Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi történt a MEMO-val (Megoldá...

Mi történt a MEMO-val (Megoldás Mozgalom)?

Figyelt kérdés

Már a 2022-es választáson is összefideszezték meg olyanok repkedtek, hogy Gattyán biztos valami vádalkut kötött vagy adóamnesztiát kapott és azért indítja rá az n+1. kispártot a többiekre, hiszen ha ők nem indultak volna, akkor bizonyára mindenki MZP-re szavazott volna.


Szóval fröcsögés HELYETT értelmesen gondolkodni képes válaszokat szeretnék (tudom, hiú ábránd ez ezen az oldalon, de ha 10-ből 1-2 összejön, a többit simán átugrom).


Számomra talán a legszimpatikusabb párt volt nemhogy az akkori indulók, de a rendszerváltás óta mind közül, amikor még nem szavazhattam, de már követtem az eseményeket.


Utána el is tűnt, ami további táptalajt adott, hogy csak kamu párt volt. Mostanra viszont visszatért és mintha kicserélték volna. Mintha a ChatGPT-t kérte volna meg, hogy állítson össze hangzatos politikai programot stílusos stock fotókkal, de kb. mintha az összes ellenzéki párt programjából ollózgatott volna és valami kamu utópiát akarna eladni.


Nem az a baj, ha valami nagyobb és bonyolultabb célért küzdeni kellene és a társadalom nagy részének mentalitását is meg kéne változtatni pozitív irányba. A baj azzal van, mikor ilyen "clickbait főcím jellegű" bullshit marketingfrázisokat puffogtatnak, amikre a felszínes szemlélődő (a legtöbb ember sajnos ilyen) csípőből mondja, hogy persze, az is kell/jó ha van/nem zavar/ártani nem árt, de MÉLYEN nem gondol bele, nem gondolja át, hogy ha a MEGLÉVŐBE NYÚLSZ BELE - mert még Soros György-féléknek sem adatik meg, hogy egy csendes óceáni szigeten saját, kísérleti társadalmat alakítson ki Philip Zimbardo tudású professzorok asszisztálásával - akkor bizony más szabályok érvényesek.


Szóval tegyük fel, értem, hogy milliárdos megoldás és még pénz is lesz rá (és jó esetben nem hitelből vagy privatizációból). De az emberi mentalitást, emberi morált hogyan fogják majd megváltoztatni?


Szóval az ilyen átlátszó ígéreteknek tényleg mi értelme van?



máj. 10. 12:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Megoldották magukat.
máj. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fölényesen megnyerték a legrendetlenebb párt címet: 1500 átvett ajánlóívet nem adtak vissza, így, az ívenkénti 1000 Ft-os bírság miatt, 1,5 millió forintos bírságot kell fizetniük. (A 2. helyezett 565-öt nem adott vissza.)
máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!