Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha 2026-ban elbukna a fidesz,...

Ha 2026-ban elbukna a fidesz, lenne utána "ereje" Viktornak, hogy újból kapányoljon, és 2030-ra újra porondra kerüljön?

Figyelt kérdés
máj. 1. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
9%

Miért bukna el?

Sajnos ennek esélyét sem látom.

A trükkjei sikeresek.

máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy újra ellenzéki politikus lenne. Ebben az esetben lemondana és nyugdíjba menne Hatvanpusztára. De én szerintem ő eleve nem is indulna olyan csatába, amit elveszíthet. Ha azt mérnék, hogy reális esély van arra, hogy nem a fidesz győz, akkor szerintem Viktor még időben átadná a gyeplőt másnak. Győztesként akar visszavonulni. Tehát onnan lehet tudni, hogy biztos a fidesz győz, ha Orbán a miniszterelnök jelölt.
máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mit értesz bukás alatt? Itt ugye két opció van, az egyik, hogy a 2/3-ot bukják, a másik, hogy az egész választást.


Az első opcióra van a legnagyobb esély, de ugye ezzel az lenne a baj, hogy a propaganda maradna. Képzeld el milyen szinten tolnák, hogy most az ellenzék nem enged át semmit a parlamenten és tönkreteszik az országunkat… Ha csak nem alakul át teljesen az ellenzék, akkor ez 4/5-öt jelentene 30-ban a fidesznek.


A második opció érdekes kérdés. Szerintem ez a külső tényezőktől és az ország gazdasági állapotától függene. Ha jönne egy válság és/vagy teljesen romba van döntve a gazdaságunk, akkor a fidesznek öröm lenne látni a brutális megszorításokat amit az ellenzéki kormány csinál, és 4/5 lenne nekik 30-ban. HA viszont egy olyan kedvező időszak lenne, mint 2010-2020 között a globális piacon ÉS nem lenne üres az államkassza, akkor a fidesz/orbán hasonlóan járna, mint Gyurcsány.



Sajnos leváltani a fideszt vagy megdönteni a 2/3-ot csak egy határozott lépés lenne egy normális ország felé, ettől még rengeteg szerencse és iszonyatosan kemény munka kellene ellenzéki részről, hogy bizonyítsanak a szavazóknak és a propagandát kiöljék.

máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!