Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szabad egy politikusnak...

Calib kérdése:

Miért szabad egy politikusnak foglalkozása körében büntetlenül hazudni, valótlant állítani?

Figyelt kérdés
Elvileg ilyenkor ők egy egész országot,esetünkben 10 000000 embert csapnak,és folyásólnak be.Szerintem ez az egyik legsúlyosabb bűn.Szerintetek?
2011. jan. 28. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem.
2011. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és miért nem.Tévedhetek de légyszives világosíts fel,hogy mire alapozod.
2011. jan. 28. 13:48
 3/10 anonim válasza:
52%
A férfi (polikus akár) két esetben biztosan hazudik: aktus után és választás előtt. Aki nem ilyen, az nem lesz politikus.
2011. jan. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Miért szabad egy politikusnak foglalkozása körében büntetlenül hazudni, valótlant állítani?"


Nem szabad neki, mert ha túl sokat vagy túl nagyot hazudik, akkor nem választják újra. Tehát kijelentéseiért politikai felelősséget visel, és politikailag ellehetetlenül, ha nagyot hazudik. Ez történt pl. Gyurcsánnyal. Az ő esete mutatja, hogy a politikusok nem hazudhatnak, mert a szavazók megbüntetik őket.

2011. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Viktort is megválasztották újra, holott ő is hazudozik folyton.
2011. jan. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 BlackSword ***** válasza:
73%
Ott a pont... (utolsó)
2011. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A őplotika maga a hazugság!A politikus lételeme a hazugság!
2011. jan. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ezt a hazudozást,vajon miért hagyjuk ennyiben?
2011. jan. 28. 19:14
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

ma 15:03


A választók szemében nyilván az egyiknek megbocsáthatóak voltak a hazugságai (ha voltak), a másiknak pedig nem. Azon kellene elgondolkodni, hogy honnan ez a különbség.

2011. jan. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Általánosságban kérdeztem,miért vagyunk olyan birkák,hogy engedjük bármelyik oldalnak,a félrevezetést,uszítást.Pl.mostanában riogatnak a sajtószabadság csorbításával.Hetekig elhittem,mivel csak így lehet ha "felelős" politikus ezt állítja.Majd elolvastam az europai únio három kifogását amiben semmiféle súlyos hibát nem olvastam ki.Magyarul egy normális médiatörvény az ami ellen az ellenoldal uszít.Hozzáteszem mindegyik párt ellenzékben ilyen.Semmit sem szabad elhinni,hanem saját magunknak kell utánajárni?Könyörgöm,2011-ben ott tartunk,hogy nem engedhetjük meg magunknak azt a luxust,miszerint elolvasom bármely újságot,megnézem bármely tévéadót,abból a valódi tényeket kapjam?Ez csak engem zavar,vagy hajlandó valaki,kinek van ideje,pénze,bölcsessége tenni ez ellen?
2011. jan. 29. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!