Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nevezték vissza a...

Miért nevezték vissza a Moszkva teret Széll Kálmán térre?

Figyelt kérdés
Mik voltak az okok? Mit akarnak ezzel elérni?
2011. máj. 17. 19:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
69%

Mivel valamit fel kell mutatniuk, ha már kormányozni nem tudnak...

Látszatpolitizálás

2011. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

Ezt még rá lehet fogni arra, hogy az Orbán apját elnyomó mocskos kommunisták emlékét akarták megszüntetni akik alatt szegény Orbán Gyõzõ mezõgazdasági üzemmérnök rengeteget szenvedett mikor pártengedéllyel hozatta haza Lengyelországból az ott egy tüntetésen elfogott randalírozó Viktor fiát.


Ám valaki magyarázza már el, mért kell átnevezni a Lágymányosi Hidat?

2011. máj. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
48%

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:38


Azért ki ne találd már, hogy a mi hibánk, hogy ők nem tudnak mihez kezdeni az ország irányításával és problémáival.

2011. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Ezt mondjuk én sem értem. Moszkva egy városnak a neve semmilyen ideológiai vonatkozása sincs. Nem "moszkvaiak" szállták meg mo-ot 45-ben hanem a kommunista vörös hadsereg.
2011. máj. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%
De a Rákóczi hidat sem szállták meg a lágymányosok. :)
2011. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Sz1u ***** válasza:
45%

19:42


Azért ki ne találd már, hogy a mi hibánk, hogy ők nem tudnak mihez kezdeni az ország irányításával és problémáival.


Én az 1/3-ban voltam, ill. vagyok. De a 2/3-ad helyett is ég az pof(ik)ám. Ehhh, nem is mérgelem fel magam, inkább szisszentek egy nyugtató sört. Egészeségünkre! :)

2011. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Leginkább azért, hogy bosszantsanak engem is, aki nem erre a mocskos cigánygyerekre és tarlósra (a kisbetű nem elgépelés) szavazott.

Ismét meg akarják mutatni, hogy Ővék az ország, Ővék a hatalom, és a parlamenti mandátumok 2/3-val bármit megcsinálhatnak.

Történelmi és művészeti tanulmányaikat pedig elfelejtették, vagyis, hogy Moszkva nem csak Sztalin, Hruscsov és Brezsnyev Moszkvája. Elsősorban a mindenkori orosz népé, Puskin, Lermontov, Rjepin, Csajkovszkij, Csehov, Tolsztoj, Paszternák, Szolzsenyicin, Szaharov és Viszockij Moszkvája.

2011. máj. 18. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Nyugi! Arra is született döntés: Rákóczi híd lesz, bár jobban örültem volna a Kossuth hídnak, ugyanis volt már ilyen csak nem átnevezték, hanem elbontották.
2011. máj. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Adhatnak néki bármilyen nevet, mi akkor is "Találkozunk a Moszkván". Részegen sokkal könnyebb kimondani.
2011. máj. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
14%

Talán azért mert Széll Kálmán magyar gyökerekkel rendelkezik, Moszkva meg nem?:)

Nem tudom hogy vagytok vele de mikor láttatok ti bármelyik magyarról is elnevezve utcát teret vagy bármit mondjuk Oroszországban?:)

Pedig itt is voltak ám nagy költők írók királyok!

De ciki ezt megemlíteni mert ciki büszkének lenni arra amink van...ez a magyar virtus, ezért vagyunk ott ahol és leszünk is...de csak szidjuk a cigányt szidjuk a zsidót és lehetőleg legyen mindenki k*rva irigy a szomszédjára, mert az többet keres. GRATULÁLOK

2011. máj. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!