Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor igazi neve Orsós?

Orbán Viktor igazi neve Orsós?

Figyelt kérdés

Szeretném megtudni hogy Orbán Viktor igazi neve Orsós?Csak megváltoztatta?

Ha igen még tenném fel a kérdést hogy roma származású?


2009. márc. 15. 15:05
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
79%

Nekem a kolégám egy álltalános iskolába járt velük, és akkor még Orbánék voltak, Lehet közben meg orsósodtak vagy valami dédapa orsós volt, de az tuti gyerekként is orbánék voltak.

A kollégám azért emlékszik csak rájuk mert a testvér pár mindig szerepeltek az iskolában, nem egy visszahúzódó gyerekek voltak.

2009. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim válasza:
65%

" cigányos hangzású vezetéknév nem minden esetben jelöl cigány származást. ismerek több Oláh, Lakatos..stb családnevű egyéneket, és kb olyan messze vannak a cigány vérvonaltól, mint Makó Jeruzsálemtől."



Kedves 15:17-es!

Nekem egy cigány ismerősöm mondta(na igen ilyen is lehetséges :-))), aki Lakatos, mind cigány

2009. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim válasza:
100%

Két cigány hajótörést szenved. Kiúsznak egy szigetre.

- Dik má gázsi, há ez á sziget lakatlan!

- Mosmá LAKATOS!

2009. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim válasza:
83%

20:40-esnek.


Örülök, hogy ilyen művelt cigány barátaid vannak. Szóval én cigány volnék, mert Lakatos a vezetéknevem? Világosbarna hajam van, zöld szemem és hófehér bőröm, sőt még ritmusérzékem sincs, és dolgozom, és adót fizetek, és nem késelek fiatalokat az utcán mobiltelefonokért, nem lopok, nem csalok, és nem vagyok tele lopott fuxokkal, sőt azt is el kell mondjam, hogy nincsen 17 gyerekem, és nem élek mocsokban, és apám apukája (értsd: nagyapám) katona volt a II. világháborúban, és német fronton volt német magyar tolmács.

Én nem vagyok rasszista, semmi bajom a szinesbőrüekkel, meg úgy senkivel sem, de ha valaki meghalja, hogy Lakatos a vezetéknevem, pont az ilyen primitív sztereotípiák miatt, nekem kell szégyenkeznem, mert egyből azt hiszik cigány vagyok, ha például telefonon egyeztetek időpontot, és még nem találkoztam az illetővel...


Tehát légy oly kedves és nem kell mindent elhinni, mert valaki azt mondja.


A tudatlanság nem mentség sohasem.

2009. márc. 16. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
95%
Teljesen és mélységesen egyetértek az előttem szólóval. Nekem Oláh a vezetéknevem... De én se vagyok, ill. tartom magam cigánynak. DE: még sohase gondolkoztam , hogy az előítéletek miatt megváltoztassam a nevem.Mondjuk hál' Istennek .nekem nem voltak eddig kellemetlen tapasztalataim ezzel kapcsolatban...
2009. márc. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
61%
Mért baj ha roma származású vagy ha az lenne?
2009. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
86%
ez is a lejáratására kelt napvilágra.amúgy tök mindegy, a fideszesek elfogadnák(ha így lenne) a balliberálisokat (baloldal:mszp meg szdsz) meg nem tudom miért zavarja ennyire? ha jól tudom a politikusaik mind vállszélességben kiálltak a romák mellet (lásd a temetés)akkor kedves balliberálisok ti most szembe hugyozzátok a kedvenceiteket?vagy hogy is van ez?
2009. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
93%

És ha cigány, akkor mi van?

Nem a bőrszínnel vannak gondok, hanem erre a csodás népcsoportra jellemző kultúrával, viselkedéssel, "műveltséggel" stb.

2009. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
24%
mi van baloldali liberális köcsögök! mi a baj a cigányokkal? nemrég még a seggünket nyaltátok!!!!
2009. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim válasza:
38%

Már megint a 20:40-es.


Nem minősítettem senkit!!! Azt sem állítottam, hogy aki egy bizonyos népcsoport tagja, mind bűnöző!!!

Egyszerűen közöltem tájékoztatásképpen azt az ismeretemet, amit egy cigány ismerősömtől származtatok. Úgy gondoltam ebben a kérdésben egy érintett szava talán hiteles.

Amennyiben tévedett, úgy én is.....:-)

2009. márc. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!