Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Bajnai csomag helyett, Te...

A Bajnai csomag helyett, Te milyen válságkezelő csomagot ajánlanál a kormánynak és az országnak?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 27. 12:33
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
11%
Csak a segélyek megvonásával talpra lehetne állítani az országot. Azért nem nyúlnak hozzá, mert minket magyarokat tönkre akarnak tudatosan tenni. Ettől a szocionista bandától csak olyan intézkedésre kell számítani, ami a tisztességes magyaroknak a lenyomásuk.
2009. ápr. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Tudjátok mi a furcsa? Hogy ahogyan elnéztem a válaszokat, mindegyik teljesen olyan, amivel az emberek közül sztem mindenki egyetért... És mégis, vannak, akik lepontozzák ezeket, s így maximum 86-92% körüli a hasznosságuk... Nem furcsa ez egy kicsit nektek?
2009. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Azzal én is teljesen egyet értek, hogy a 8 gyerekre ne 8x járjon a családi pótlék, hanem csak 3-ra, a többit csak akkor vállalja be a család, ha el is tudja tartani. A 3 gyerekre sem pénzt, hanem vásárlási utalványt adnék.


Bizonyos értelemben meg kell nyirbálni a közszférát, pl. szerintem teljesen fölösleges a védőnői szolgálat.


Az állami beruházásokat közbeszerzéssel adják ki, de az a cég csinálja meg, amelyik megnyerte, ne az alvállalkozó alvállalkozójának a szubalvállalkozója. Akik utána futhatnak a pénzük után (lásd megyeri híd építői). A közbesz. eljárásból automatikusan kizárásra kerüljön az a cég, akiknek az elmúlt 3 évben bármilyen lejárt határidejű alvállalkozói számlájuk van.

2009. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%

Mindenképpen a munkahelyteremtés a legfontosabb, hiszen akkor nem gondolkodna annyit sok álláskereső (főleg fiatal) azon, hogy külföldre megy, mert itt nincs lehetőség. Na ez egy jó dolog, csak ott a másik fele, hogy vannak munkahelyek, de a cégeknek valahogy kedvet kéne csinálni ahhoz, hogy tisztességesen be is jelentsék a dolgozóikat, és ne feketén dolgoztassák az embereket (pl. most nekem is kérdéses, hogy be vagyok-e egyáltalán jelentve, eddig úgy tudtam, hogy igen, csak ma jártam orvosnál, és érdekeset mondtak, az OEP-nél meg megint másképp van, és nem tudom, ki, hol, mikor csúszott meg valamivel).

Szóval jó, legyen munkahely, mert munkából van pénz, amiből megél a család, de legyen a munkáltatónak is érdeke a dolgozó tisztességes foglalkoztatása, ez pedig sokmindentől függ, na azt a sokmindent elő kéne szedni, alaposan átvizsgálni, és ahol nem jó, ott beavatkozni.

Nem tudom, ilyen pontja van-e Bajnai bácsi csomagjának, de ez nagyon fontos lenne, mivel többrétű a probléma, és ha megoldódna, akkor egyszerre több dolog is megoldódhatna (egészségügyi ellátás, fizetés, rendes adózás, későbbi nyugdíj, ami már nagyobb részt az önkéntes pénztárak, de ha nincs bejelentett meló, nem igazán van miből belenyomni abba a kasszába, hiába van pénz, feketéből legfeljebb azok fizethetik, akiknek nem a kötelező, hanem az önkéntes van).

2009. ápr. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%
Korlátoznám a külföldröl beinportált ugy mond ujkori rabszolgák behozatalát
2009. ápr. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon jók a válaszok, azt hiszem , hogy a kormánynak ilyen egyszerű emberek kellenének mint Mi, biztos jobban állna az ország.Sőt én fizetést sem adnék a képviselőknek mert ők annyi lábon állnak ilyen meg olyan tulaj meg vállalkozás hogy biztos nem halnának éhen nem úgy mint mi.Egyébként 100milió felett államosítanám a vagyonukat egyből kimenne az ország a válságból.Ne mondja nekem senki, hogy tisztességes úton van a vagyonuk!!!!!A romák meg lassan úgy elszaporodnak hogy többen lesznek mint a magyarok mert a magyar meggondolja hogy szül, de a roma addig szül még ki nem öregszik.Erre tényleg jó az hogy 3 gyerekig járna a családi.Persze tisztelet a kivételnek, mert nem romákban is van ilyen szülő ,sajnos,!! aki ilyen felelőtlen.Köszi mindenkinek aki válaszolt!!!
2009. ápr. 27. 18:14
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Lefoglalnám az összes tolvaj milliárdos politikus vagyonát.gordonét is.
2009. ápr. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
37%

Megértem ugyan az indulatokat, de a képviselők fizetését nem csökkenteni, hanem emelni kellene, mert ők nemhivatalosan most is annyit keresnek, amennyit akarnak. Ha a hivatalosat megemelnénk, jóval olcsóbban megúsznánk a dolgot, mert akkor csökkenteni lehetne a korrupciót.

A családi pótlékra azt mondom, 3 gyerekig adják természetben, és csak a rászorulóknak. Három gyereken felül kizárólag további közmunka fejében lehessen pluszpénzhez jutni, mert aki szociálisan rászorult, az tényleg ne vállaljon ennél több gyereket. A rendesen, hivatalosan dolgozó nagycsaládos (én ilyen vagyok, magam felé hajlik a kezem) viszont kapjon minden gyerek után akkora adókedvezményt, hogy megérje gyermeket vállalnia. A szorgosan dolgozó gyerekeink termelik majd a nyugdíjat hamarosan, ez jó befektetés a jövőbe.

2009. ápr. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
67%
Én olyan csomagot csinálnék ami összecsomagolja az elmúlt évek kormánypárti politikusait és elküldi őket postán Bolíviába, itthon meg előrehozott választást írnék ki.
2009. ápr. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

1. A körmére kéne nézni a korrupciónak. Ahol ez a mérték kicsi, jó világ van. Sírok, hogy a havi milliókat keresők minimálbérre vannak bejelentve (kezdve a vállalkozóktól, az orvos bácsi magánpraxisáig)

2. Ne a néhány képviselő szaros párszázezres fizuján rágódjunk, hanem azokon a milliárdokon, amiket ezek elsikkasztanak.

3. Lehet, hogy valamit kezdeni kéne a multicégek multi importjaival, amivel a magyar gazdák nem tudják felvenni a versenyt. Bár ahogy tudom az EUs csatlakozás nagyban megkötötte a gazdák "termelési kedvét" Elég szar, hogy a Tescoban az "occsó" olasz, lengyel és brazil importot kell megvennem, mert arra van pénzem, és az olcsó, miközben itt rohad meg a szomszédom gombája/sajtja/húsa.

2009. ápr. 30. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!