Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az államadósság a gátja a...

Az államadósság a gátja a magyar fejlődésnek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 21:56
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%

ma 22:41


[link]

[link]

[link]

2011. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
5%
Én például azt nem értem, hogy azt a 3000 milliárd forintot miért nem lehetett a gazdaság élénkítésére fordítani, amit lenyúltak a MNYP-aktól és odaadták egyből államadósságot törleszteni...
2011. szept. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
59%

22:16


"GDP arányosan nincs nagyobb államadósságunk, mint a briteknek."


Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.


Pl. a brit 5 éves államkötvény hozama 1,2%, míg a magyaré 7%. Ennek megfelelően alakulnak az országok kamatkiadásai is.


Tök vicces, amikor a gazdasághoz teljesen analfabéta emberkék, miután megnéztek két wikipédia-szócikket, elkezdik játszani a "londoni elemzőt".

2011. szept. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
0%

22:44


Ez mind szép és jó és hálás köszönet érte, de még mindig nem világos számomra, hogy miért elsőrendű feladatunk ezentúl mindenáron csökkenteni az államadósságunkat, semmi mással nem törődve, azonnal.

2011. szept. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
69%

ma 22:47


Ezt az élénkítést hogy kell elképzelni? Valamit értesz is ezen a szón, vagy csak ismételgeted, mert jól hangzik? :)))

2011. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
73%

ma 22:57


A te kedvedért államcsődöt kellene csinálni, akkor talán megtanulnád egyszer, miért fontos annak elkerülése.

2011. szept. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
79%

22:44

A kamatos kamat miatt! Minél később törlesztünk, annál többet kell visszafizetni.

2011. szept. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
13%

"A te kedvedért államcsődöt kellene csinálni, akkor talán megtanulnád egyszer, miért fontos annak elkerülése."


Hát nekem csak annyi világos, hogy ha termelünk elég kenyeret, akkor tudunk kenyeret enni, ha gyártunk elég mosógépet és ruhát, akkor tudunk mosni és lesz mit felvenni, ha van elég kamionunk, akkor annál többet tudunk szállítani és minél jobbak az útjaink, annál jobb a közlekedésünk, minél praktikusabb és célszerűbb az oktatásunk, annál nagyobb a magyar népnek a kreativitása, problémamegoldó képessége.


Én rohadtul nem értem, hogy minek kell itt kötvényekkel, betétekkel, papírokkal, devizával, valutával, adóssággal, kamattal, tőzsdével, spekulációval, stb-vel foglalkozni, amikor azokat sem megenni, sem felvenni, sem hasznosítani nem tudjuk a mindennapi életben. Márpedig nálam a jóléthez az kell, hogy minél több tárgy legyen a birtokunkban, ami elősegíti az életünk könnyebb működését és minél több ilyen tárgy termelését + a jóléthez normális emberek is kellenek, akiket képes vagyok elviselni a mindennapi életben és jól megtudjuk érteni egymást, egy húron pendülünk. Ez a jólét.

2011. szept. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
60%

ma 23:09


Pénzügyek azért vannak, mert van pénz.


Pénz azért van, mert a cserekereskedelem egy kissé nehézkes.


Hitel azért van, mert ha van hitel, akkor sokkal magasabb termelési szintet lehet elérni, mint ha nincs.


A többit megtudhatod egy pénzügyi vagy közgazdasági bevezető tankönyvből.

2011. szept. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
is is
2011. szept. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!