Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik és az abból alakult...

A Jobbik és az abból alakult pártok, hogyan fognak szerepelni az uniós választáson? Melyik lesz közülük a legerősebb?

Figyelt kérdés

Tehát:

- a Jobbik x%

- a Mi Hazánk Mozgalom x%

- a Második Reformkor Párt (2rk) x%

Hogyan szerepelnek és melyik lesz a legerősebb?



máj. 6. 09:58
A kérdező szavazást indított:
Jobbik (Róna Péter)
Mi Hazánk Mozgaom (Toroczkai László)
Második Reformkor (Vona Gábor)
16 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A Mi Hazánknak lehet hogy meg lesz az 5%, 1 képviselő. A másik kettőnek kb. 2%-a, ami ugyanúgy 0, mint a 0%.
máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mansour ***** válasza:
77%
Én is úgy érzem, hogy Mi Hazánknak meg lehet az 5%, de amúgy nem nagyon akarok tippelgetni, mert most tényleg nagyon bizonytalan minden. Én mindenesetre az 2RK-t támogatom, bár Róna Péter is szimpatikus. Viszont amíg a Mi Hazánk nem szabadul meg a populizmustól és a rasszista-antiszemita felhangoktól, addig nem tudom teljes szívvel elfogadni. (És vagyok annyira realista, hogy tudom, ez soha nem fog megtörténni.)
máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hasonlo tipp mint az első kettőè: mi hazánk talán 5 % , másik kettő max 2 %.
tegnapelőtt 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jobbik:

Valaha nagyon egyértelmű politikát képviselt. A jó öreg magyaros hungarista politikát, mely jelentős mennyiségű magyar szívében képes volt valamit megérinteni. Ezek voltak a kezdeti időszakok. De ahogyan az lenni szokott, olyan figurák kerültek a Jobbikban magas helyre, akik változást sürgettek a párt eredeti elképzelései helyett valami elfogadottabbat akartak. Itt kezdődött el a Jobbik hanyatlása. Vona lemondása után pedig már 100%-osan Balliknak lehetne nevezni a pártot.


Mi Hazánk:

Újra hozza a jobbik eredeti arcát a jó öreg magyaros szájízt hozza, mely nem finomkodik és nevén nevezi a dolgokat. Ám ugyanakkor mégis átestek az alapítók egyfajta tanulási folyamaton, hogy a Mi Hazán ne válhasson egy Jobbról érkező balba forduló Jobbik-Ballik párttá.

Már most ezen az EP választáson is meg fog mutatkozni, hogy a Mi Hazán magasan leveri a Jobbikot. Elég akár a fenti szavazás eredményére rápillantani. Magyar Péter sokakat elbizonytalanított, akik már nem fognak sem a Fideszre sem a ballos pártokra szavazni, de Magyar Péterre sem, mert túl friss ahhoz, hogy hitelt érdemlően hatalmat adhassanak a kezébe, hiszen kiforratlanok és kusza a Magyar Péter hálózata. Na , ezek a bizonytalanok biztosabb pontnak érezhetik a MiHazánkat.


2RK:

A 2RK eredményei hozni fogják Vona elvárásait. Ők ugyanis lassú józan építkezésbe kezdtek. Jó, ha egy képviselője bejut az EP-be. Én úgy látom, hogy a 2RK-t jelenleg egyedűl Magyar Péter tudná megsegíteni egy Vona-Magyar vitával vagy diskurzussal, de erre nem igazán fog sor kerűlni nyilvánvaló stratégiai okokból junius közepéig. Ugyanis a 2RK elgondolása egész vállalható. Konkrét programja van mivel ügyek mentén haladással képzeli a második reform kor eljövetelét.

A 2RK azoknak opció, akik osztják az eredeti Jobbik szellemiségét, de a Mi Hazánk túl erős.

Zárójelben megjegyzem:

(Még a 2RK is szervezettebb, mint Magyar Péter)


Jobbik-Mihazánk-2RK viszonylatban összesen látok 8 EP képviselőt.

2RK: 1 képviselővel,

Jobbik: 2 képviselővel,

Mi hazánk: 5 képviselővel.

(+/- 1 képviselő hibahatárt fentartok ebben a jóslatomban)


Itt az a kérdés, hogy egy EP program nélküli fideszre és egy EP program nélküli Jobbikra mégis hányan akarnak szavazni. A 2RK legalább valamiféle programmal készűlhet az EP képviseletre, ahogyan a Mi Hazánk "Virraadat" programja is tartalmaz utalásokat az EP képviseletre.


Még kérdés lehet, hogy a magyarság szempontjából eredménytelen DK-s és Momentumos képviselet karöltve a Jobbikkal hány ember szemét nyitotta fel? De úgy vélem, hogy ezek képviselőhelyeket fognak veszíteni és ez részben Magyar Péter sikere lesz részben a Mi Hazánk sikere lesz és a 2RK debütálása is lesz egyben. Kell az alkalmatlanok helye az újabbaknak, hogy ők is esélyt kapjanak bizonyítani.


Én már nagyon várom az eredményeket, abból sokat lehet tanúlni.

tegnapelőtt 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!