Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan kerülhetné el ma Mo....

Hogyan kerülhetné el ma Mo. -n egy liberális értékeket valló politikai szerveződés, hogy SZDSZ-utódnak bélyegezzék?

Figyelt kérdés
Úgy értem, a liberális felfogás alapjai elég jól körülhatárolhatóak, és lényegében összefoglalhatóak úgy, hogy "hagyjuk élni egymást, és adjunk lehetőséget mindenkinek a boldogulásra". Azonban bárkire, aki ma Mo.-n ilyesféle elvekkel áll elő, ilyen vagy olyan kontextusban, de rásütik az SZDSZ-billogot. Hogy lehetne ezt elkerülni? Hogyan lehetne ma Mo.-n úgy képviselni a liberális értékeket, hogy annak hallatán senki ne kezdhessen SZDSZ-ezni?
2011. okt. 25. 15:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
31%

Kérdező, sajnos Magyarországon ma ez a helyzet, és egy ideig még ez is lesz. Egy idő után majd megunják az emberek. A világ egyre liberálisabb,ami bizony nálunk is érezhető lesz.

Szerintem a legtöbbet azzal teszünk az "SZDSZ-bélyeg" ellen, ha leszarjuk.

Mivel liberálisnak tartom magam, gyakran lezsidóznak, lehazaárulóznak, leb*ziznak, drogosnak neveznek, de főleg "eszdéeszesnek".


Pedig keresztény vagyok, heteró, nem szoktam drogozni, és hazaárulónak sem tartom magam. Az szdsz-t meg utálom.

Akkor meg ki a f*szt érdekel, hogy mit ugatnak?

Ebből még előnyt is lehet kovácsolni, hiszen ezeknek az embereknek az arroganciája, tudatlansága miatt lesz könnyű dolga a liberalizmusnak.

2011. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A liberalizmus lényege pont a tolerancia lenne, de akkor miért nem tolerálják mondjuk a Jobbikot? Én értem, hogy más ideológia, de a liberálisok folyton azt akarják, hogy fogadjuk el a zsidókat, az arabokat, a kínaiakat, csak épp azokat nem, akiknek az átlagosnál jobban fontos a saját nemzeti érzése? Én elfogadom a zsidót, arabot, kínait de mégse nevezhetem magam toleránsnak, ha a saját nemzettársamat lököm el magamtól.
2011. okt. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
34%
22:37- azért, mert a Jobbik folyton a liberalizmus ellen uszít. A kínaiak nem akarnak egy másik értékrendet bevezetni. A Jobbik viszont a liberalizmus reciprokát hirdeti. A saját "ellenségét" pedig az ember általában nem támogatja.
2011. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

ma 22:37


Kicsit félreérted a toleranciát.


Egyébként az igaz, hogy az eszdéeszesek iszonyúan arrogánsak is voltak, és az eszdéeszes jelzőt gyakran kiérdemli bárki, aki liberálisként arrogánskodik. De mindettől egy kicsit sem lesz védhető a Jobbik.

2011. okt. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

21:56


"Ebből még előnyt is lehet kovácsolni, hiszen ezeknek az embereknek az arroganciája, tudatlansága miatt lesz könnyű dolga a liberalizmusnak."


Milyen az, amikor valakik tudatlansága miatt "könnyű dolga van a liberalizmusnak"? A liberalizmus valami kém, amely besettenkedik, mert az ellenfelei tudatlanok? Ne tápláld már a szélsőjobbosok összeesküvéselméleteit, így is eleget harcolok itt ellenük :))))

2011. okt. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

23:16- a tudatlanságot nem úgy értettem, hanem egy bizonyos fokú politikai műveletlenséget. Nem azt állítom, hogy minden szélsőjobbos műveletlen, de aki ilyen "eszdéeszes zsidaj vagy" hülyeségeket ír- ott azért gyanús a dolog.


A mondatom többi részét pedig úgy kell érteni, hogy a szélsőjobbosoknak egy örök érve az "úgyis". Azt gondolják, hogy csak ők nyerhetnek, mivel a liberalizmus "úgyis" bedől. Egyszer "úgyis" minden ember őket fogja támogatni. Egyszer "úgyis" világforradalom lesz.

Alapjában véve abból indulnak ki, hogy minden automatikusan fog történni. Ha egy pillanatnyi rést látnak a liberalizmuson, akkor jön a "már alakul" duma, de ha látnak 100 olyat, ami az ellenkezőjét mutatja, akkor reménykednek tovább.

Amíg ebben az álomvilágban élnek, addig nem sok vizet zavarnak.

2011. okt. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 bumbi02 ***** válasza:

ezt nem neked kell elkerülni. Ez a politikai hozzánemértés. Liberális? óóó az akkor szdszes vóót.. az nem jóó...

- te , mijaza liberális?

- nemtom, de rossz..


nemkell foglalkozni a megbélyegzésekkel, énis viszonylag liberalista vagyok, én is voltam már mszpfan,gyurcsányfan, antimagyar - még kérdést is írtakki rólam, máig büszke vagyok rá -, zsidó, cigány,kommunista, szdszes... De ezeket a jelzőket akik hasnzálták szinte egyiket se tudnák megmagyarázni.

2011. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

23:01


Fordítva is működik ez. Szerinted hány szdsz-es tudta, eszik-e vagy isszák a liberalizmust?


Az SZDSZ egy életérzést árult, ahogy egyébként minden párt ezt csinálja. Az ideológiák bonyik a XXI. század emberének, akinek a figyelmét csak egy 30 másodperces soundbite erejéig lehet lekötni :)))))

2011. okt. 27. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 bumbi02 ***** válasza:

Persze, nem állítom hogy csak az egyik oldal a "hülye"..

pl akik használják itt gyikon a náci, fasiszta szavakat, felük nem tudja mit jelent... másik fele meg kb keveri a kettőt..


De attól függetlenül azt hogy valaki liberalista nem kéne összemosni azzal hogy SZDSZes, és azt hogy valaki baloldali nem kéne összemosni azzal hogy egyből MSZP-s... mert közel sem....

2011. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Liberális = értékek létezését tagadó erkölcsi relativista. Hívják még neoliberálisnak is, ugyanaz. Tök mind1, melyik párt akár ha totál új társaság lenne, persze ezen országban a semmiből még civil szervezet sem terem, pláne pénzes, jólszervezett, aki elsőre összeszedi a kop.cédulákat, és bejut 7%-al az OGY-be...
2012. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!