Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell lenézni a közmunkás...

Miért kell lenézni a közmunkásokat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 09:27
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
mert ki nézi le őket???
2011. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Magyarországon az az uralkodó nézet, hogy annyit érsz, amennyi pénzed van. A közmunkásoknak kevés a pénzük, így megvetik őket.
2011. szept. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Azért, mert ők dolgoznak és egy liberál-kapitalista demokráciában (amely államformák a jelenlegi nyugati kultúrát fertőzik) nincs megbecsülése a munkának, sőt egyenesen szégyen dolgozni.


Ez kellett, most egyétek meg.


"...a becsületes munka, bármilyen legyen is az, sohasem szégyen." Adolf Hitler: Mein Kampf


Ilyeket mondott az a gaz náci diktátor. Teljes mértékben undorító a kijelentése egy olyan kultúrában, ahol a csalásból, lopásból és talán gyilkosságból is meggazdagodott milliárdosnak sokkal nagyobb az erkölcsi megbecsülése, mint a tisztességesen dolgozó szegény embernek, csak azért, mert neki pénze van, de az már nem számít, hogy miből.

2011. szept. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

ma 09:42


Hitler élete során kb. 2 évig élt a munkájából, azelőtt a szülei örökségét verte el, utána a hadsereg tartotta el, még később adományokból élt mint politikus.


Ő aztán tudta, mi az a becsületes munka!

2011. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
"Azért, mert ők dolgoznak" Persze. Mert aki tanult ember, meg képes volt magas szintre jutni azzal amit csinál, az ugye nem dolgozik. Ha valaki gazdag ember, az nem dolgozik. Ameddig nem változik ez a fals szemlélet itt az emberek többségében, addig nem is lesz itt változás. Egyébként a közmunkára igenis szükség lenne, én legalábbis egyáltalán nem nézem le őket, és nagyon fontosnak is tartom, csak valahogy bármerre járok lapátra és fűkaszára támaszkodó embereket látok, miközben semmit nem csinálnak, a gaz meg a szemét pedig ellepi az országot. Az ilyen közmunkásokat én is lenézem.
2011. szept. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
82%

"Hitler élete során kb. 2 évig élt a munkájából, azelőtt a szülei örökségét verte el, utána a hadsereg tartotta el, még később adományokból élt mint politikus.


Ő aztán tudta, mi az a becsületes munka!"



Most ha feltesszük, hogy esetleg igazad van, még akkor is egy olyan embert tisztelhetünk a személyében, aki elvetette "a munka büdös" elméletet és egy olyan rendszert adott az egész népének népének (80 millió embernek), ami azt hangoztatta és tettekkel is bizonyította, hogy a munkának becsülete van és tisztelet jár annak, aki szorgalommal dolgozik.


Én manapság nem tapasztalok ilyesmit, helyette viszont látom, hogy akinek nem jön össze az élet és csak egy 90 ezer forintot kereső állásban sikerül elhelyezkednie jobb lehetőség híján, miközben szorgalommal végzi a dolgát, az le van köpködve, meg van taposva az egész társadalom által. Ez számomra undorító, így nekem ezerszer inkább a nemzetiszocializmus, mint a jelenlegi rendszer.


Nem akarok egy olyan világban élni, amiben ha valakinek kevesebb van, azt lenézik, ha valakinek több van, azt gyűlölik, mert ennek a vége csak egy önmagát felemésztő, önző, mocskos és tisztességtelen társadalom lenne.

2011. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

" A közmunkásoknak kevés a pénzük, így megvetik őket."


Ez hogy jött ki? Kivontad a 90ből a pénteket?

2011. szept. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%
Kolopele mi meg téged nézünk le. :)
2011. szept. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként a közmunkára igenis szükség lenne, én legalábbis egyáltalán nem nézem le őket, és nagyon fontosnak is tartom, csak valahogy bármerre járok lapátra és fűkaszára támaszkodó embereket látok, miközben semmit nem csinálnak, a gaz meg a szemét pedig ellepi az országot."


Akkor úgy látszik még nem jártál elég helyen, hogy reális véleményt alkothassál a közmunkásokról. Próbálnál meg te ilyen munkát végezni mondjuk a legnagyobb hőségben, és majd akkor kritizálhatod őket. Az nem jutott eszedbe, hogy egy kicsit pihennek éppen? Bármilyen időjárás esetén fárasztó az ilyen munka, rövid szünetek beleférnek, nem hajtja őket a tatár, nem kényszermunka.

2012. márc. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként sajnos úgy tapasztaltam, hogy főleg a lakótelepen élők hozzáállása eléggé negatív a közmunkásokhoz, a munkájukkal ritkán elégedettek, gyakran fogalmuk sincs, hogy épp mit csinálnak, még a házmestereknek sem és jönnek beszólogatni, kötekedni. Én is dolgoztam másfél hónapig ilyen körülmények között, és csak nevettünk a primitív betelefonálókon, akik nem voltak velünk elégedettek, pedig sokat és jól dolgoztunk, csak épp a falevelek nem voltak hajlandóak engedelmeskeni, lehullottak a már megtisztított terepre. A természet ellen nincs mit tenni, de a hülyeség ellen sincs orvosság. :)
2012. márc. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!