Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szent Korona Alkotmány vs....

Szent Korona Alkotmány vs. Jelenlegi alkotmány között különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok, Mik a főbb különbségek a két alkotmány között? Kérlek soroljatok fel néhányat.

Köszönöm!


2009. ápr. 21. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

[link]

[link]


Amúgy a jelenlegi alkotmány abból a szempontból tényleg egy vicc, hogy _ideiglenes_, amint ezt konkrétan ki is mondja a szövege, de közben mégis már évtizedek óta megvan. Tényleg nem ártana már egy rendes.


Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok Jobbikos.

2009. ápr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Szent Korona Alkotmány olyan, mint a hajbalzsamban a liposzómák (vagy mik). jól hangzik, de tényleges jelentéstartalma nincs. legalábbis olyan nem, ami gyakorlati jelentőséggel bír.
2009. ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Csak a hatályos alkotmányt olvastam, és megdöbbentem, mi minden benne van, amit nem tartunk be: a kisebbségek parlamenti képviselete, a gyermekek jövőjének védelme, az egészséges környezethez való jog, a kormány mint a közjó letéteményese, és még sok-sok hasonló.

Semmi bajom a szent koronával, sőt. De sokkal jobban járnánk, ha először kényszerítenénk a már leírt rendelkezések betartását. A jövőnk ezen múlik, nem hangzatos, és többségi támogatást nem élvező kifejezéseken.

2009. ápr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Most már elolvastam a szentkoronatan ismertetését is, az a véleményem, hogy bármily hasznos volt ezer évig, ma már nem időszerű: nincs királyunk, a társadalom nem imádkozik Máriához, nem misztikus egységben képzeljük el a határon túli hungarusokat, és még sorolhatnám.

Ma GDP-t kell termelni, álláshelyeket teremteni, szolidáris társadalmat létrehozni, romákat, esélyhiányosokat felzárkóztatni. Mátyás király példája ebben annyira segít minket, amennyire őt a társadalom többsége elfogadja (én pl. csípem a fickót). Nem kellene viszont százezreket elidegeníteni a mágikus puttyogással, ha földhöz ragadt nyelven is megfogalmazhatók a közösségünk számára fontos üzenetek: együttműködés, szorgalmas munka, hit a jelenben és a jövőben, hatékony állam az állampolgárokért. Továbbá az inaktívak tanuljanak és dolgozzanak, a családok vállaljanak gyermekeket, az adókért nyújtson tisztességes szolgáltatást az állam, a demokrácia a gyakorlatban is működjön végre. Talán túl szerény vagyok, de beérem ennyivel.

2009. ápr. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. ápr. 21. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!