Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán Viktor milyen vallású?

Orbán Viktor milyen vallású?

Figyelt kérdés
Tudtommal református és ha igen, akkor ki van zárva a cigány származása.
2009. márc. 17. 21:11
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
68%
Ja, és hozzáteszem: a cigányok közt nagyon sok az adventista és pünkösdista, sokkal kevesebb köztük a katolikus, mint az átlagnépességben. És akkor a nazarénus cigányokról vagy az erdélyi evangélikus ún. "német-cigány"-okról még nem is beszéltem.
2009. márc. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

csak egy példa a kérdezőnek a református cigányokról:

[link]


Beírtam googleba a református cigány szavakat és az első találat: "Magyarországon mintegy százezernyire becsült református cigányság is él"

2009. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de ha ez valóban így van én Isten tagadó leszek. Ilyen elfajzott egyedekkel egy hitben élni...

Inkább vessenek meg.


Egyébként ez a misszió Ukrajnában (Csonkapapi, 22 kilométerre délnyugati irányban fekszik Beregszásztól) székel. Nem kötekedésből, de a missziók nem csak a saját vallásuk keretein belül alkotnak, segítenek, hanem akár mohamedán, pogány vagy vallástalanokon is.



"Magyarországon mintegy százezernyire becsült református cigányság is él, ami a terület ismerői szerint nem jelent többet, mint hogy református pap keresztelte meg őket. A református romák az Isten képi ábrázolását nem megengedő protestáns puritanizmust olyannyira nem érzik magukra nézve kötelezőnek, hogy az ő otthonaikban is éppolyan mindennaposak a szentképek, ikonok, feszületek, mint a katolikusokéiban."


„A szervezett egyházi életben való részvétel érdek- és alkalomfüggő: szokványos ünnep- és vasárnapokon a cigányság távol marad, a karácsonyi ajándékozás és a külföldi egyházi segélyek szétosztásakor a magyar lakosság szerint a cigányság „felháborítóan” felülreprezentált.

A református gyülekezet a megélt református hit alapján nem szerveződik egységes egészbe, hanem az etnikai identitás által meghatározottan két református – magyar és cigány – gyülekezet körvonalazódik. A közös templomhasználat, a közös úrvacsora- vétel, a közös kehely használatának riadalma a magyar lakosságot arra ösztönzi, hogy a templomba járó néhány cigány családdal szemben folyamatosan kizáró-eltávolító magatartást tanúsítson, és ezt a lehető legnyíltabban tegye.”

2009. márc. 18. 15:39
 24/36 anonim ***** válasza:
65%
Hát ha neked azon múlik a hited, hogy ki vallja még magát rajtad kívül reformátusnak, katolikusnak, kereszténynek... akkor egészségedre.
2009. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 A kérdező kommentje:
Igen azt hiszem ez is lényeges dolog, legalábbis számomra. Persze ha fanatikus hívő lennék talán más lenne a véleményem, de a mai eszemmel NEM.
2009. márc. 18. 17:42
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

#4: Érdekes, az egyik helyi középiskolában, ahova járt, van kint egy tabló. Ott még Orsós Viktor néven szerepel.


Így is eléggé zavar. De a cigányság mégjobban zavar. Ahogy a hülye gy. feri barátja is, akivel állandóan "kimondnagyobbbaromságot" játszanak.

2009. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
43%
ORBÁN VIKTOR vagyok és nem cigány.
2009. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
0%
Orban Viktor Budhista szerzetes ,en Steven Seagal vagyok es eggyut meditaltunk ,es ha meg ilyen hulye kerdeseket tesztek fel akkor majd eggyutt"meditalunk veletek"B@RMOK!!!!
2009. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
37%
én meg együtt repültem veleük tibetbe a negytemplomba ott meditáltunk,majd mikor végeztünk viktor,steven meg én meglátogattuk anyátokat az őserdőben.
2009. márc. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
Halálos ellensége - Kende Péter - (aki azután tényleg azlett, hogy a könyve megjelenését követően letiltatta a Krályi TV-ben futó könnyűzenei műsorát /A címe on-line nem ugrik be, Kovács Kati és Haumann Péter vezették/ könyvéből olyanokra emlékszem, hogy Kálvinista és feleségével még református templomban házasodtak össze, de ahogy' jöttek a gyerekek - és a poltikai érdek - mind mind más vallás szerinte keresztelték meg Őket. Lettek Római Katolikus, Kálvinista gyerekek is, sőt az egyiket Maga Iványi Gábor - az a nagy szakállú, volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő - Methoda lelkész keresztelte meg, mivel Viktorkának éppen az volt a politikai érdeke.
2009. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!