Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem gondoltatok még rá, hogy...

Nem gondoltatok még rá, hogy jobb lenne lelépni valahova külföldre?

Figyelt kérdés

Nem azért mondom, mert nem érzem magam magyarnak. Az a probléma, hogy nagyon is az vagyok, csak úgy érzem, hogy itthon megvetnek emiatt.

Itthon már nem lehet nyugodtan magyar az ember, mert az egész állam szellemisége ellene van. Úgy érzem, hogy valami teljesen kiveszett a magyarokból, ami magyarrá tette őket, nem érzem, hogy boldog vagyok közöttük. Önzők, beképzeltek, erőszakosak, kötekedők, minden más magyart lenézők lettek, aki lent van a porban, azt megrugdossák, aki fent van, arra irigykednek és gyűlölik őt, persze nem teljesen jogtalanul, mert ő ugye szintén gúnyolja és megtapossa őket, mert ők lejjebb vannak nála.


Valami eltűnt, aminek meg kellene lennie. Legjobban úgy tudnám kifejezni magam, hogy a magyarok már nem tudnak egymást segítve, nemzetet és sorsközösséget alkotva létezni és élni. Mintha lételemük lenne a másik csesztetéséből adódó boldogság és teljesen természetesnek veszik, hogy ez így van.


Fáj, hogy ez lett a nemzetemből. Szeretném, ha egyszer nagyok, virulók és boldogok lennénk majd, de erre nem látok sok lehetőséget, mert a nemzet már túl nagy része túlságosan is le van alacsonyodva egy ilyen bizonyos állati színvonalra. De talán még ez sem jó kifejezés, mert az állatoknál is meg lehet figyelni, hogy egymást segítve élnek, de a magyarok valami érthetetlen okból úgy akarnak boldogságban és harmóniában élni, hogy minél többet kötekednek a többi magyarral és ott gáncsolják őket, ahol csak tudják. Utána meg jön az álszent sopánkodás, hogy mégis miért tart itt Magyarország... Szerintem egyértelmű, hogy miért.


Nektek mi a véleményetek?


2011. szept. 3. 21:13
1 2 3 4 5
 1/42 A kérdező kommentje:

Még annyit mondanék, hogy nyáron Erdélyben jártam és nagyon meglepett, hogy az ottani magyarok mennyire magyarok. Ott sokkal boldogabb voltam közöttük azalatt a két hét alatt, amit ott töltöttem. Valamiért mások, mint az itthoniak, de ha kérdeznétek, nem tudnám megmondani, hogy miben mások...

Talán Erdélybe jó lenne elmenni... :)

2011. szept. 3. 21:15
 2/42 Ucsiha Madara ***** válasza:
88%

Az az egyetlen problémám, hogy tényleg igaz amit leírtál. Én csak a Himnuszból tudok idézni egy idevágó részt:


"Hányszor támadt tenfiad

Szép hazám, kebledre,

S lettél magzatod miatt

Magzatod hamvvedre!


Bújt az üldözött, s felé

Kard nyúlt barlangjában,

Szerte nézett s nem lelé

Honját a hazában"

2011. szept. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 rémuralom ***** válasza:
81%
Szerinted ez újkeletű? Szerinted Mohácsnál azért leheltek minlet ketté a törökök, mert olyan összetartó nép volt a magyar? Sőt, a tatárok is azért jutottak el az ország közepéig különösebb ellenállás nélkül, mert a magyarok félretették önös érdekeiket a hazáért, ugye?
2011. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 Foxyy ***** válasza:
69%

szia! végigolvastam amit írtál, és igazat adok neked. de nem gondolom, hogy az a megoldás, hogy el kéne menni külföldre. te örülj, hogy szereted a hazádat, hidd el, ez nagy kincs, itt az emberek többsége azt sem tudja, mi a hazaszeretet, a sok idióta azt mondja, hogy miért szeresse Magyarországot, amikor itt nincs pénz.

elhiszem, hogy első elkeseredett gondolatod az, hogy el kell innen húzni a francba. ez bennem is felmerült, amikor látom, hogy bizonyos magyarok foggal körömmel védik a cigányokat, csak nehogy véletlenül rasszisták legyenek, meg akinek fontosak a nemzeti értékek, az náci, Hitler követője, mindenkit ki akar irtani, aki nem magyar...

nagy az Isten állatkertje, de érezd magad szerencsésnek, amiért eljutottál Erdélybe, és ne menj külföldre, mert itthon ilyen magyarokra van leginkább szükség, mint amilyen te is vagy.

2011. szept. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Himnusz idézetet. Elolvastam ezt a két sort és végre megértettem őket, most estek le. Eddig mindig azt hittem, hogy az üldözött, akiért kard nyúl varlangjába, az egy magyar, az üldözői pedig osztrákok például. Addig ezt nem is tartottam fontosnak, mert természetesnek vettem, hogy el akarják kapni őt. Talán még maga Kölcsey is úgy értette, hogy a magyart az osztrákok akarják elkapni.

De ahogy jobban belegondolok és értelmezem az egészet a mai időnkre, akkor valami kellemetlenül belémnyilal: mi van akkor, ha az üldözők magyarok és az üldözői szintén magyarok, akik azért akarják őt kézrekeríteni, mert ő annyira magyar, amennyire már nem szabad? És ez szörnyű gondolat, de sajnos ezt éljük meg ma...


"Isten, szabadíts meg a barátaimtól! Ellenségeimmel magam is elbánok majd." Voltaire

2011. szept. 3. 21:50
 6/42 anonim ***** válasza:
29%
Nem, soha. És el is ítélem a disszidenseket.
2011. szept. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
75%
igazad van! sajnos én is így vagyok ezzel
2011. szept. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
76%
A koromnál fogva már nem. De hallom, hogy körülöttem úgy 40 éves kor alatt mindenki erről beszél, és már messze nem csak az orvosok. Ebből én arra következtetek, hogy egy hatalmas kivándorlási hullám előtt állunk, talán valami olyasmi, mint az 1900-as évek elején.
2011. szept. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
Foxyy kösz, jó érzés, hogy vannak még olyanok, amilyennek egy magyarnak lennie kell.
2011. szept. 3. 22:06
 10/42 Foxyy ***** válasza:
70%
kitartás ;)
2011. szept. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!