Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a multikkal?

Mi a baj a multikkal?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 10:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
az hogy nem adóznak, és az hogy elnyomják a kiskereskedőket, mert nullszaldósan is tudnak életben maradni, amíg szépen "meghal" a konkurens. valamint a minőség hagy kívánnivalót maga után.
2010. nov. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem semmi, ha a fogyasztó részéről nézzük... Árverseny miatt jól járunk, Tesco, Auchan sok embernek ad munkát, kispénzűeknek olcsó, de jó terméket.


Termelőknek is jó, mert ha bekerülnek, akkor évekig biztosítanak nekik megélhetést. Tescóban például a legtöbb sajátmárkás felvágott hazai termék (Pick, Zala stb.) de például a Traubi is a Tescónak köszönheti, hogy még létezik.


Persze a hasznukat elviszik, de adót ugyanúgy fizetnek, mint mondjuk az OTP, vagy a CBA, Reál, Coop... Érdekes, hogy a magyar multik esetében senkit sem érdekel, hogy hova kerül a haszon. Csak dívik mostanában utálni a nemzetközi nagyokat. Ettől független meg sem lehet mozdulni hétvégén a hiperek parkolójában.

2010. nov. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Akkor ha az emberek ennyire nem szeretik a multikat minek vásárolnak ott? Ja, hogy olcsóbbak mint a kiskereskedők. Akkor lehet menni a kis hazai boltokban ahol drágábbért lehet megvenni. Ha az emberek nem vásárolnak multikban akkor azok majd elkezdenek megszűnni. Ja de megint túl olcsó. Akkor ne a multikat hibáztassuk hanem az embereket.

Ere van egy jó South Park rész.(S8E09)

2010. nov. 4. 10:40
 4/20 anonim ***** válasza:
63%

10:36-os...: A Tesco minden évben benne van a 10 legtöbbet adózó cég között. Richter, MOL, OTP társaságában.

Különadó miatt talán az élre is fog kerülni.

2010. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Bagóért dolgoztatják az embereket, nekem csak ez.
2010. nov. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
52%

Például: "Morvai Krisztina nyílt levelei a gazdákhoz, a munkavállalókhoz és a vállalkozókhoz"


[link]

2010. nov. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

"Bagóért dolgoztatják az embereket, nekem csak ez."

Bemész egy kis helyi boltba ott is annyit kap.

2010. nov. 4. 10:58
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
Tudom, de akkor is igazságtalan.
2010. nov. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

+

Majd annyit kellene fizetni a tesconak az alkalmazottjainak mint pl Angliában? Az azért vicces lenne.

És más cégek is olcsó munkaerőt látnak itt. Volt nem is rég egy autógyár(nem tudom melyik) amelyik elmondta, hogy azért nem az USA-t választotta mert itt nem sokat kell fizetni.

2010. nov. 4. 11:00
 10/20 anonim ***** válasza:
50%

Nekem semmi. Az csak mese,hogy nem adóznak. Igaz,hogy nem fizetnek magas bért,de a maszekok sokkal rosszabbak. Legtöbbjük be sem jelenti az embereit,túlóráztatja őket díjazás nélkül. A szomszéd boltos leltárkor levomn a bérükből,ha sok mosópor marad meg,cigit viszont sokat adnak el. (A boltban főleg a szemben levő üzem dolgozói vásárolnak)

De sokszor látom,hogy a kiskereskedők a Tesco-ban és az Aldiban vásárolnak be,és adják drágábban pár forinttal az árúkat.

2010. nov. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!