Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állam átvállal 30 milliárd...

Az állam átvállal 30 milliárd forint banki tartozást a BKV helyett? Ma reggeli hir.

Figyelt kérdés

Nos.Erre van pénz? Ezt is az adófizetők pénzéből rendezik?

Ez azért felháboritó.Emberek meg az utcára kerülnek heteken belül,iskolákat óvodákat zárnak be,rokkant nyugdijakat vesznek el,segélyeket vonnak meg családoktól,kórházak hullanak szét,semmire nincs pénz.És erre van???A BKV tartozását rendezni???


2011. máj. 16. 12:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
44%
Kénytelenek, az lenne az igazi baj, ha a BKV leállna. Ezt nem teheti meg egy kormány se.
2011. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

pedig egyrészt leállhatna ennyi erővel nyugodtan a BKV, meglátnád, nem olyan lehetetlen élni nélküle

másrészt eleve a sok korrupciós cirkusz miatt nem jó nekik a francia kocsi, és most ennek is mi isszuk a levét persze (milyen érdekes, hogy Európa számos országában tökéletesen működnek ... de Mao egy külön téma persze, ide az nem jó, nevetséges na)

2011. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%
Rengeteg ember került azért is utcára, mert az állami cégek előszeretettel nem fizetnek nekik. A tömegközlekedés pedig olyan dolog, ami nem mehet csődbe, mert alapvető dolog. Ha háborogni akarsz, akkor inkább azon tedd, hogy a BKV vezetői mért nincsenek még egytől-egyik kidobva...
2011. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%

Ja, és egyébként ez az államnak ilyen egyik zsemeből a másikba dolog, hiszen ez 99 százalékban adótartozás.

tehát az állam ad a BKV-nak,a BKV pedig befizeti adóban az államnak.

2011. máj. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 bumbi02 ***** válasza:
32%
én tartozom a büfének 135 forinttal, átvállalná akkor azt is?
2011. máj. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

12.36

-Háborgok azon is ne aggódj.Elvégre ők a felelőssek ezért a hatalmas tartozásért.

De azért arra kiváncsi lennék,hogy jövő ilyenkorra mennyi lesz egy menetjegy,esetleg egy bérlet.Gondolom egy minimálbér fele....

2011. máj. 16. 12:50
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Engem két szempontból háborít fel a dolog.

Az egyik, hogy a BKV vonaljegy annyiba kerül, mint vidéken 30 km-es jegy, és visz érte vagy 100 métert.... De hogy 30 km nincs, azt garantálom.

Legutóbb többe került a négytagú családnak a jegy Bp-en belül, mint vonattal felmenni odáig. Felháborító!

A buszok tömve vannak, nem úgy, mint a vidéki buszok egy része (ami nem munkába, vagy iskolába viszi a jónépet, néha csak 5-en tengnek-lengnek), és mégis: a BKV folyton csődben van.... Meg lehet nézni, hogy a magáncégek, akik a tömegközlekedést megoldják, valahogy sokkal jobb helyzetben vannak. Igaz, nem havonta cserélik a vezérigazgatót, és az is csak Skodával jár.


Hogy a p...ba nincs pénze a BKV-nak???? Nem és nem és nem tudom felfogni!!


A másik, hogy én fizetem az adót, amiből fenntartják (elvileg) a BKV-t, hisz állami cég. És most még pumpálnak bele pénzt az én adómból. Miközben én alig-alig használom, egy évben egyszer, ha... És akkor sem ingyen utazunk ám rajta!!


Szerintem meg menjen csődbe a BKV a büdös p..ba, és vegye át a helyét két-három privát cég! Lehetőleg magyar... de ez már túl szép lenne. Kialakulna némi árverseny, azt használnák többen, amelyik olcsóbb, ahol jobb a szolgáltatás, ahol kényelmesebb utazni, és nem az adóból lenne finanszírozva. Lefogadom, hogy nem kerülne többe egy jegy, mint így, hogy milliárdokat fordít az állam a "működésre". Egyből, egy csapásra megoldódna az összes ilyen probléma.

Tán már a hatos metró épülne azóta. :P

2011. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
55%

Azért ez nem olyan egyszerű. Őszintén mi lenne, ha most a bkv megszűnne?

Nekem egyszerű, másfél óra alatt be tudok sétálni az egyetemre. De akik kinn laknak, 15-20 km-re?

Így is csupa dugó a város, ha az összes békávézó autóba ülne, nem lehetne mozdulni.

Igenis, erre legyen pénz. Bkv nélkül Budapest nagyjából meghalna.


Az más kérdés, hogy a vidékieknek miért jó ez, azt nem tudom. De az ország 20-30%-a közvetlenül érdekelt a kérdésben, ami azért elég nagy arány.

2011. máj. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Azért a vidéki busztársaságokat ne hasonlítsuk össze a BKV-val hiszen huszad annyi utast sem mozgatnak.

(ha vidékről feljösz pestre a családdal,akkor vegyél családi napijegyet és máris nem olyan drága 2200 Ft a 48 órás jegy a családnak)

2011. máj. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:57


Nem tudom, milyen egyetem lehet....


Azért "nélkülözhetetlen" a BKV, mert nincs más alternatíva. Nem lehet más, magán kézbe lévő tömegközlekedéssel foglalkozó céget alapítani a fővárosban. A BKV ezért annyit kér el a jegyért, amennyit nem szégyell, és mivel szégyenérzetük nincs, csillagászati összegekről van szó. Főleg annak, aki nem keres 100 ezer felett... Márpedig nekik is be kell jutni dolgozni.

Engedni kéne, hogy legyen más cég is, legyen választék, meg egy kis árverseny. Sokkal jobb lenne mindenkinek.

És ha a BKV becsődölt, hát becsődölt... lesz aki átveszi a helyét.

2011. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!