Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted egy rendőr vagy...

Szerinted egy rendőr vagy tűzoltó, hányévesen menjen nyugdíjba?

Figyelt kérdés

Ami most van, az biztos hogy nem jó.

Hiszen aktív életerős a szakmai tudásuk " élén" álló embereket nyugdíjaznak. De talán azt sem szeretném hogy egy 60éve tűzoltó igyekezzen engem menteni, mert ebben a korban már nem igazáb fittek az emberek.

Természetesen gazdaságilag sem kifizetődő.

Sajnos már ez a nüjansz is jól mutatja, hogy a magyar parlament mennyire rosszúl működik.

Hiszen szerintem könnyen megállapodhatnának a pártok, sőt a szakszervezetek is, egy 55 éves nyugdíjazási korhatárról. Persze akkor nem lenne gumicsont!


2011. ápr. 6. 08:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Munkakörtől függhetne mondjuk.


A kommandós menjen nyugdíjba 40 évesen (nem bírják az idegei - és tényleg), de pl. a rendőrség könyvelőit szerintem csak a normál nyugdíjkorhatáron kéne elengedni.

2011. ápr. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem is nagyon jól elvolna a 60 éves tűzoltó a laktanyában pl a telefon mellett is, a fiatalok meg vonulhatnak ki tűzhöz ,mint eddig .
2011. ápr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
elvileg aki a rendőrségen dolgozik azok mindeki kivezényelhetö ugyértem akinek van rendőrségi rangja.igy mindebe ott él a stressz. de volt is ebből balhé mikor a márc15-i zavargások voltak köszségekből is felhoztak mindekit olyat is aki csak hirből hallott 10 évvel ezelőtt a gumibotrol de elvileg ugyanugy kivezényelhető volt. és ebből volt sok probléma is h fogalmuk se volt mit kell csinálni
2011. ápr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

45-50 azoknak, akik kint vannak utcan, aki meg mint ilyen meg olyan eloado az meg csak ne izguljon, jo lesz neki a 62 is.

Ez az irodaba bepakolom dolog meg egy marhasag.

Most akkor igy 20 evig meg nem mennek el nyugdijba, az a sok ember fogja a telefont kezelni szerinted??

Nagy fa'szveres lenne az egesz napjuk.

2011. ápr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
26%

Hát szerintem ne egy 60 éves vegye fel a telefont, amikor azt se tudom, hol áll a fejem és próbálom elmagyarázni neki, hogy ég a házam! Még tán el is alszik az éjszakai ügyelet alatt, aztán nem ébred fel...


Ezek nagyon fontos munkák, élet és halál függhet tőlük. Spóroljunk máson szerintem, de ne ezen!

2011. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

" a rendőrség könyvelőit szerintem csak a normál nyugdíjkorhatáron kéne elengedni."


Miért? Szerinted ugyanannyit dolgozik mint egy normális ember, pl egy kovács vagy egy kőműves?

2011. ápr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miert?mennyit dolgoznak?
2011. ápr. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Pontosan fel lehet mérni, hogy az egyenruhások körében melyek azok a munkakörök, melyben idegileg, fizikailag annyira "elfáradhatnak" az emberek, hogy megérdemlik a pihenést.

A tűzoltó naponta veszélyezteti az életét, hisz melyikünk merne bemenni egy égő házba, mely bármikor össze is dőlhet. Őket vezénylik ki az árvizekhez, villanypóznákra másznak vihart követően megrongálódott elektromos vezetékek miatt, zsákokat pakolnak árvíz idején...sorolhatnám, akkor is azt mondom, ők megérdemlik.

A honvédség már teljesen más megítélés alá esik az én felfogásom szerint. Nincs háború (szerencsére), ahol meghalhatnának katonáink/tisztjeink, a készültség nem nem tartozik a kedvezmény körébe. A rendőrségnél kiemelném a kommandósokat, akik valóban kerülnek(hetnek) olyan helyzetbe, ahol az életük is veszélyben forog. Mitől veszélyes munkakör az út szélén traffipaxozni, járőrözni az aluljárókban? Nem tudom, hogy a kedvezményezettek közé tartoznak-e a vámőrség dolgozói, de őket sem engedném idő előtt nyugdíjazni. Az a baj, hogy a korai nyugdíjba vonulás lehetőségének eredménye az állandóan lecserélt állomány, ahol hiányzik a tapasztalat. Ráadásul az ilyen friss nyugdíjasok a lehető legrövidebb időn belül újra dolgoznak, és olyan feladatkörben (őrző-védő), amit előtte egyenruhásként láttak el.

Mindenki munkája fontos, mindenki teszi a dolgát, vannak olyan munkakörök, ahol tűző napon, szélben, idióta ügyfelekkel dolgoznak emberek, de számukra nincs kedvezmény.

2011. ápr. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%

Én nagybátyám tűzoltó volt és 41-42 évesen ment nyugdíjba .

Igenis baromi stresszes főleg a tűzoltók élete és nap mint nap kockáztatják az életüket értünk . Szóval igenis megérdemlik mindannyian ezt a nem is kis kedvezményt .

Hát hogy egy sima utcai járőr megérdemli e az már más kérdés , mert azok egész nap lófrálnak ülnek a meleg autóban és nézik a trafipax képernyőjét ...

Szóval attól függ , hogy valójában mit is csinál egész nap az az ember .

2011. ápr. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
90 évesen. Úgyis egész nap csak a farkuk meresztik.
2011. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!