Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár János idejében is volt...

Kádár János idejében is volt ehhez hasonló média törvény mint amit most a Fidesz hozott be?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 19:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

ma 21:00


elnézést nem vagyok életét áttanult egyetemi professzor, ellenben nemszeretem ha tuskónak neveznek, ugyanis nem vagyok fából, ha ön nem ért a szerves kémiához, ne nevezzen másokat tuskónak!

2011. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
39%
egyébként mindenkinek szíve joga politizálni
2011. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
Szerintetek a korábbi években nem volt kormányzati kontroll alatt a média?Ilyen nyiltan nem de lényegében az sem volt egészséges.Volt egy jobboldali hírtv meg echo tv nameg a Fábry show és kész. Szerintetek hány rádió vagy zenecsatorna játszott nemzeti rock-ot?Igen annyi.És ez nem a véletlen műve.Ott is voltak emberkék aki összekaccsintottak mi tetszene a regnáló kormánynak és mi nem.....Mindössze nem volt efféle médiahatóság.Most van és azért ordít mindenki mert kendőzetlenül nevén van nevezve a gyerek.
2011. jan. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%

tegnapelőtt 20:48


Mit olvastál? Valamelyik kádárista propagandakötetet? Mondjuk az "A lenini úton"-t?


Kádár idejében elég volt, ha a pártból leszóltak a szerkesztőségekbe, és az újságírók, riporterek stb. már tudták is, miről szabad írni mit és mit nem, meg miről nem szabad írni és beszélni. Aztán ha valami véletlenül átcsúszott ezen a rendszeren, azt utólag bezúzták.


A Kádár-rendszerben a fénymásológépek használatát is bizalmi kérdésként kezelték, nem akárki férhetett hozzá ezekhez. Munkahelyeken, hivatalokban a másológépeket szépen lelakatolták május 1-jén vagy március 15-én, nehogy valaki "ellenséges propagandát" másoljon velük.


Kétszer volt tüntetés a Kádár-rendszer alatt, ha nem számítjuk az utolsó 3-4 évet. 1972 és 1973 március 15-én. '72-ben néhány fiatal összejött megünnepelni márc. 15-öt, de ezt nem a párt szervezte, úgyhogy szépen szétzavarták őket a rendőrök. Néhányat az egyetemről is kirúgtak. 1973-ban ez ismétlődött kisebb méretben. A következő években márc. 15-én már előre lezárták a tereket, a gyanús fiatalokat előre letartóztatták.


Írógépek írásmintáit szépen nyilvántartásba vettek, besúgórendszer működött, spicliket építettek a "gyanús elemek" közé, lehallgatták a lakásaikat, leveleiket kigőzölték. Ha mélyebben érdekel a téma, nézd meg az "Az ügynök életé"-t.


Nyugati könyveket, folyóiratokat csak megbízható emberek olvashattak, bizalmassági fokozatok voltak.


Tényleg fogalamd sincs a témáról, ha azt hiszed, hogy a mostani rendszer akár csak hasonlít is az akkorira. Nem azért volt "puha diktatúra", mert szabad volt a sajtó vagy a gondolkodás, hanem azért volt puha, mert mondjuk puhább volt az NDK-nál vagy a Ceauşescu-féle Romániánál.


Ne dőlj be a gyk Kádár-imádó nosztalgiázó vénembereinek.

2011. jan. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Amikor még nem volt fénymásolás, akkor a stencil volt a sokszorosítás módja. Egy vegyszerrel átitatott keményebb hosszú ív, rajta vékony papír, az írógépet kikapcsolt szalaggal kellett használni. Be kellett mutatni a rektori hivatalban a titkárnak, aki átolvasta és aláírta. Csak utána lehetett sokszorosítani. Még akkor is, ha oktatási anyagot írtunk. Ez volt a cenzúra.
2011. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Az 1960-as évek végén nyomdász (szedő) volt a bácsikám, ott is mindent mindig ellenőriztek. Minden fiókot, munka asztalt, öltőzőszekrényt. Persze a tanulók szórakoztak, kiszedtek magunknak névjegyet, haveroknak eladó holmikról kis hirdetéseket ólomban, aztán levonatot készítettek. Ezekért is járt a dörgedelem, de ezt még elnézték. De volt olyan, hogy valaki angol nyelvű szöveget szedett ki és dugott el, ezért aztán azonnal kémnek minősítették és kirúgták, bíróság elé került. Pedig csak nyelvet tanult és egy kis szótárat készített magának. Minden nyomda potenciális hadiüzemnek minősült, ahol a portán mindennapos volt a motozás és a táskák kiborítása. Nőket a függöny mögött vetkőztettek le rendésznek nevezett egykori smasszerek. Íme, ez is Kádár-rendszer volt! Én pedig elhiszem a bácsikámnak, hogy ez így volt.
2011. jan. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

tegnap 14:11


Majd mindjárt jön valami okos, és elhápogja, hogy viszont hét forint volt a tej.

2011. jan. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
84%
Ja és 1200 forint a kezdő szakmunkás fizetés. És amikor megkapták a fizetést két hetente, akkor a túlórázók egy társukat elküldték az Éjjel-nappaliba, bevásárolni gépsonkát, kolát, gesztenyepürét. Egy hónapban kétszer volt proliünnep. És a motozás nem azt jelentette, mint amit a mai biztonságiak szokása némely plázákban. Azt mesélte, hogy teljesen le kellett vetkőzni. Minden gyárban ez volt, textilben is, mert sokan loptak. Miért? Kevés volt a pénz, amit kivittek, azt eladták...
2011. jan. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 soldierdan ***** válasza:
képzeljétek akkor hét forint volt a tej !!!! :)
2011. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
1968-ban kezdő szakmunkás fizetés meg 1200 forint.
2011. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!