Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendőrség miért nem képes...

Nem dávid kérdése:

A rendőrség miért nem képes falun az embereket kis lopásoktól és erőszaktól megvédeni? Minek kell külön polgárőrség meg mezőőrség?

Figyelt kérdés
2011. nov. 10. 00:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%

régen is volt rendőrség mellett csendőrség

(de annak legalább volt joga elverni gazembereket)

2011. nov. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Megmondom miért, képesek lennénk, csak leszarjuk... figy tesó 80 000 a fizum nem fogom ennyiért megkéseltetni magam, bocs. Az elmúlt 2 hétben így is kiküldtek ilyen családi balhékhoz ahol apu verte anyut totál betintázva közben a gyerek meg a saját szarjába fetrengett, és 3x álltak előttem késsel h megszúrkálnak hallod nekem nem kell ez a szar....


Üdv: egy süni.

2011. nov. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
A rendőrséget már rég fel kellett volna oszlatni. Az előttem író meg meg is adta a választ. Mert csak a markukat szeretik tartani.
2011. nov. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

"hallod nekem nem kell ez a szar"


Ezzel a hozzáállással talán nem ezt a pályát kellett volna választani.

2011. nov. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Mert a rendőrség,egy kirakat cég.A tiszta büntetést behajtani tudják csak(gyors hajtás,parkolás,stb)A védünk,az csak maszlagnak van a jelszavukba.És tuti munkahely,nem igen fenyegeti,csőd, felszámolás,leépítés.
2011. nov. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi falun élünk: Itt nincs rendőr. A körzeti megbízott kijön hetente egyszer (a polgármesteri hivatalba és elbeszélget, elkávézgat az ott dolgozókkal)

Ha történik valami, minimum fél óra, hogy kijöjjön a rendőr. Addigra az elkövető már rég otthon alszik.

A polgárőrök és a mezőőrök viszont egész nap itt vannak.

Ha bejelentesz valami bűncselekményt, inkább megpróbálnak lebeszélni a feljelentésről (ne rontsd a statisztikát) Egy ideje a polgármester "áldásos" tevékenységének köszönhetően eléggé megszaporodtak a bevándorlók és a lopások. Eleinte még mindenki bejelentgette a lopásokat. Mára már leszoktak róla az emberek. Így statisztikailag alacsony bűnözésű területen élünk. Gyakorlatilag meg egyre sz@rabb a helyzet a falunkban. (ja, akkor kijöttek 15 perc alatt 2 kocsival amikor a polgármester tanítónő unokatestvérét pofozták meg az iskolában egy gyerek szülei)

2011. nov. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"""Megmondom miért, képesek lennénk, csak leszarjuk... figy tesó 80 000 a fizum nem fogom ennyiért megkéseltetni magam, bocs. Az elmúlt 2 hétben így is kiküldtek ilyen családi balhékhoz ahol apu verte anyut totál betintázva közben a gyerek meg a saját szarjába fetrengett, és 3x álltak előttem késsel h megszúrkálnak hallod nekem nem kell ez a szar....



Én mikor a választások voltak idegenkedtem a csendőrségtől. Ma már belátom hogy másként nem fog menni.

Ugyanis a csendőrség csak jogilag és formailag = a rendőrséggel. Viszont specializáltabb.


1, A lehetőleg helyí közösségből kellene a csendőrséget toborozni.

2, Csak a helyi közösségek ügyeivel foglalkozik.

3, Mentálisan és testileg is képes ellátni a feladatát.


Ennek a 3 pontnak nagyon sok jelentősége van, hiszen sokkal testhezállóbban tudják ellátni a feladatukat.


Sok helyen van Ny-Eu ban csendőrség,és mindenütt ez a lényege.

2011. nov. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
21%

A csendőrség sem lenne megoldás,ha ugyanannyi jogosítványa lenne,mint a rendőrségnek.

Nem a néven múlik a rend megtartása.

Ahol van csendőrség,ott nem korlátozzák a jogaikat.

A Horthy-csendőrség pedig nem törődött semmilyen,mai értelemben vett joggal.

2011. nov. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

""A csendőrség sem lenne megoldás,ha ugyanannyi jogosítványa lenne,mint a rendőrségnek.

Nem a néven múlik a rend megtartása.



Hát hogyne!!


Ugye a kommandósoknak is ugyan azok a jogaik vanna, mint a "snassz" rendőröknek, és még sem kérdés hogy miben jobbak. Ugyanis bizonyos dolgokra a kiképzésük és az emberállomány miatt alkalmasabbak.



Amit leírtam 3 pontot az teszi alkalmasabbá a csendőrséget, de nevezheted aminek akarod akárl dlfhs is, a 3 pont a lényeg.

2011. nov. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Antimod ***** válasza:
100%

Valahogyan pedig ezt meg kell oldani, mert az eredmény nem lesz más, mint:


- totál elgettósodott falvak, ahová bemenni is életveszélyes lesz

- 0 munkalehetőség vidéken, mindenki városokba fog települni

- gazdaságilag teljesen leszakadó régiók


Kell ez nekünk? Nyilván nem. Csakhogy a két hét már letelt (hallo Pintér Úr!), és semmi érdemleges előrelépés nem történt.

2011. nov. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!