Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik nem szeretitek Magyarorsz...

Akik nem szeretitek Magyarországot jelenlegi gazdassági és politikai helyzete miatt, elgondolkodnátok ezen a videón?

2011. okt. 21. 11:14
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretek beleavatkozni a politikába, de...

Ahogy apám mondta: "Tanulj fiam, hogy kimehess külföldre dolgozni. Ha kell, bottal verlek át a határon"


A rokonok hazajöttek Kanadából körülnézni, és azt mondták: "Azt hittük jó lesz vissza jönni, de most, hogy láttam mi itt a helyzet, nincs is kedvem itt maradni. Ez valami szörnyű, ami itt van"

2011. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Röviden és tömören: magasról teszek a nemzeti színekben csöpögő pátosz-PR-ra. ÉLNI akarok, nem vegetálni. Márpedig ez Mo.-n jelenleg egész egyszerűen nem lehetséges felsővezetői szint alatt. Röhej, hogy amit mi itt már jó fizetésnek tartunk (mondjuk olyan 220e Ft nettó), az még az EU-s minimálbért sem éri el, miközben az árak meg a költségek ugyanazok.


De hogy ne csak kritizáljak, mondok egy építő jellegű tanácsot is. Tudom ugyan, hogy úgysem jut el soha azokhoz, akikhez kellene, és ha mégis, akkor sem fogadják meg, de ne mondhassa rám senki, hogy csak fröcsögni tudok, de építően kommentelni nem:


Tetszik vagy nem, normalizálni kell az országot gazdaságilag és politikailag is. Megvan az oka annak, hogy bizonyos értelmi szint felett az ember menekül innen, ha teheti - és ebben bizony nem fogja megakadályozni a pátosz-PR. Nem azért mennek, mert "idegenszívüek", hanem mert hozzám hasonlóan ÉLNI akarnak, nem vegetálni. Mi több, újabban egyre több, korábban még a mindenáron ittmaradási szándékát hangoztató ismerősömtől hallom, hogy már ők is kezdik belátni, hogy ez az ország jelen formájában zsákutca, és egyre inkább barátkoznak ők is a külföld gondolatával, BÁRMENNYIRE IS NINCS EZ ÍNYÜKRE EGYÉBKÉNT EGYÁLTALÁN.


Mármost ha egyébként Mo.-t tényleg szerető, és korábban még tényleg ittmaradni akaró emberek is úgy látják már, hogy itt reménytelen a helyzet, akkor nem lehet, hogy valami tényleg iszonyatosan el van k**va itt? Nem lehet, hogy végre tényleg RENDBE KELLENE SZEDNI AZ ORSZÁGOT ahelyett, hogy csak próbálunk az emberek lelkére beszélni és az érzéseikre apellálni, hogy ugyan, dobják már sutba a józan észt, és nyomorogjanak itt továbbra is, mert olyan jó itthon lenni és magyarnak lenni...? Vicc.


Éppen olyan vicc, mint Tömjén Zsóti legújabb agymenése, hogy ti. párkapcsolati ismereteket kell tanítani gimnáziumban, mert népszerűtlen a házasság intézménye, sok a válás és ezért kevés a gyerek.

Félreértés ne essék, odáig rendben van a dolog, hogy VALLÁS- ÉS IDEOLÓGIAMENTES párkapcsolati ismereteket tényleg jó lenne tanítani, mert bizony sokaknak elkelne, és amíg a vallás továbbra is kimarad a dologból, addig a házasság propagálásával sincs bajom.

ÁMDE.

A hangsúly itt azon van, hogy Zsótika szerint ez lesz majd a tuti megoldás a magyarfogyásra, mert csak azért nincs gyerek, mer' a sok csúnya szingli cseszik szülni... Véletlenül sem azért, esetleg, mert egyre több pár kénytelen a szüleivel élni, vagy ha meg mégis ki tudják hozni valahogy az albérletet vagy a lakáshiteles házvásárlást, akkor meg a havi költségeik mellett örülnek, ha ketten meg tudnak élni, nemhogy még akár csak egy gyereket is neveljenek...


Szóval megint a fent említett szindróma: ideológiai maszlag tényleges cselekvés helyett.


Oldják meg, hogy európai szinten legyenek a bérek és vegyenek vissza az adókból. ENNYI. Ha ezt megcsinálják, azzal MINDEN problémát megoldanak. Máris jönnek vissza a külföldre szakadtak, máris lesz újra népszaporulat és máris jobb lesz a közhangulat. De ez valahogy mintha egyetlen garnitúrának sem lett volna célja soha a rendszerváltás óta.


Csoda, hogy mindenki elmegy, aki csak teheti?

2011. okt. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

40%-os, 12.16-od "turbómagyar" :)


veled már összefutottam pár kérdés alatt, mondd csak, szemtől szembe is mindenkit lekorcsozol, aki nem ért veled egyet?


a kérdezőnek: ideje lenne különválasztani az észt és az érzelmet... persze, hogy szeretem Mo.-t, de nekem nem felel meg az az élet (?), amit itt kínálnak. a nép sem (talán) csak birkákból áll, nem lehet átmosni az agyukat egy ötperces imázsvideóval, ami egyébként nagyon szép és igaz, na de ugyan bocsásson meg a világ...

úgy csinálnak, mintha a szép hagyományok, turisztikai látványosságok és lüktető fesztiválok miatt Mo. lenne a legélhetőbb ország a Földön - ez kissé túlzás.

2011. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkodtam. Én szeretem Magyarországot, valóban gyönyörű hely. DE hiába a hömpölygő folyók, ha közben egy új cipőre nincs pénzem, az pedig álom, hogy elmehessek rajtuk mondjuk egy vízitúrára, mivel nyaralni se voltam évek óta.


Teljesen mindegy, milyen szép az ország, amíg az emberek nem bírnak megélni benne, addig nem fognak örömködni neki. És hiába szeretem a hazám, ha egyszer nem lesz mit ennem, szívbaj nélkül fogok elmenni külföldre, ahol boldogulhatok. Mert az életem is szeretem.

2011. okt. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy igen, nagyon szép hely Magyarország.De vannak máshol is szép helyek és ott élni is lehet.
2011. okt. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
21%

ma 12:17


Na az ilyesfajta emberek terjesztik ezt a fajta álmagyar mentalitást. Nem most kéne siránkozni. Az ne is merjen aki az MSZP-re szavazott. Magyarország sorsa akkor fordult rosszra amikor a zsidók hatalomra kerültek(kommunizmus) ennek folytatása a liberalizmus. Mindkettőben az a közös hogy a magyarság kiirtása a céljuk. Ha nem is kiirtása hanem a valódi magyar értékek elűzése. El lehet gondolkodni hogy vajon a szélsőjobb miatt tart itt az ország vagy a kommunisták, liberálisok (zsidók) miatt.

2011. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A válasz írója 49%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:24


Köszönöm, jót röhögtem.

2011. okt. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ez mind szép, és jó - de !!! Ha nincs miből megélni, eleve cseszhetjük az egészet. Tehát : győzzön a JOBBIK. :)
2012. márc. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ez a videó azt juttatta eszembe, hogy mennyi mindent nincs lehetőségem kipróbálni ebben az országban, a látottak jó része elérhetetlen lesz számomra talán örökre a pénz szűke miatt. És persze olyan emberekkel se nagyon lehet összejönni, akikkel ezeket élvezni lehetne, mert ilyen népség vagyunk, maguknak való besavanyodott emberek gyülekezete.
2013. aug. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Elgondolkodtam.És ez most csak még jobban elvette a kedvem ettől az országtól.Szép, gyönyörű igen (megjegyzem a szépség relatív, nekem más helyek sokkal jobban tetszenek, mint Magyarország).Sok élmény,ja, van pár jó dolog tényleg.

De hogy lehet az, hogy más országokban mind kettőt meg tudják oldani, a politikai helyzet is jó, jobb, élményileg is igényesebb.Szóval a videó csak mégjobban megerősített abban, mennyire le vagyunk maradva.Hisz nekünk így nagyon lebutítva ebből a 2 tulajdonságból csak 1 van!


Ó, és ha már szántam időt erre, kérdező:te mit is akartál elérni ennek a videónak a megosztásával? Hogy majd jól elszégyelljük magunkat, és Magyarország-mániákusok leszünk?

Hát én nem...

2014. aug. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!