Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van valami kapcsolata Magyaror...

Van valami kapcsolata Magyarországnak Izraellel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 27. 20:54
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
72%

"a zsidó gyarmatosítás tabutéma"


Persze, hogy az mert ilyen nem létezik. Én nem vonom kétségbe az álláspontodat, elképzelhető, hogy volt egy kis adócsalási ügy egyébként Izraeli állampolgárok részéről, de messze ostobaság zsidó gyarmatosításról beszélni.

2011. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
38%

Izraeli térhatás


A budapesti ingatlanfejlesztések több mint 70 százalékát izraeli tőkehátterű vállalkozások valósítják meg. Szakemberek szerint a piacon megszerzett profit minden második forintja vándorol izraeli zsebekbe - írja egy ingatlanokkal foglalkozó oldal, amely nem a Kuruc.info nevet viseli. Finoman és nőiesen van itt is szó a lényegről, de szó van, így közlésre érdemesnek tartottuk. Alább a folytatás eredeti formájában.


Nemcsak lakóparkok, hanem bevásárlóközpontok, szállodák és irodaházak tucatjai köszönhetik létrejöttüket az izraeli tőkének, amely Budapest után felfedezte a magyar vidéket is. Az izraeli beruházók a 1990-től több százmilliárd forintot fektettek be a magyarországi ingatlanbizniszbe, ennek ellenére a rendszerváltás óta egyetlen elemző sem vállalkozott az izraeli ingatlanbefektetők magyarországi tevékenységének, a budapesti piacon elért részesedésének pontos elemzésére. Pedig nehéz elképzelni, hogy a magyar gazdaság bármely más szektorában bármely más nemzet hasonló mértékű befolyásszerzéséről a szakma vagy a nyilvánosság csak bizonytalan információk alapján értesüljön. A magyar ingatlanpiacon ugyanakkor az izraeli offenzíva régóta közismert. Időnként készülnek is piaci jelentések, amelyek viszont csak szőrmentén tesznek említést a jelenségről, s többnyire ezek a tanulmányok is megrekednek az általánosságok szintjén: más külföldiekkel összemosva utalnak az izraeli tőke hazai jelenlétére. Az index.hu internetes hírportál szerint nem véletlenül: a tanácsadó cégek, de a maguk az elemzők is tudatosan hallgatják el a dolgot. Kerülik ugyanis a politikailag kényesnek tartott témát.


Természetesen a helyzetet az is nehezíti, hogy egész egyszerűen nincsenek megbízható adatok. Már csak azért sem, mert az izraeli vállalkozások gyakran offshore cégeken keresztül jelennek meg a piacon. Cikkünkben ezért mi is csak azokat a társaságokat, befektetőket vesszük górcső alá, amelyek nyíltan vallják magukról, hogy izraeli tőkeháttérrel működnek. A rendelkezésre álló cégadatokból és az Ecorys Magyarország nemzetközi tanácsadó tanulmányából azonban kiderül: a legalább száz lakást értékesítő vállalkozások top tízes listáján hét helyet izraeli cégek foglalnak el. Azt viszont nem lehet tudni, mi a helyzet az irodaházak vagy az ipari ingatlanok építése terén. Így csak a becslésekre lehet hagyatkozni akkor is, ha arról szeretnénk képet kapni, mekkora értékű ingatlanberuházást valósítottak, valósítanak meg nálunk az izraeli cégek. Erre vonatkozóan Szilvan Salom kijelentése szolgálhat némi támpontul. Izrael külügyminisztere múlt év októberében budapesti látogatásán úgy fogalmazott, hogy Magyarországra több mint kétmilliárd dollárnyi tőke érkezett hazájából, melynek nagy része a magyar ingatlanpiacon talált magának befektetési lehetőséget. Elvileg az információáramlást szolgálta volna a 2005-ben, mintegy húsz vállalkozás részvételével létrehozott Magyar-izraeli Ingatlan Együttműködési Fórum, a kezdeményezés azonban meglepő gyorsasággal elhalt.


A magyar piac húsz legmeghatározóbb izraeli cége


Irodaházak, bevásárlóközpontok, szállodák


1. Ablon Group: Business Center 22; BC 91; BC 99 Office Park; BC 140; M3 Business Center; Budafoki BC; Erzsébet Business Center; Europeum; Fogarasi BC; Gateway Office Park; Lomb BC; New Age Center; Platán BC;

2. Brack Capital Real Estate: Ikarus park; Metropol irodaházak;

3. BSR Europe: Hermina torony; M3 Shopping City (10); Váci úti BSR Center; Váci úti Duna Office irodaház;

4. CEE: Terasz-park; Nádor tér Palace (38);

5. Ofer Brothers Group: Duna Plaza; Le Meridien Hotel; Budapest Bank Központ (Váci út); Bellevue Residence; MSZOSZ székház; Váci utcai értéktőzsde; Central park; a soproni és a nyíregyházi bevásárlóközpont; Páva Hotel; Starlight Hotel;

6. Plaza Centers: plázák: Aréna (63); Duna, Csepel, Veszprém, Pécs, Szombathely, Sopron Pláza, Óbuda hajógyári Álomsziget-projekt (375);

7. Pro-Mot Hungária: Club Aliga (30,5);

8. Shiraz: Siófoki Galerius Spa (13);

9. Sybil Holdings: Új Buda Center (7,8);



Lakóingatlanok


10. Arlon/Neocity Group: Reviczky liget (2,5); ForestHill (10); Seven Arts Resort; Natura villapark;

11. Autóker Holding Zrt.: Cézár ház; Kleopátra ház; Római kert; Gozsdu udvar; Szinyei Merse ház; Marina part; Léda ház; Gran’Dio (3); Helena ház; Király udvar;

12. Coral Holding: Andrássy Rose; City Center Park; Dob udvar; Orchidea liget; Royal Residence; Tavaszmező; Topáz ház;

13. Cordia Magyarország: Cordia City Garden; Cordia Termal Zugló; Cordia Terrace Residence;

14. Elephant Holding: Barcelona ház; Ibiza lakópark; Malomdomb lakókert; Palota liget; Vigo ház; Zaragoza kert;

15. Engel Group: Sun Palace; Városrét (Győr); Pünkösdfürdői lakópark;

16. GB Európa Ingatlan: Ciprusház; Lőrincliget lakópark; Madárhegy; Silverside apartmanház; Zen Garden Óbuda;

17. Home Center: 360°

18. Minrav (Yozma): Centrál park (10); Napfürdő otthonpark (3);

19. Olimpia Group: Egressy udvar; Gizella ház; Karolina udvar; Magnólia lakópark; Mandarin kert; Palóc ház; Tüzér kert; Városliget apartmanház; Zöldliget apartmanház;

20. SL Group: István park (4); Laborc-projekt; Narancsliget (13); Récsei bevásárlóközpont (6); SL Center;


*zárójelben a beruházás értéke, milliárd forintban


Az izraeli cégek magyarországi aktivitására vonatkozóan több találgatás és magyarázat is napvilágot látott a sajtóban és a szűkebb szakmai berkekben is. A népszerű összeesküvés-elméletek közül egy bizonyosra vehető: az Izraelben és környékén állandósult háborús helyzet miatt az izraeli tőke menekül a térségből, s biztonságos helyet keres magának. Nem véletlenül fogalmazott úgy Simon Peresz államfő az izraeli kereskedelmi kamara ülésén, hogy az izraeli vállalkozások szépen terjeszkednek, és lassan fölvásárolják Manhattant, Magyarországot, valamint Lengyelországot. Mondatai nagy botrányt kavartak a magyar politikai életben.


No persze nemcsak beruházók, hanem lakásvásárlók is érkeztek, s érkeznek szép számmal hozzánk a mediterrán országból. Az izraeli állampolgárok számára ugyanis a magyar főváros még mindig megfizethető és élhető. Izrael egyik legnagyobb példányszámú napilapjában 2003-ban megjelent cikk szerint 1998 és 2003 között az izraeliek 3,2 milliárd dollárt fektettek lakásokban külföldön, ami több tízezer ingatlan megvásárlását jelenti. A Jediot Ahronot napilap nem kevesebbet állított, minthogy a befektetők körében – Torontó után – Budapest volt a második legnépszerűbb város.


Bár az izraeli befektetők magyarországi jelenléte mostanában kerül egyre inkább a figyelem középpontjába, tévedés volna azt hinni, hogy csak néhány éve fedezték fel hazánkat. Az izraeli kisbefektetők már a rendszerváltás után, a kilencvenes évek elején megjelentek nálunk. Őket követték a nagyok, majd a nyomukban megjelent a pénzügyi finanszírozási igényeiket kielégíteni hívatott Leumi Bank is. (A pénzintézet ugyanakkor nem dicsekedhet fényes eredménnyel. Botrányok közepette be kellett zárnia budapesti székhelyét, s csak néhány éve vetette meg újra a lábát nálunk.)


De hogy nincs minden rendben az izraeli társaságok magyarországi tőkebefektetéseit illetően, arra már a két állam hatóságai is felfigyeltek. Tavaly az izraeli adóhivatal elnöke, Joni Kaplan, valamint a nemzetközi adóztatási részleg vezetője, Joram Sidlo látogatott a magyar fővárosba azért, hogy tárgyalásokat folytasson az APEH szakembereivel. Izraelben az adóhatóság külön csoportot hozott létre a pénzmosók kelet-európai tranzakcióinak ellenőrzésére. Az ügyeskedők ugyanis – kihasználva a földrajzi távolságot – sikeresen tűntették el adózatlanul az ingatlanfejlesztésekből és bérbeadásból származó jövedelmüket. Magyarországon pedig állítólag a versenyhivatal ellenőrei fogtak gyanút. A szűkebb szakmában ugyanis az a hír járja, hogy a kiterjedt kapcsolatrendszert fenntartó izraeli cégek vezetői – akik nem ritkán bukkannak fel közös vállalkozásokban, beruházásokban – gyakran egyeztetnek egymással az ingatlanok ellenértékéről és értékesítéséről is.


Egy biztos: a budapesti ingatlanfejlesztések több mint 70 százalékban izraeliek beruházásában valósulnak meg. Szakértők szerint a megszerzett profit minden második forintja izraeli zsebekbe vándorol. Az ingatlanpiacon a kereslet azonban némileg csökkent, a nagyobb hozamelvárással, agilitással, gyors döntésekkel és nagyobb fokú kockázatvállalással jellemezhető izraeli vállalkozások pedig az ipar, a kereskedelem és a logisztika felé fordulhatnak, a lakásspecialisták pedig a környező országok feltörekvő piacaira vándorolhatnak.


(Ingatlanbróker.org)

2011. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Mihály Éva, Bp. főpolgármester jelölt is tudna mit mondani ezekről, pedig ő is bevallottan mondta magáról, hogy zsidó származású. Utánaolvastam és nem egy helyen, kerek perec leírja, hogy jól ismeri az építészt, igaz azért kritizálja is.

Ő az építészfórumba írt, talán még mindig fellelhetőek a cikkei.

2011. márc. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
47%

OK, TÉTELEZZÜK FEL, hogy tele vagyunk izraeli befektetőkkel. Kíváncsi vagyok, vajon miért az a baj, hogy IZRAELI, és miért nem az, hogy nem magyar, hanem KÜLFÖLDI?


Ahogy már drága jó XIV. Lajos király megmondta "A pénznek nincsen szaga."


Nem mindegy, hogy ki a befektető (ha már külföldi)???


Pedro

2011. márc. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Különben nem mintha lenne annyi színmagyar befektető, hogy létrehozzák a turul lakópark nevű utópiát.
2011. márc. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Ha meg nem fektetne be senki ide, azért nyavalyognának -.-
2011. márc. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
67%

15:01


"A túlnyomó többségben EU-s befektetőket idehazudó beírónak pedig nincs igaza..."


Én ide tudom neked linkelni a Nemzetgazdasági Minisztérium kimutatását: [link]


Te viszont továbbra is csak egy kurucinfós hírrel tudsz előállni! Semmiféle ingatlanbróker.org honlap, cég, szaklap stb. nem található sehol. Ennyi :)


A kuruc összekukázta azokat az ingatlanbefektetéseket, ahol izraeli tőke van a háttérben? Na és?


Az Ablon Magyarország mellett Csehországban, Lengyelországban, Romániában is benne van az ingatlanbizniszben, a Brack Capital fő befektetési területe Németország, Anglia, Olaszország, India, Oroszország (őket is gyarmatosítják? :) ), a BSR Group pedig Csehország, Szlovákia, Bulgária, USA, Lettország, Lengyelország stb., területén is terjeszkedik. Csak, hogy hármat említsünk.


"A tények makacs dolgok,... "


Bizony azok. Marad a kurucinfós, nulla hírértékű idézeted.


14:56


"Döbbenetes az a földbe dugott fejű struccpolitika, avagy inkább szándékos félrenézés és rosszindulat, amit az ilyen Sverdans szerű liberális barmok művelnek. Csodálkoznak aztán, ha leantimagyarozzák őket - teljes joggal - ..."


Ha hinnék az összeesküvés-elméletekben, én is megkérdezhetném, hogy a Jobbik, a kurucinfó meg a többi jobbikos szennyoldal kinek is szolgálja valójában az érdekét? Mert, hogy nem Magyarországét, az biztos. A hazánk gyengítésében érdekelt szlovák és román politika szekerét tolja esetleg? Szóval én nem Sverdanst nevezném antimagyarnak, hanem inkább az agymosott, örök vesztes jobbikosokat :)

2011. márc. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"OK, TÉTELEZZÜK FEL, hogy tele vagyunk izraeli befektetőkkel. Kíváncsi vagyok, vajon miért az a baj, hogy IZRAELI, és miért nem az, hogy nem magyar, hanem KÜLFÖLDI?"


Az a baj. Ha bangladeshi befektetők lennének, akkor az antibangladeshizmus erősödne teljes joggal.


"Ahogy már drága jó XIV. Lajos király megmondta "A pénznek nincsen szaga."


Flavius Vespasianus mondta. :D

"Pecunia non olet."

2011. márc. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Van a Waybackmachine.org oldal, ahol letörölt oldalakról láthatunk pár évvel ezelőtti pillanatképeket. Itt bárki megnézheti, hogy bizony 2009-ben tényleg volt ingatlanbroker.org oldal:


[link]


Csakhát a libsi cenzúra, e totalitárius diktatúra mindent elmismásoló keze elérte az "Izraeli térhatás" c. cikket is. A Theroux nevű szélsőliberálisnak pedig kimosta a méjnsztrím az agyát, hihetetlen, hogy egyesek mennyire szolgamód szajkózzák a hivatalos állami propagandát. Mióta lehet hinni amúgy egy kormányzati propagandaoldalnak? Nyilván nem fogják bevallani, hogy mekkora a zsidó befolyás, a cikket is pár nap alatt leszedették... Emlékezetes Gyurcsány kijelentése: "Trükkök százait használtuk." " Meghamisítottuk az adatokat." Egyesek viszont még hisznek a mesében és mindent elfogadnak a minimális szkepszis nélkül is, amit elibük dob a centrális hatalom, ami kb. 8-10 éves színvonal.

2011. márc. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

13:58


Köszönöm a helyesbítést! :-)


Mindazonáltal fenntartom, hogy az izraeli befektetők száma, részaránya töredéke a német befektetőknek.


Miért nem a németeket utáljátok?


Pedro

2011. márc. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!