Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik párt örülhet majd a...

Melyik párt örülhet majd a legjobban az EP választás eredményének?

Figyelt kérdés

máj. 12. 19:43
A kérdező szavazást indított:
Fidesz, mert újból nyernek
Tisza, mert a legerősebb ellenzéki párt lesz
DK, mert 2 képviselőt küldhetnek ki
Momentum, ha bejutnak
MKKP, ha bejutnak
Mi hazánk, ha bejutnak
25 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Ebben a sorrendben:

Tisza, ha megveri a DK-t és legalább 20%-ot szerez

MKKP, ha bejutnak, mert eddig még sose sikerült

Fidesz, ha legalább 50%-ot szereznek, mert akkor tudnák, hogy továbbra is betonbiztos a hatalmuk


A többiek a kutatások szerint nem igazán örülhetnek. Talán ha jobban szerepelnének a 2022-es és a 2019-es választáshoz képest.

máj. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

Egyértelműen a Tisza örülhet a legjobban, ha 2-3 mandátumum lesz az is nagy siker, de szerintem bőven lesz több. Akármennyit szereznek, egy pár hónapos pártnak siker. Kb 20%-ra tippelném őket.


DK-MSZP-P valószínűleg nagyon gyenge eredmény ér el, és elveszti vezető szerepét az ellenzéki térfélen, max 10-11%-on vannak. Ha a tisza rájuk duplán, akkor nagyon nagy égés.


Ha a Fidesz száma 4-el kezdődik, az adhat okot aggodalomra, valakinek bizakodásra, ha 3-mal kezdődik az nekik hatalmas probléma. Csak tegyük fel hogy az első két párt között 10-12% a különbség, ilyen mikor volt utoljára? Azt kétlen hogy a fidesz 50+%-ot érne el, szerintem még a 40 is kérdéses.


Mi hazánk várományosa volt ennek a választásnak, de azon sem lepődnék meg ha nem érik el az 5%-ot, nekik bármilyen eredmény negatív.


MKKP évek óta küzd, de nem jut egyről a kettőre, most sem fog.


A többiek nem érik el a bejutást.

máj. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem a fidesz fog örülni, mert látja az ellenzék szétesését. Ez a részleges összefogás az mszp, dk, pb, hát egyenlő a nullával.

Nagyon felaprózódtak és ez gyengíteni fogja az ellenzéket.

Csak a teljes összefogás lenne eredményes. De így szana-szét, hát síralmas. A Tisza még nagyon bizonytalan és kicsit hiteltelen is. Talán sosem fog megerősödni, ha ilyen őrült módon politizál MP. Ez a stílus azért irrítálja az ember lelkét.

Én úgy látom szétverte az ellenzéket teljesen.

máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

20:17- Ezt az ellenzéket nem kellett szétverni, a 22-es választás után szétverték ők magukat. Szerintem pont jó, hogy jön egy új arc, vagy új arcok. Nem megsértve senkit, de akik 14 év alatt érdemi eredményt nem tudtak elérni, azok miért vannak még itt?

MP egyébkébt pont hogy nem őrült módjára politizál, az elmúlt években ilyen taktikus, és okos ember nem volt. Vannak jó meglátásai, jó ötletei, jól beszél. Persze vannak hibái, de még kezdő, majd belejön, szerintem jár neki egy esély.

máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek, a régi arcoknak el kellene tűnni és jöjjenek az új arcok. De nem fognak eltűnni, mert remekül meg lehet élni a semmittevésből.

Sajnos az ellenzék tele van régi túlélőkkel. Minden pártot le kellene cserélni, jöjjenek az újak. De sajnos ez nem fog megtörténni.

Én már el sem fogok menni szavazni, mert egyik se jó.

máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!