Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gáz egy kicsit, h a...

Nem gáz egy kicsit, h a kuruc. Info ennyire figyel a helyesírásra?

Figyelt kérdés

[link]


Elismerem, h helyesen kell írni de.. nem az interneten. Persze legyen érthető de hogy ennyire ügyeljünk erre az már szerintem túlzás.


2011. ápr. 2. 10:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem ha valaki akkora magyar, hogy kristályosodik a honszeretet a tarkóján, az tudjon helyesen írni. Itt is, a legordasabb hibákat a mélymagyarok követik el.
2011. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
De, ez már eléggé gáz. Olyan hülyeségekbe kötnek bele, hogy ez már akár arra is jó lehet, hogy csak úgy töröljék valakinek a hozzászólását, ha nem jobbikos, mert hát helytelenül írt...
2011. ápr. 2. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a fiatalok nagy része az interneten nevelődik fel, az interneten talán még fontosabb a helyesírás. Meg lehet nézni a tizenévesek kérdéseit más rovatokban, hogy milyen "helyesírással" készülnek. Ha az interneten így ír, így fog írni kézírásban is. A tanárok meg a hajukat tépik, hogy ez meg mi a fene...
2011. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
78%
Előre bocsátom, hogy nem vagyok egy nagy kurucinfó rajongó. Sőt! De most elolvastam a linket. Igazuk van. A neten is helyesen kellene írni. Az ilyen "h" (lásd kérdés), a "vok" és társai tudatlanságra és végtelen primitívségre utal. Nem beszélve az "útazás", a "muszály" és társairól. Természetesen mindenki követhet el hibát, főként itt a neten, de azért törekedni kellene anyanyelvünk helyes használatára. Persze hiába a törekvés, ha nincs meg a tudás. Ilyenkor jön a takarózás, hogy ez net. Nem! Ez műveletlenség, tudatlanság.
2011. ápr. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

ma 10:32


lol

2011. ápr. 2. 10:49
 6/20 anonim ***** válasza:
71%
Egyáltalán nem gáz! Sőt, a minimum volna, hogy bárki, aki elhatározza, hogy leírja a gondolatait, az maximális figyelmet fordít a helyesírásra. Hibák biztosan így is lesznek, senki sem tökéletes, de a szememben nagyon lealacsonyítja az az embert, ha a szándék szikrája sincs meg benne, hogy két mondatot helyesen leírjon.
2011. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem gáz, sőt. A helyesírás alap dolog lenne az interneten is. Bár nem szoktam látogatni ezt az oldalt, ebben azért igazat adok nekik. :)
2011. ápr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%

10:49:


+1

2011. ápr. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
80%

Az egyik válaszoló azt írta, hogy erre (ti. helytelenül írt) hivatkozva akarják majd törölni a nekik nem tetsző véleményeket. Erre csak azt tudom mondani, hogy a cikkből világosan kiderül, hogy amennyiben valaki így ír: VESSSSSZZZEEENNN TRYANON!!!!!!!!", az szintén lapátra kerül.


Ezt ők is hangsúlyozzák, tehát a gondolatiságtól függetlenül fognak cenzúrázni, kizárólag a helyesírást vizsgálva. Szerintem jó ötlet; kár, hogy egyáltalán nem bevett, sőt mondhatni úttörő dolog a részükről.

2011. ápr. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akkor most én vaok a gáz? xD
2011. ápr. 2. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!