Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Min múlik az, hogy a rendőrség...

Min múlik az, hogy a rendőrség feloszlat-e egy gárdarendezvényt?

Figyelt kérdés
A FIDESZ-kormány szigorította a a gárdaruhát vagy ahhoz hasonlót viselőkre, az abban felvonulókra stb. kiszabható büntetéseket, és korábban már az is elég volt az előállításhoz, ha valaki gárdaruhában békésen álldogált egy megemlékezésen. Tegnap Gyöngyöspatán viszont alakzatban álltak, ők vonultak a Jobbik-menet élén, most a rendőrség mégsem avatkozott be. Miért? Kin/min múlik ez?
2011. márc. 7. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:

1. Mert az Új Magyar Gárda nincs betiltva!

2. Nem gárdaként, hanem vmi Szebb Jövőért Polgárőrségként futottak ott.

2011. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nem akartak ujjat húzni a Jobbikkal! Orbánnak csak a szája nagy.
2011. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
22.09: igen, de pont ezért fogalmazták át a szabálysértési törvényt, és e szerint a betiltott társadalmi szervezet egyenruhájára emlékeztetőt sem lehet viselni. Ilyen szempontból teljesen mindegy, hogy új vagy régi gárda, a ruha ugyanaz volt.
2011. márc. 7. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:

"Nem akartak ujjat húzni a Jobbikkal! Orbánnak csak a szája nagy."

Orbán nem büntetés végrehajtási szerv. Törvényhozói. Hoztak egy törvényt, amit simán ki lehet kerülni. Ennyi

2011. márc. 8. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy gárdafan, de azért ez már a röhej kategória!

"egyenruhájára emlékeztetőt sem lehet viselni"

Tehát nem hordhatok fehér inget és fekete mellényt?

2011. márc. 8. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A szabálysértési törvény pontosan így fogalmaz )ezt már Orbánék állapították meg):


Sztv. 152/B. § (1) Aki a bíróság által társadalmi szervezet feloszlatásáról hozott döntésében jogellenesnek nyilvánított tevékenységet végez, elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

(2) Elzárással vagy százötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható, aki

a) a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet működésében a feloszlatás után részt vesz,

b) nyilvános rendezvényen a bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet egyenruháját vagy formaruháját viseli, továbbá aki nyilvános rendezvényen olyan egyenruhát vagy formaruhát visel, amelyről – annak jellegzetes tulajdonságai miatt – bíróság által feloszlatott társadalmi szervezet egyenruhája, formaruhája ismerhető fel.

(3) Az (1) és (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a bíróság hatáskörébe tartozik.

2011. márc. 8. 16:53
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok gárda tag, de attól nem értem a kérdezőt, hogy neki mi a baja vele.
2011. márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A bajom a következetlenség. Miért van az, hogy egyszer lecsapnak, máskor nem az ugyanolyan ruhában levő emberekre? Én nem mondtam azt, hogy vigyék el őket, bár a törvényből ez következne, csak az nem stimmel, hogy egyszer elviszik, máskor nem.
2011. márc. 8. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!