Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki az EP-választáson a...

Aki az EP-választáson a Tisztára szavaz, annak nem egyszerűbb egyből a Fideszre szavaznia?

Figyelt kérdés
Szomorúan nézem, mennyien beveszik országosan ennek a nárcisztikus fideszesnek a hitegetéseit. Kezdetben nem akart politizálni se, most meg már igen, a Fideszt akarta először leváltani, de most már a DK ellen uszít, vidéken nem támogat képviselőjelöltet, de Budapesten indít jelöltet...sokaknak nem szúr ez szemet, hogy valójában csak az ellenzék lejáratásáról van szó? A Tisza maga meg nem hoz össze kormányváltást, marad a Fidesz 2/3.

máj. 15. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
32%
De, de majd ràjönnek maguktòl is.
máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%
Nem gondolnám,h Magyar Péter a fidesz embere lenne, belföldi viszonylatban sztem nagyon erőteljes az ellentét a két párt között. EU-s szinten viszont lényegében tényleg ugyanott fognak ülni a jelöltjeik a frakción kívüli részben, és EU-s politikai irányvonalban nincs túl nagy különbség a két párt között az eddigi nyilatkozatok alapján. Kb. hasonló irányvonalat képviselnek,így belföldön lehetnek legnagyobb riválisai egymásnak,de az EU-ban sok különbség nem lesz ,a szavazataik nagy részét valszeg egy irányban fogják leadni a fontosabb EU-s kérdésekben.
máj. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%

"sokaknak nem szúr ez szemet, hogy valójában csak az ellenzék lejáratásáról van szó?"

Még ha így is van, akkor ennek is örülök. Undorodok a az óellenzéktől.


"A Tisza maga meg nem hoz össze kormányváltást, marad a Fidesz 2/3."

A többi párt se tudná leváltani a fideszt.

máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Így van jól mondod.
máj. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a vidéki listák visszahívásának magyarázata helytálló. Ugye megyei közgyűlésen indították volna a jelölteket, de kiderült, hogy nem volt alapos az átvilágítás, és több baloldali és fideszes álcivil is be tudta magát játszani a tisza színeibe. Így Magyarék inkább visszavonták a jelöléseket, és nem indulnak egyáltalán a megyei közgyűlési választásokon. Ep választások után fogják felépíteni a pártot, civilekből, az országért tenni akarókból.


Nekem ez a vállalás nem tűnik fideszes hekknek, biztosan nem így fúrják meg az erőviszonyokat, hogy több százezer törzsszavazót veszítenek (még akkor se, ha a baloldali pártok ennél jóval többet).


Amit tudunk amúgy Magyar Pétertől, hogy ő ezt nem akarja csinálni, ő az emberekért(meg a fiaiért) csinálja ezt, mert látja, hogy az embereknek szükségük van a változásra, az emberek nyomják őt előre, és már azt is kimondta, hogy ha lehet, akkor miniszterelnökjelöltnek is szeretne találni egy alkalmasabb személyt, és kimondja azt is, hogy nem ért a különféle szakpolitikákhoz, de azt tudja vállalni, hogy meg fogja találni az ország legjobb, leginkább tenniakaró személyeit, akik el fogják végezni a feladataikat.


Nekem ez így kerek, hiteles, és az eddigiek alapján totál reális megközelítés a tisza párt jelenlegi helyzetében.


És ezt írom úgy, hogy ha nem lenne a fidesz, akkor egészen biztosan nem szavaznék egy magyar péterrel mutatkozó pártra.


Tehát amit most látunk, az nem valakinek a fizetett bohóckodása, hanem a magyarbtársadalom elégedetlenségének kifejeződése.


Politikailag amúgy egyértelmű volt, hogy a teljes összefogás bukása miatt az emberek nem fognakbújra a baloldalra szavazni, lett egy légüres tér, amit valakinek be kellett töltenie. Ide akartak beugrani a bukott politikisok új mikropártjai. A Vona pártja, MZP párja, parizeres bácsi pártja, a nem tudom milyen idiótáknak a pártja, akik összevesztek a saját pártjukkal, ezért alapítottak egy sajátot. De mind hiteltelenek maradtak! Egyedül a kutyapárt az, ami fel tudott csipegetni pár szavazót ebből az üres térből (és úgy tűnik sokat meg is tusnak tartani belőle).


Tehát a társadalom várta, hogy valaki új megérkezzen és berobbanjon ide. Hogy ez miért és hogyan történt meg így egy exfideszessel az jó kérdés.. órákatblehet, és szoktak is róla elmélkedni ezek a politikai szakértő emberkék is. De a dk-n kívül, aki a legtöbb szavazót veszítette magyatlr érkezésével, senki nem kötötte a fideszhez magyart és a tisza pártot. Nincs olyan politikai szakértő, aki ebbe ilyen játszmát bele tudna látni, mert nincs logika abban, hogy úgy teszel tönkre más pártokat, hogy közben a sajátodat is tönkreteszed

máj. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem, a fideszt már kizárták a néppártból. Most a fidesz fel tud építeni egy másik pártot, ami be tud lépni, így a fideszesek majd átléphetnek a Tiszába és megint a néppártban lesznek az EP-ben.
máj. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%
Itt aztán repkednek a konteók. :D Jót szórakozom rajtatok, ne hagyjátok abba.
máj. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

#7

Jah, ezek konteók. Pl. sosem mondott olyat Magyar Péter, hogy összefogna a fidesszel, ha nem Orbán lenne a miniszterelnök. Vagy olyat, hogy a fidesz EU kritikájával teljes mértékben egyetért.

Ezek alapján ez a Magyar Péter nagyon távol áll a fidesztől. Még véletlenül sem ült pont ebben a fideszben 17 éven át úgy, hogy azt hazudja, hogy 17 éve nem bírja a fideszt, amikor a 2006-os áldozatoknak gyűjtött pénzeket ellopta a fidesz.


Zseniális, hogy milyen ostobák a magyarok, hogy két szép szó és egyből meg vannak vezetve.

máj. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
31%
Én nem vagyok megvezetve, mert leszarom a politikát, ahogy eddig is, mert értelmes ember nincs benne. Ha feltűnik egy, akkor elkezdem követni és támogatni, de ha nem jön össze neki akkor megyek vissza a hétköznapokba. Nyilván mondott sokmindent, de ne felejtsük el, hogy teljesen új a polotikábn, még nem ismeri elég jól. Én követem mióta megjelent, és egyet mondhatok, hogy egy értelmes ember, akiben van érzékenység is a fontos témák iránt, és jól játszik a lapjaival. Majd kiforr. Ha minden szarba belekötsz attól nem leszünk előrébb.
máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Amúgy fidesz Orbán Viktor nélkül nincs, szóval ezzel nem vállalt semmit. Bizonyára amikor te belekezdesz valamibe, akkor eleinte hibázol és sokszor formálódik a technikád, veleményed, tudásod. Aztán egyszer csak elér egy pontra és kiforr. Ez mindennel így van.
máj. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!