Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért könyveli el mindenki...

Miért könyveli el mindenki hogy az Mihazánk vesztett a népszerűségéből az előző választások óta?

Figyelt kérdés

Szerintem pont hogy erősödnek, mert régen egy migráns,roma ellenes náci párti volt velük szimpatizálók többsége, de most ők begyűjtötték az oltás elleneseket, meg a készpénz használókat.

Szerintem a közvélemyény kutatók is nagyon mellé mérik a népszerűségüket, valószínű a nem válaszolók közt még sok Mihazánkos van.



máj. 19. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem magyar péter elvett tőlük sokat, mivel ő kevésbé konteós és sokkal centralistább jobb oldalt képvisel.


A jobbik már egyszer bebizonyította, hogy lehet erős pártot létrehozni szélső jobbal, de alapvetően van egy pont amikor megállnak a fejlődésben mivel nincs annyi szélsőséges ember az országban.


Tehát a mi hazánk elkezdte ezt a laposföldes dolgot nyomatni, de sajnos ennek is véges a bázisa, mivel az embereknek napi problémái vannak és nem a dubai időjárás manupuláció összeesküvés érdekli őket.


Szóval én olyan 15% környékére raknám őket, de fölé sose fog menni a párt ideológiája miatt.

máj. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Mert ezt mutatják a felmérések. És nyilvánvaló, hogy a Tisza sok támogatójukat elszipkázta. A COVID-téma, pedig eléggé lecsengett.
máj. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 hypno ***** válasza:
75%

"...mert régen egy migráns,roma ellenes náci párti volt velük szimpatizálók többsége..."


Ha migráns, roma, miegymás ellenességet levetkőzik, akkkor az a többség úgy otthagyja őket, ahogyan a jobbikkal tették és keresnek egy másik náci alakulatot.

Ha nem változtatnak, akkor meg azok akik radikálisok ugyan, de nem agyatlanok, azok hagyják ott őket pl. egy TISZA szerű társaságért, akik simán hajlandók feljelentést tenni a miniszterelnök ellen is uszítás miatt.

máj. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem az is hozzájárul, hogy befeküdtek nagyon a Fidesznek, a legtöbb törvénytervezetet a kormány szája íze szerint szavazták meg.


Sok jobboldali érzelmű, de ellenzéki szavazónak az már sok volt, amennyire egy húron pendül a Fidesszel a Mihasznák Borzalom.


Most lett egy jobboldalról jövő, a Fideszből kiszakadt, a NER ellen egyértelműen fellázadó politikai alternatíva a jobboldalon, amelyről az emberek elhiszik, hogy nem a Fidesz bábja és nem is Moszkvából pénzelt szélsőjobbos alakulat.


Ez is egy ok szerintem. De az összes többi is igaz, amit fentebb leírtak.

máj. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
37%

Rengeteg nemzetiség él Magyarországon, amely képes volt asszimilálódni. A cigányok nagy része sajnos nem ilyen és nem is fognak soha beilleszkedni, kivéve ha egyszer valamikor, valakik törvényileg, erőszakkal nem kényszerítik őket erre. A meglehetősen beteg és normális emberek számára valóban szélsőséges ideológiákat képviselő liberális réteg persze jelzőket aggat arra, aki ezt szóvá teszi vagy egyáltalán beszélni mer róla, de ettől még senki nem lesz sem náci, sem fasiszta.


Az egyértelműen nyugati befolyás alatt álló MP és köre sikerrel lovagolja meg az utóbbi években a balliberális oldal által az emberekben felerősített gyűlöletet és azt a fals képzetet, hogy a kormányzat felelős az életükben felmerülő esetleges sikertelenségekért. Mozgalmuk létszáma jól példázza, hogy mennyi erkölcsi 0 van ebben az országban.


A MHM-ban lenne potenciál, azonban valóban gyűjtőpártja lett azon elhanyagolható létszámú csoportoknak, akik vélhetőleg elegendőek lesznek ahhoz, hogy 2026-ban ismét parlamenti mandátumhoz juttassák a képvidelőiket. Míg az ellenzék O1G-zik, náluk látok némi konstruktivitást, azonban nagyobb rétegeket képtelenek (vagy nem is akarnak) megszólítani.

máj. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Hát kíváncsi leszek, a 2022-es 6%-hoz képest úgy érzem most is legalább 7-8%-on vannak, de majd június 9.-én kiderül
máj. 19. 19:33
 7/17 hypno ***** válasza:
71%

#6


A Mi Hazánk pont úgy elveszítette a momentumot mint a Momentum.

MP simán kiénekelte a szájukból a sajtot. Most minden róla szól, a többiek meg kétségbeesetten próbálnak a köztudatban maradni.


Viszont erre szerintem csak a fidesznek, meg a DK-nak van valós esélye, de nekik is csak azért, mert sokkal magasabb bázisról indulnak mint a többiek.

máj. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%
#7 Egyetértek! A Mihasznák Borzalom ugyanúgy padlót fogott mint a teljes ellenzék!
máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is konszolidálódnia kell a Mi hazánknak. Ha ennyire radikálisak csak egy bizonyos szintet fognak megütni
máj. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

9-es, szerintem fölösleges konszolidálódniuk: kutyából úgysem lesz szalonna, ráadásul még azt a rétegecskét is elveszítenék, akiket eddig megszereztek.


Ők a konszolidálódó Jobbik radikálfastisztoid szélsőjobbos szavazóit gyűjtögették be főleg, ezekkel nem lehet konszolidálódni, mert akkor létrehoznak inkább egy "Még Mihasznább Borzalom Nagyon-Jobbos-Mégjobbik" pártot úgyis. Ezeket nem lehet beterelni a konszolidált politikai közélet medrébe.


Szerintem mindenkinek jobb így: legyen csak egy jól körülhatárolt karanténocskájuk a szélsőjobbosoknak - és örüljenek a megélhetési politikusaik, hogy könyvdarálással is bejutnak az Országgyűlésbe 5-8 százalékocskával, ott kapnak egy jó kis fizetést a megélhetési szájhabzásért.


Valójában jobb az, ha van egy elszigetelt szélsőjobb, mint ha nincs, mert olyankor a többi párt kezd finoman a kedvükre játszani (radikalizálódni), hogy begyűjtse a primitívek voksait. Ez történt a román politikában pl., az AUR megjelenéséig.


Inkább legyen egy jól körülhatárolt szélsőjobbos dühöngő, mint hogy a többi párt próbálja meg az ő igényeiket is kielégíteni!


Én drukkolok nekik, hogy bejussanak és merjenek kicsik lenni! :)))

máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!