Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a Józsefvárosi...

Mit gondoltok a Józsefvárosi hajléktalanügyről?

Figyelt kérdés
Józsefvárosban kriminalizálják a hajléktalanokat, akár 50 000 forintra is megbüntethetik őket "kövön üldögélésért". Főként a fidesz szimpatizánsok véleményére vagyok kíváncsi!
2011. okt. 13. 00:02
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
bocs a józsefvárosi az kis betű:D
2011. okt. 13. 00:02
 2/29 anonim ***** válasza:
73%
azt, hogy a legelesetebbeket szopatják
2011. okt. 13. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos a hajléktalan biznisz nagyon megy a 8. kerben, ezek igazából kijárnak koldulni aztán valamelyik maffiózó garázsában alszanak. Elég jól keresnek egyébként, néha én is elgondolkozom, hogy kiállok egy szűzmáriás képpel és egy 20 forint önnek semmi táblával a térre.
2011. okt. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
90%
Mióta a páromat kirabolta egy csöves a Blahán (nem cigány csöves), azóta nem az a véleményem, hogy jajj szegény elesettek. Na meg az Árpád hídi metrónál kéregető "vak" fickók, akik megnézik a jó fenékkel rendelkező hölgyeket.
2011. okt. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%

Azt gondolom, hogy országos szinten be kellene vezetni ezt a szabályozást. A városok közterei a fenenagy liberális gondolkodás miatt néznek ki úgy, ahogy jelenleg. És tudom, hogy ennek csak részben a hajléktalanok az okokozói, mert ugye ottvannak még a kutyások, részegek, graffitisek, dohányosok, szemetelők, vandálok stb., de valahol el kell kezdeni megoldani ezt a problémát.

Miért annak kellene az alkoholtól, dohányfüsttől, ürüléktől, vizelettől és ki tudja még mitől bűzlő embereket kerülgetni, akik rendeltetésszerűen használnák a közterületeket? Magára valamit adó ember egy padra nem tud leülni, mivel az a hajléktalanok mocskával szennyezett.

Javaslom, nézzetek körül néhány nyugat-európai nagyvárosban! Utcán, aluljáróban életvitelszerűen berendezkedett embereket, illetve piros lámpánál koldulókat nem látni. Ennek pedig nem kizárólag a jövedelmi különbségek az okai, hanem a hatékony, szigorú szabályozás. Tehát egyetértek a kerület vezetésével, és remélem, hogy az én lakóhelyemen is hasonló szabályozást vezetnek be.


24/F

Fidesz-szimpatizáns

2011. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
47%
Hogy fogja befizetni a hajléktalan az 50ezret? Mert önként biztos nem. Letiltják a fizetéséből vagy elárverezik a ruháját? Esetleg a rendőr naponta kiveri a kezéből a kolduskalapot és összeszedi az aprót? Elmebeteg fideszes ötlet. Normális hajléktalanszállókat kéne előbb építeni ,aztán intézkedni. De a fideszre ez jellemző ,mindig a szegények ellen hoz törvényeket.
2011. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

Én a munkám miatt nap mint nap kerülök kapcsolatba hajléktalanokkal.Tízből kilenc rühes,tetves,vagy éppen aktív TBC-s!Igen komoly gondot jelentenek a társadalomra,főleg az utóbbi időben egész kolóniák alakultak,több tucatnyi hajléktalan együtt,akik azontúl hogy élő biológiai bombák,azonkívül rendkívül veszélyesek is.Az elmúlt években semmit nem tett az állam ezzel a kérdéssel.A csöves szállóra nem hajlandó bemenni,mert azt mondják hogy a többiek megverik meg kirabolják,ezért inkább elmennek az aluljárókba,vagy éppen a te házad padlására.Magyarul a segítséget NEM fogadják el,a felkínált helyre nem mennek be(a budapesti szállók félig sincsenek tele!!!)innentől kezdve viszont a mi életünket és egészségünket veszélyeztetik,ezért fel kell lépni ellenük,itt az ideje.Eddig mi volt?Fetrengett valaki valahol részegen,beszarva,bevizelve,összehányva,tetvesen,mi volt a társadalmi reakció?Hivjunk mentőt!Mert az a legegyszerübb?Szem elött van hívjunk mentőt.Emiatt az a mentő nem tudott bajbajutotthoz sietni,mert csövest szállított,utána ki kell fertőtleníteni ami megint sok idő és persze a kórházi ágyakat is foglalják meg a kórházi személyzetre is rengeteg plusz terhet rónak.Tehát a csöveskérdésnek ez volt az eddigi magyar ""megoldása"" hogy elsuvasztani az egészségügybe...SZÉGYEN!

Itt az ideje hogy végre fellép az állam velük szemben!!!!!

2011. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
63%

Most olvasom az elöttem kommentelőt hogy "normális hajléktalanszállókat kellene építeni" ...hát te mennyire tájékozatlan vagy,fogadok hogy egy szociális munkás hallgató vagy.

Én voltam olyan csövesszállón,ami különb volt egy kollégiumi szobánál is és A TÍZ ÁGYON VOLT HÁROM EMBER!!!!

Megkérdeztem sok hontalant,miért az utcán vannak és mind azt mondja hoyg kirabolják meg megverik egymást,ezért inkább az utca...AKKOR MIRŐL BESZÉLGETÜNK?

Azok az emberek,akik a legjobban sajnálják meg védik őket na azoknak van a legkevesebb dolguk velük ez látszik és ők is tudnak a legkevesebbet róluk,a gondolkodásukról és a hozzáállásukról,azoknak a lakásába kellene bepaterolni őket!

Jaaa hogy akkor elbújtok és telefonálgattok a mentőknek?Meg köpködtök mindenkire?Én pártatlan vagyok szarok mindkét oldalra,de sokat dolgozok hajléktalanokkal van rálátásom a helyzetükre,a legtöbb kommentelővel szemben.

Elgondolkodtál azon miylen veszélyes amikor a gyereked mellett a buszon egy aktív tbc-s hajléktalan köhög?Hm?És valójában miért?Mert a magyarok nem hozhatnak olyan törvényt ami megóvná őket mert az ilyenek mint ti rögtön kikezdenék őket.

2011. okt. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
10%
Akkor be kell zárni őket börtönbe,ha nem tudja kifizetni a bírságot, vagy ki kell irtani őket? Nem inkább segíteni kéne hogy vissza tudjanak illeszkedni ? A helyzetet kéne orvosolni ami ide juttatta őket, nem erőszakkal eltüntetni az utcáról ,nehogy zavarják a szemet, mert az nem megoldás.
2011. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%

Hallottam róla.

150 ezerre akarják büntetni őket. :P

És ugyan hogy hajtják ezt be rajtuk??


Amúgy nem szeretem a csöveseket ,de gondolom elég büntetés nekik az hogy csövesek és lenézik őket hontalanul mászkálnak össze vissza.


Emberileg nézve sajnálom őket és azért az már kicseszés hogy ha nem fizetik ki a 150 ezres büntetést leültethetik őket..

Kicseszés mindenkivel...

Mert az adófizetők pénzéből van a börtönben az ellátásuk.

Másrészt meg valaki azért még azért is ül mert lecsövesedet a szerencsétlen? (Tiszta empátia)


A Sündörgőkkel is kicseszés ,mert 50 ezer ember van körözés alatt Magyarországon akit nem találnak. Lesz még 200 ezer hajléktalan a rendszerbe akit majd nem találnak.


Inkább az üresen álló épületeket adnák nekik oda hogy termeljenek valami hasznot. Meg a büdös retkes csövest külön kéne szerintem választani a normálisabb csövestől.

Nem beengedni a büdös redvás igénytelen férgeket a hajléktalanszállóra. Jó hogy nem megy oda igényesebb ember. Állítom ezért alszanak inkább a padokon. Na gondolhatjátok milyen lehet akkor a többi és a szálló..


Nekem ez a véleményem...


Embertelenségből 5 ös...

2011. okt. 17. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!