Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek ti miért helyeslite...

Fideszesek ti miért helyeslitek azt, hogy a kormányotok az EU támogatások helyett kínai finanszírozással valósít meg vasúti beruházásokat?

Figyelt kérdés
A vasútra szánt EU pénzek mentek Lőrincékhez többszörösen túlárazott, minőségtelen beruházásokra, amelyek után az ország továbbra is elmaradott vasúti infrastruktúrával rendelkezik, amely nem képes kiszolgálni az ide telepített kínai gyárakat sem, nemhogy a lakosságot vagy a turizmust. A kínaiak viszont magas kamatú hitelekkel és/vagy saját üzemeltetésre átvett vonalak fejében szállnak be a vasút fejlesztésébe. Miért is volt ez jó a magyaroknak? A lengyelek hogy voltak képesek az EU pénzekből modern vasúti infrastruktúrát és saját járműgyártást létrehozni, nekik miért nem kellett ehhez kínai gyarmatosítás?

máj. 13. 01:46
A kérdező szavazást indított:
Fideszes vagyok és mi kipcsakok inkább kiárusítjuk az országunkat kínának csak, hogy a gazdi felmarkolhassa az EU pénzeket.
Fideszes vagyok és szerintem sokkal jobb dolog kínai szabványtalan vasútat fejleszteni mint európai szabványút, hiszen úgyse leszünk sokáig EU tag.
Fideszes vagyok és mi nem leszünk Prüsszel és Amerika gyarmata inkább Kínáé.
Nem vagyok fideszes és már készülök innen a hanyatló nyugatra.
Nem vagyok fideszes de jókat röhögök az otthon maradt jobbágyokon innen a hanyatló nyugatról.
8 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%
A magyar állam bebizonyította, hogy nem tud vasúti infrastruktúrát fenntartani. A Nyugat nem érdekelt abban, hogy ilyen feladatot átvegyen tőlünk. Kína viszont igen. Ezt kell megérteni. A szavazásban az a szabványtalan hülyeség nem tudom micsoda, ugyanúgy EU szabványos lesz minden, hiszen nálunk az a rendszer van bezetve. Legalábbis az az irány, más kérdés, hogy az eddigi pályaszakasz hány százaléka teljesíti ezt.
máj. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
23%

1, és azért, mert Lázár János alkalmatlan a MÁV vezetésére, ahelyett, hogy mondjuk kormányt cserélnénk, inkább eladjuk magunkat Kinának?

Ez nem túl géniusz.

máj. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%

Kínai HITELBŐL csináljak.

ELŐNYTELEN hitelből ráadásul

A saját zsebuüket megtömik persze, de az ország számára előnytelen

Mocskos hazaárulók!

máj. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
50%
#2 A MÁV létrejötte óta több kormány is hatalmon volt már, egyiknek sem sikerült jól üzemeltetnie. A felhalmozott alkalmatlanságot egy új kormány sem tudja már behozni.
máj. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
4, értem, köszönöm, akkor nincs mit tenni. Adjuk el az országot Kinának.
máj. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Az összes válaszlehetőség hülyeség.
máj. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
#5 Nem adjuk el Kínának. Hitelt fognak adni.
máj. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%

7, Nemrég volt Montenegro-ban kormányváltás, ahol egy EU párti vezetés lett a régi rendszer helyett. No, ez azért érdekes a mi ügyünkben, mert az előző kormány ott az ország legnagyobb autópályáját kezdte el épitettni a kinaiaknak, kinai hitelből. Kormányváltás kellett ahhoz, hogy kiderüljenek a hitel részletei és az új elnök szó szerint kétségbeesetten kupakolt kontinensszerte, hogy ki tudna az országának segiteni, mert kiderült, hogy olyan jól jártak ezzel a "csak hitellel", amivel gyakorlatilag generációkra adósitotta el az előző vezetés az országot Kinának.

Én szerintem ez lefedi az eladott ország fogalmát.

máj. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
#8 Teljesen irreleváns. Egy autópálya és egy vasút építése között milliárdos különbségek vannak. Montenegróban olyan sok kínai cég sincsen. Nálunk egyszerűen meg lehet azt tenni, hogy adó formában beszedik a kínai cégektől a törlesztőt. Sokkal rosszabb lenne, ha olyan ország szállna be a vasútba, akik más területen nincsenek jelen az országban.
máj. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

9, majd térjünk vissza erre egy magyar kormányváltás után, hogy mennyire irreleváns.

Világszerte mondják, hogy vigyázni kell a kinai hitelekkel, mert, hogy ők adnak boldog-boldogtalannak, de cserébe orbitális kamaokat és politikai befolyást kérnek.

máj. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!