Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most a magnyugdíjpénztárból...

Ha most a magnyugdíjpénztárból valaki nem lép ki akkor nem kap majd állami nyugdíjat. Ok de ha bent marad a magánban akkor miért nem mondhatja azt, hogy nem kapok, de nem fizetek államit, helyette a magánba megy mind a 34%? Így lenne igazságos.

Figyelt kérdés
2010. nov. 24. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy itt már nincs igazság:( Ezzel zsarolják az embert, hogy kénytelen legyen átmenni az államiba. Mert különben nem kapsz majd nyugdíjat. Undorító dolog:(
2010. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Tywin válasza:
89%

Igen, így lenne igazságos.


Csak hát azt leszarják ott fent.

2010. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát pont ez az. A nagy 24% munkáltatói járulékra azért továbbra is igényt tartanak.

Felháborító, hogy még mindig van bőr a pofájukon.

2010. nov. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kéne, hogy minél többen megmakacsoljuk magunkat és ne hagyjuk magunkat megfélemlíteni és maradjunk a magánban, én addig át nem lépek, míg fegyvert nem nyomnak a fejemhez, de akkor is inkább lőjenek le, mint dögöljek éhen az állami mini-nyugdíjból öregen. Ha nem hagyjuk magunkat, akkor nem tehetnek semmit demokratikusan, a szomszédban megbukott ez a törekvés, legyen már eszünk nekünk is!
2010. nov. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
88%
Zsarolhat, ahogy akar, én akkor sem fogok átlépni. Nekem ne akarja bemagyarázni, hogy 35 év múlva is minden ugyanígy fog működni ahogy most! Elhiszem, hogy kell a pénzem az IMF-nek, meg a debreceni stadionra, plusz a mostani nyugdíjasok 7%-os emelésére - de ennyi. Megkapni nem fogják.
2010. nov. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Ha rajta vagy facebook-on, ezt keresd meg:

El a kezekkel a nyugdíj-megtakarításoktól

2010. nov. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ÉN nem értem ezt mivel fiatal vagyok nekem is kötelező volt belépni lejárt a szerződésem elbocsájtottak 3 év után nem sokat fizettem be 3 év alatt 172 ezer forintot abból nekem 40 ezret írtak jóvá most ebben nekem mi a jó ha 0 25 % kapom meg A befizett pénznek?Meg mi garantálja hogy lesz még magán nyugdij pénztármire én öreg leszek
2010. dec. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
03:23 - És mi garantálja, hogy lesz elég adófizető, aki el tudja majd tartani az egyre több nyugdíjast, ha te nyugdíjas leszel?
2010. dec. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
9:26 igen ezt is oda írhattam volna,de nem volt eszemben.
2010. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

14:20 - Tudod, nem csak az a demográfiai probléma, hogy kevesebb gyerek születik, meg hogy sokan elmennek külföldre, hanem az is, hogy egyre magasabb az átlagéletkor, egyre tovább élnek az emberek, vagyis ha a mostani nyugdíjkorhatár marad, akkor egyre több ideig lesz valaki nyugdíjas, és közben jönnek az újabb nyugdíjasok, egyre nagyobb lesz a létszámuk.

Úgyhogy emiatt is írtam, hogy nem biztos, hogy az adófizetői létszám - még ha meg is állna a fogyásban - elegendő lesz, hogy az egyre növekvő nyugdíjas réteget eltartsa. Az állam ilyenre nem vállalhat garanciát. Ez is egyik oka, amiért növelni kell a nyugdíjas korhatárt.

Persze ismerek olyant, aki már alig várja, hogy nyugdíjba menjen, de ismerek olyant is, aki már elmúlt 70 éves, és szíve szerint még dolgozta, mert szerette, amit csinált, az volt az élete, de már úgy "tették ki", mert már évekkel túllépte a nyugdíjas korhatárt, és jött más, fiatal a helyére.

2010. dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!