Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az hogy lehet, hogy még a...

Az hogy lehet, hogy még a kádári pártrendszer sem tudta úgy irányítani az embereket mint most a Fidesz?

Figyelt kérdés

Pedig akkoriban kőkemény államilag irányított média volt, kizárólag a párt által jóváhagyott kerülhetett a sajtóba, az ellenzéki hangot pedig totálisan el voltak fojtva. Az emberek többsége mégsem hitte el azt a sok sületlenséget, egyszerűen csak ignorálták és éltek tovább mint egyetlen egy opció. Rá 30 éve jön egy felcsúti vadjagyerek aki meg lóvá teszi a fél országot.

Ez hogyan lehet, hogy amit Kádáréknak nem sikerült azt a Viktorék tálcán kínálják a jónépnek azok meg bekajálják?



máj. 13. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Az emberek többsége most sem hisz Orbánnak, csak próbálja élni az életét.
máj. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
Mert most nem sületlenségek vannak a médiában.
máj. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%
Úgy, hogy akkoriban még szabadság volt.
máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Kádár nem lopott, nem hazudott, és nemakarta Kínai gyarmattá alacsonyítani Magyarországot. A tolvaj hazug pedofil fidesz és kirája ezt teszi. Kína és putyin seggét nyaló fidesz meg a vezére kitartóan ássa Magyarország sírját a sok agyhalott fidesz szavazó meg segít nekik ebben.
máj. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Úgy hogy a magyar nép azóta még hülyébb lett. Ilyen szintű sötétséget én még sose láttam magyarországon, körülbelül egy afrikai törzs szintjén van.
máj. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
A kádári rendszer más volt. Az emberek többsége simán megtudott élni és tudta, oroszokkal nem ajánlott szembeszállni. Nem volt sok lehetőség, de a fizuból, mint melós, étterembe jártam heti 2-3 alkalommal. Bejártam sokszor a szoc országokat, évekig NDK-ban farsangi buliztam, tudtam félrerakni is, nyugati cuccokat venni, igaz Skoda, de kocsi is volt. Tudtam építkezni is. Tudtam, lehetne sokkal jobb a rendszer, de úgy elfogadtam, elvoltam.
máj. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem van négy nagyon fontos különbség a két rendszer közöt.


Egyrészt Orbán Viktor egy demokratikusan megválasztott vezető (lehet vitatkozni azon, mennyire demokrácia, ami most van, de eredetileg teljesen szabályosan kapott kétharmadot), azaz neki olyan emberekkel kell elhitetnie a meséjét, akik már alapból hisznek neki. Kádár János hatalma az erőszakra épült, nyilván kevésbé hittek neki.


Másrészt éppen az erőszak okán Kádár nem is szorult rá annyira a propagandára, hiszen neki ott volt a terror, az erőszak és a megfigyelés, mint eszköz. Oké, hogy nem tudta úgy eladni a mesét, de nem is volt rá akkora szüksége.


Harmadrészt Orbán propagandája csúsztatásokra, ideológiai belemagyarázásokra épül, amiken keresztül elmagyarázza, hogyan működik a világ. Lehet arról pofázni, hogy Soros György mit akar, vagy mit tenne Gyurcsány: hinni lehet ezekben, de sem cáfolni, sem igazolni nem tudod. Ezzel szemben a nyugati nyomor legendájáról könnyű meglátni, hogy nem igaz. A tudat alatti ideologizálás nagyon is működött Kádárnál is - például anyósomék még 2022-ben is szégyellték kicsit, hogy drágább autót vettek, annyira beléjük lett nevelve a tisztes szegénység fogalma.


Végül Orbán sokkal rövidebb ideje van hatalmon, mint Kádár. A Kádár-rendszer valószínűleg hatásosabban működött a hatvanas-hetvenes években, mint a nyolcvanasban. Orbán rezsimjén mostanában kezdett először erősen látszani, hogy öregszik, csikorog, ha még hatalmon lesz 20 évig, akkor ez romlani fog minden bizonnyal.

máj. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%
Orbánnál nincs erőszak, terror, megfigyelés, mint eszköz?
máj. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

#3

Mondj már egy időszakot, amikor szabadság volt.

máj. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Sokat fejlődött azóta a társadalom... Visszafele.
máj. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!