Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolnál a roma szegregác...

Mit gondolnál a roma szegregációról az oktatásban?

Figyelt kérdés
Számomra nyilvánvalónak tűnik, hogy a jelenlegi rendszer nem hatékony. A romák általában lassabban haladnak, visszatartják szorgalmasabb, vagy jobb képességű társaikat, és teljesen eltérő kultúrát visznek magukkal, ami konfliktusokat szül. Én ebben látnám a megoldást.
2010. nov. 2. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
27%

"Én ebben látnám a megoldást."


Miben??? Nem írtál semmiféle megoldást.


"teljesen eltérő kultúrát visznek magukkal"


Milyen kultúrát??? Mondj példát a cigány "kultúrára"!

2010. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

"Miben??? Nem írtál semmiféle megoldást."


A szegregált oktatásban. Azt hittem ez nyilvánvaló.


"Milyen kultúrát??? Mondj példát a cigány "kultúrára"!"


Nyilván te nem jártál velük soha egy osztályba, különben tudnád.

2010. nov. 2. 17:49
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Hogy megtudd, mit gondolok erről a témáról. El kell látogatnod a www.jobbik.hu oldalra. Ott bőven megtalálod a véleményemet.

Szebb Jövőt!

2010. nov. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a szegregáció pont, hogy ellenkezőleg hat. Gondolj bele! Külön osztályt kapnak, nem kell beilleszkedniük és ez ami miatt nem szakadnak ki a saját "kultúrkörükből". Viszont szigorúan úgy kellene az osztályokat kialakítani, hogy a romák kevesebben legyenek (max 1/3-ad) és ezáltal kénytelenek lennének beilleszkedni. Mielőtt kérdeznéd, voltak roma osztálytársaim és jó haverok is voltak, semmiben nem különböztek a magyaroktól mentalitásban. Szerintem ez az elsődleges, mármint a beilleszkedési kényszer létrehozása.

Csak így működhet. Szvsz.

2010. nov. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor te szerencsés vagy nálunk még pont az általad megjelölt 1/3-ad volt, és egyáltalán nem voltak képesek beilleszkedni, vagy együtt haladni velünk a tananyagban. Viszont a konfliktusok állandóak voltak.
2010. nov. 2. 18:56
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem ezt sok minden befolyásolja. Például a tanárok; ha a tanár(ok) kib_szná(k) az óráról igazolatlannal és emiatt közel lenne a kicsapáshoz is, akkor a cigánymama úgy pofánverné a gyerekét, hogy a fal adná neki a másikat, mivel családit csak igazolt iskolábajárással igényelhet.

De szerintem azon is múlik, hogy az osztályban a vezéregyéniség magyar-e, mert ha igen, akkor szerintem ők is igazodnak; ha nincs, csak roma vezéregyéniség, akkor nyilván káosz és anarchia lesz. Szerintem.

2010. nov. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Ja annyit elfelejtettem, hogy nálunk anno volt egy roma, akinek gondjai voltak a tananyaggal, de ő sem problémázott, hanem lebukott a kisegítőbe. Ennyi.
2010. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
elmondjam ,hogy megy ez?A cigánygyerekek ütik verik a magyar gyereket ,a tanárokra sem hallgatnak.....a magyarok ezért elmennek más suliba...így jön létre egy cigány osztály.....külön kéne őket oktatni,két külön világ!
2010. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

"Akkor te szerencsés vagy nálunk még pont az általad megjelölt 1/3-ad volt, és egyáltalán nem voltak képesek beilleszkedni, vagy együtt haladni velünk a tananyagban. Viszont a konfliktusok állandóak voltak."


Na pont azt kellen megvizsgalni, hogy ahol problema van azt mi okozza? Nyilvan nincs mindenhol gond vagy nem ugyanazok a gondok merulnek fel, tehat meg kellen vizsgalni minden esetben a gondokat es okokat es azt helyben kezelni. Lehet az iskola vagy a kornyezet hibaja is ezert kell helybe orvosolni a dolgokat. Ebbol nem ciganykerdest kellene csinalni mert abbol csak a politikusok fognak megelni eleg sokaig. Rengeteg hely van ahol normalis modon tudtak kezelni ezeket a dolgokat mindenfel elkulonites nelkul.

2010. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Anno 15 éve, mikor én jártam általánosba, még semmi gond nem volt a cigány osztálytársainkkal, jól elvoltunk. Tény, hogy tanulni már akkor sem akartak.


A mai helyzet már siralmasabb. Ált. iskolai tanítónő a szomszédunk, ő meséli, hogy sokszor az óra első fele azzal megy el, hogy megpróbálják rendszabályozni őket. Kevés sikerrel. Emiatt tanulni is szinte lehetetlen. EDz az alsóbb tagozat. A felsőbb sem jobb, mert ott meg az óra azzal megy el, hogy tanítják olvasni a pulyákat, mert az a szabály, hogy ált. isk. alsó tagozatában nem lehet buktatni szülői engedély nélkül, azt eredményezte, hogy nem tanultak meg írni-olvasni-számolni szinte alaphangon sem, mert úgysem buktatják meg őket.


Én igenis felháborítónak találom, hogy a tanulóidő ilyesmikre veszik el, nem pedig tanításra, és ezzel más, tanulni akaró gyerektől veszik el a tanulási lehetőséget, ami ugyebár egy mai normális élet alapja.

2010. nov. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!