Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért utálják a...

Pro Patria kérdése:

Az emberek miért utálják a kommunizmust, mint eszmét? Tulajdonképpen elveiben semmi kifogásolni való nincs benne, nem? (Nem vagyok kommunista. )

Figyelt kérdés

Szabó Ervintől, a marxista eszmék hazai megalapozójától egy kis összegyűjtés pontokba szedve:


1) "Nemzetköziek vagyunk, mert a mi hazafiságunk nem a piros-fehér-zöld csendőrbojt és a magyar vezérleti nyelv, hanem a népek legjobb erejét kiszipolyozó militarizmus támadása, a népeket egymásra uszító hatalmi vágyak megvetése."

- Vagyis antimilitarista szemléletet vall, és a királyoknak a népeket önző érdekekből egymás ellen uszító hatalmi harcait veti meg.

A reformkori Magyarországon ugyanezt vallották.


Batsányi János - A látó; 1791. (részlet):


"[...]

Csontjaiból épült trónusok reszketnek.

Rémülve szemlélik közelgető sorsok

A vérre sovárgó koronás gyilkosok;

Ők! kiknek még imént százezrek halála

Csak egy intésekben, egy szavokban álla;

S kiknek több nagy város tüzes leomlása

Oly vala, mint annyi hangyaboly romlása!

[...]"


Petőfi Sándor - Akasszátok föl a királyokat!; 1848. (részlet):


"[...]

Ezerfelé bús harcmező a hon,

Arat rajt a halál irtóztatón,

Itt egy falu, amott egy város ég,

Százezerek jajától zúg a lég;

S halál, rablás mind a király miatt

Akasszátok föl a királyokat!

[...]"



2) "Forradalmárok vagyunk, mert az emberiséget egymás ellen küzdő osztályokká tépő magántulajdont a testvéri köztulajdonnal akarjuk helyettesíteni."

- Ebben is van ráció. Már Rousseau is megfogalmazta: "vissza a természethez!"


Csokonai Vitéz Mihály ugyanígy "Az estve" c. versében, 1794-ben. (részlet):


"[...]

Tiéd volt ez a főld, tiéd volt egészen,

Melyből most a kevély s fösvény dézmát vészen.

Mért szabtál hát határt önfiaid között;

Ládd-é már egymástól mind megkülönözött.

Az 'enyim', a 'tied' mennyi lármát szűle,

Miolta a 'miénk' nevezet elűle.

Hajdan a termő főld, míg birtokká nem vált,

Per és lárma nélkűl annyi embert táplált,

S többet: mert még akkor a had és veszettség

Mérgétől nem veszett annyi sok nemzetség.

[...]"

Az utolsó két sorból mellesleg az is látható, hogy az első ponthoz hasonlóan ő is antimilitarista szemléletet mutat.


3) "De forradalmárok vagyunk azért is, mert ha az uralkodó osztályok nem fognak békésen engedni, ha erőszakkal fogják meggátolni harcunkat, melynek győznie kell – akkor nem félünk az erőszaktól sem"


- Erre pedig Petőfi "Egy gondolat bánt engemet" c. 1846-os versének egy részletét tudnám idézni:


"Ha majd minden rabszolga-nép

Jármát megunva síkra lép

Pirosló arccal és piros zászlókkal

És a zászlókon eme szent jelszóval:

'Világszabadság!'

S ezt elharsogják,

Elharsogják kelettől nyúgatig,

S a zsarnokság velök megütközik:

Ott essem el én,

A harc mezején,

Ott folyjon az ifjui vér ki szivembül,

S ha ajkam örömteli végszava zendül,

Hadd nyelje el azt az acéli zörej,

A trombita hangja, az ágyudörej,

S holttestemen át

Fújó paripák

Száguldjanak a kivivott diadalra,

S ott hagyjanak engemet összetiporva.

Ott szedjék össze elszórt csontomat,

Ha jön majd a nagy temetési nap,

Hol ünnepélyes, lassu gyász-zenével

És fátyolos zászlók kiséretével

A hősöket egy közös sírnak adják,

Kik érted haltak, szent világszabadság!"



Nem véletlen, hogy a kommunista eszmék igen népszerűek voltak 1919-ben Magyarországon a szegény nép körében, a Tanácsköztársaság lelombozó, kiábrándító terrorjáig.


2011. nov. 6. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
A kommunizmus egy utópia. Megvalósíthatatlan.
2011. nov. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Mert sokan jól emlékeznek a kommunizmusnak nevezett rendszerre.
2011. nov. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

A kommunizmus pont olyan mint a globalizmus gazdasági megvalósulása.


Az az, ha mindenki a szeplőtelen tisztességesség teljes erénye mellett kitartana, akkor egy nagyon jó rendszer lehetne.


Az az, az elmélet hibátlan.


Viszont a társadalmakat emberek alkotják, akik gyarlók és korruptak, sőt könyökölnek és megvesztegetne is egy egy előnyös helyzet kialakítása érdekében.

Az az, a papírforma idíl bukik és a rendszer mint a kártyavár omlik össze mikor az öcséd rányitja az ajtót, és behömpölyög a korruptció hurrikánja.

2011. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%

Az emberek azért utálják a kommunizmust, mert ez az egyetlen eszme, ami igaz!!!


A hazugságot mindig elnézik, az igazságot soha!


Ez az egyetlen tudományos eszme, tehát az egyházi agymosók támadják.


Ez az egyetlen felszabadító eszme, ezért az állami osztályelnyomás támadja.


Ez az egyetlen eszme, amely a dolgozókat támogatja, ezért tőkés milliárdosok támadják.


Ennyi ellenség, és mind hatalommal rendelkezik. A javak 99%-át birtokló 1 % nem szeretné, ha ez az arány megváltozna, ezért dollármilliárdokat költenek a kommunista-ellenes propaganda hazugságokra. Összemossák a sztálinista típusú terrorista diktatúrákkal, amit ma egyetlen kommunista szervezet sem akar.


Az hülyeség, hogy utópia, olvasd el a Kommunista Kiáltványt, amiben Marx és Engels kifejti a rossz véleményét az utopista szocializmusról. A kommunizmus emberekre van tervezve. A kapitalizmus az, ami alkalmatlan társadalmi rendszer az emberek önzősége miatt, mert pont ez teszi lehetővé a brutális kizsákmányolás, a másikon való áttaposást az individualista degenerációt.


Aztán a mai hatalmasok átírják a történelmet. Kérdezzétek meg a szüleiteket, melyik rendszer volt a jobb, mind Kádár mellett fog voksolni. Ezt nem lehet elhazudni, ezért ráfogják mindenféle kölcsönökre (a szocializmus által felvett bagatell mennyiségű hitelek 10-e volt a mainak, és 1%-a az akkori nemzeti vagyonnak, amit azóta elkótyavetyéltek.) A kapitalisták ma meg visszafelé mutogatnak. A kiút balra van, szóval mindenki befelé a Munkáspárt 2006-ba!

2011. nov. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Most hogy utálni kell-e érte, vagy sem, azt nem tudom, de megvalósíthatatlan és az emberi természetből fakadóan működésképtelen, ezért szerintem már maga az ötlet is veszélyes.
2011. nov. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%

"Ez az egyetlen tudományos eszme, tehát az egyházi agymosók támadják."


A liberalizmus sem épít semmilyen vallásra.


"Ez az egyetlen felszabadító eszme, ezért az állami osztályelnyomás támadja."


A liberalizmus is szabadságot hirdet. "Liberté, égalité, fraternité".


"Ez az egyetlen eszme, amely a dolgozókat támogatja, ezért tőkés milliárdosok támadják."


Ebben kivételesen lehet igazság.


"Összemossák a sztálinista típusú terrorista diktatúrákkal"


Nincs rá szükség. Az emberek összemossák maguktól is.


"Az hülyeség, hogy utópia"


Miért? Szerinted az megvalósítható, hogy minden közös és majd mindenki szépen fog dolgozni a közösbe mindenfajta ellenőrzés nélkül?


"Kérdezzétek meg a szüleiteket, melyik rendszer volt a jobb, mind Kádár mellett fog voksolni."


Beszélj csak a magad (a saját szüleid) nevében!

Én bárkit ismerek, mint utálta a kommunizmust Rákosistól, Kádárostól, mindenestől.


"szóval mindenki befelé a Munkáspárt 2006-ba!"


És még te nevezed a sztálinizmust terrornak.

Ebből látszik, hogy a jó Generalisszimusz tökéletes szellemi utódjával állunk szemben.

2011. nov. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak a tudatlanok utálják. Ha az utálóknak végigkérdeznéd mi az a kommunizmus, legalább 80% -uk nem tudná.
2011. nov. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én bárkit ismerek, mint utálta a kommunizmust Rákosistól, Kádárostól, mindenestől. "


Szerintem te vagy hazudsz, vagy hülyékkel vagy körülvéve. Én nagyon kevés olyan embert ismerek aki utálta volna és azok is leginkább az elnyomó hajlamúak közül kerülnek ki. Azt meg ne várd el senkitől, hogy az elnyomást, kizsákmányolást pozitív előjellel emlegessük.

2011. nov. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a kommunizmust, mint eszmét utálják az emberek, hanem az eszközöket és vezetőket, akik ki akarták kényszeríteni az emberekből erőszakkal.


Egyébként szerintem is utópia, teljesen ellentétes az emberek ösztöneivel, természetével.

2011. nov. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%

"Szerintem te vagy hazudsz, vagy hülyékkel vagy körülvéve."


Most csak személyeskedsz, vagy mutatsz is valami érvet?

Az nem merült fel benned, hogy miért bukott meg a Kádár-rendszer, ha mindenki fú de szerette?


"Én nagyon kevés olyan embert ismerek aki utálta volna"


Mit mondhatnék? Különböző körökben mozgunk.

Én nem állítom, hogy mindenki utálta.

Nyilván voltak sokan, akik jól jártak és ők egyértelműen szerették.

De azt állítani, hogy mindenki szerette, szerintem írtó nagy ferdítés. Még akkor is, ha te nem ismersz olyat, aki utálta. Én sem ismerek nagyon olyat, aki szerette volna, mégsem állítom, hogy nincs ilyen, vagy hogy hülye lenne, aki azt állítja, hogy jobb volt akkor. (Neki biztos jobb volt, de sokaknak nem.)


"Én nagyon kevés olyan embert ismerek aki utálta volna és azok is leginkább az elnyomó hajlamúak közül kerülnek ki."


Furcsa dolgok ezek.

Abból, hogy te itt egy párt mellett aggitálsz és nyilvánvalóan nem demokratikus módszerekkel akarsz rákényszeríteni minket ezen párt támogatására, én inkább úgy látom, hogy te vagy elnyomó hajlamú.


"Azt meg ne várd el senkitől, hogy az elnyomást, kizsákmányolást pozitív előjellel emlegessük."


Én nem várok el tőled semmit.

Ha szerinted jobb volt akkor, szíved joga. Sírd csak vissza és szavazz a Munkáspártra! Engem nem izgat.

Csak ne állítsd be úgy, mintha a Kádár-korszak a tejjel, mézzel folyó Kánaán lett volna mindenkinek, mert ez nem igaz. Nagyon sokan gyűlölték és nem is csak a csövesek közül, akiket nem hagytak lopni és munkára kényszerítettek. Sok értelmes, dolgos és elhivatott ember is rühellte.


"Nem a kommunizmust, mint eszmét utálják az emberek, hanem az eszközöket és vezetőket, akik ki akarták kényszeríteni az emberekből erőszakkal. "


Mint például 50%-os barátunk.

2011. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!