Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elhiszi valaki, hogy Elvis...

Elhiszi valaki, hogy Elvis Presley 1957-ben egy segélykoncerten a magyar állampolgárok megsegítése érdekében kampányolt? Miért csak 21 évvel a rendszerváltás után hallottunk először erről a hőstettről?

Figyelt kérdés
2011. márc. 4. 21:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Gondolom igen.

Mert eddig senkit nem érdekelt és most megint átestünk aló túlsó oldalára. (lásd: térelnevezés)

2011. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
70%

Én már ezelőtt 5-6 évvel is hallottam róla. Énekelt is egy olyan dalt, amit direkt a magyaroknak szánt.

Azért szerintem nagy szó, hogy amikor Amerika ránk se bagózott, egy "szupersztár" valahol felfigyelt a magyarok helyzetére és segélykoncertet adott.

2011. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Nem elhiszem, hanem tudom.

"Szabad Európán" később is elég sokszor elmondta a Cseke László.

2011. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
51%
Nem most hallunk róla először, több helyen szerepelt már ez a dolog korábban (pl. azt hiszem a Napló című műsorban is). Nem segélykoncert volt, hanem Elvis egyik fellépése az Ed Sullivan Showban, ahol a nézőket (kb. a fél Amerika) arra kérte, hogy küldjenek pénzt és adományt a magyaroknak, aminek egyébként volt is hatása. Persze ettől még teret elnevezni róla...
2011. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
Történelmi tény nem hit vagy hitetlenség kérdése.
2011. márc. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

55

Nézd, ez a "teret elnevezni róla" dolog...Igen, tényleg, Gróf Eszterházy Jánosról előbb kéne elnevezni, de pl ameddig van "ötéves terv" utca, sőt, egy csomó olyan emberről van elnevezve utca, akinek a történelmi tevékenysége nem volt annyira jelentős, hogy ez indokolt legyen, addig egy Elvis... ha nem is tér, de utca indokolt lehet.

2011. márc. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Még mindig van Stromfeld Aurél utca, Hollós Korvin Lajos és Madzsar, Lukács György utca, Szabó Ervin tér, Ságvári Endre utca. Kész csoda, hogy nincs Rákosi tér!

A lakók ragaszkodnak a névhez, akkor miért ne lehetne Elvis tér?

2011. márc. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
hm... Néphadsereg utca is van :D
2011. márc. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
33%
Igy igaz! Jöttek is bőségesen csomagok amerikából ha jól emlékszem IKKA csomagnak hivták
2011. márc. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Furcsa nekem ez az egész. Miről akarja a FIDESZ-KDNP elterelni a figyelmet ezekkel a gumicsontokkal? Semjén miniszterelnök-helyettes úr nem régen azzal állt elő, hogy szobrot kell állítani Ronald Reagennek Budapesten és teret kell elnevezni róla, mert nagy szerepe volt a kommunizmus bukásában...
2011. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!