az ígérete szerint lemondott.

Azt se felejtsük el hogy akkor lefagyott a szerver, elötte még a jobbik vezetett, utána már a fidesz.


Tehát ez az ügynökakták olyan dolog, amivel nem kéne előzetesen rizsázni, mert kicsinálnak.

ápr. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 Remélem nem csinálják ki.
ápr. 22. 18:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!