Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A devizahitel is örökölhető?

A devizahitel is örökölhető?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a házat öröklöd,akkor a hitelt is. Ha lemondasz az örökségről,akkor a hitelt sem öröklöd.
2011. okt. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első válaszoló írta, az örökség része mindenfajta hitel, így vagy elfogadod a teljes örökséget (vele együtt a hitelt is), vagy nem kérsz semmit.
2011. okt. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem, ez azért nem ilyen sötét, nem kell megijedni. Ugyanis a hitel mellé ma már minden bank kér életbiztosítást. (A hitel mellett fizeted ezt is meg lakásbiztosítást is mellesleg.) Szóval ha meghal az, akinek a nevére szól a hitel, akkor a biztosító kifizeti.

Én tudom, mert sajna most sorra halnak ki az őseink.

Persze fizetni való az lesz bőven, attól ne tarts. Nálunk pl. úgy volt, hogy amikor apu meghalt, akkortól senki nem fizette a hitelt, vártuk a hagyatéki tárgyalást. (Hívogattak a bankból minden nap, de az ügyvéd is megmondta, hogy ne fizessen senki, a bank sem tehet ilyenkor semmit.) Aztán megvolt a végzés, elmentünk a bankba, ők még vagy fél évet (nem túlzok) elegerésztek az egészen. Szóval arra az egy évre szóló kamatot azért ki kellett visszamenőleg is fizetnünk, mert azt nem nyelte be az életbiztosító. Ez 10 millára kb. 500 ezer ft volt.


Anyósomnál meg volt adóstárs, most küzdünk a biztosítóval, mert nem akarnak egyáltalán fizetni, pedig a felét ki kéne. Szóval szerintem ha ilyeneken aggódsz, nézesd át a hitelszerződést egy ügyvéddel. Nálunk az volt a baj, hogy adós meg adóstárs volt a szerződésbe beleírva. Most utólag a bank mondja, hogy főadóst, meg adóstársat kellett volna beleírni, hogy fizessenek. Na, ez marha jó, ki írta a szerződést? Utólag okosak!!!

2011. okt. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 31. 11:53
 5/7 anonim válasza:
Na jó, de mi a helyzet akkor, ha nem fedezi a biztosítás a hitelt. Amikor velünk megkötötték, akkor a szerződés szerint 16 milliót fizet a biztosító (persze csak akkor, ha balesetben dobom fel a pacskert). 14 millió volt a hitelünk. Azóta a tőke felment 26 millióra (szeretünk deviza). A biztosításunk pedig havi 28 ezer. Ennél többet nem tudok fizetni, mert a hitelt sem könnyű már. Tehát, ha még mindezek mellett meg is döglök, a családomat itt hagyom egy több mint 10 milliós fennmaradó hitellel. :-(
2011. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A biztosításnak a tőkerészt fedeznie kell. Csak az a bibi, hogy most tudtam meg, hogy 60 év felett viszont nem fizetik ki. Pedig anyósom fizette a biztosítást is, akkor nem tűnt fel nekik, hogy elmúlt 60? Szóval mi megyünk a PSZÁF-hoz, bár szerintem hiába.
2012. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az odáig oké, csak az van, hogy CHF hitelünk van, és a tőke majd a duplájára nőtt annak, mint amit eredetileg felvettünk. Indexálják a biztosítást persze, de az csak az inflációt nézi. Ezért írtam, hogy nálunk már nem fedezné a tőkét sem. Mondjuk nem tervezzük, hogy feldobjuk, csak amikor a kérdést olvastam, akkor ez jutott elsőre eszembe...
2012. jan. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!