Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a nők...

Mi az oka annak, hogy a nők és a diplomások figyelnek arra jobban, hogy magyar terméket vegyenek? A jobban keresőket értem, de a másik kettőt nem.

Figyelt kérdés

"A válaszadóknak azonban csak 26 százaléka mondta, hogy hajlandó többet fizetni egy magyar termékért a külföldivel szemben. Zömük plusz 5-10 százalékot kész kiadni hazai áruért. Általában magasabb árat magyar élelmiszerért a nők, legnagyobb jövedelműek, és felsőfokú végzettségűek hajlandók fizetni magyar élelmiszerekért."


[link]


2011. nov. 10. 08:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a pénzszivattyút csak lassítani lehet. Tök mindegy, hogy hány százalék mit vesz. Szerintem lehet, hogy érdemesebb lenne hamar bedönteni a gazdaságot, hogy mindenki felébredjen. Lehet, hogy jobban járnánk.
2011. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Térjünk vissza a kérdésre, ne arra, hogy melyik a jobb minőség.
2011. nov. 10. 16:50
 13/14 anonim ***** válasza:
80%

Ezen már felesleges vergődni, csak lassíthatod a folyamatot. Nincs egyensúlyban az export-import mérleg.

Mondok egy példát:

Van ma Magyarországon 3 mobilszolgáltató mindegyik külföldi kézben van. Tök mindegy mennyit fektettek be itt és mennyi a fenntartási költség(bérek, stb.), mindig viszik ki a profitot. Magyarul ha 15000Ft a havi telefonszámlád és csak 3000Ft megy ki az országból akkor is egy idő után innen kiáramlik a lóvé. És még rengeteg szektort tudnék mondani.

Én szeretem a nemzetközi piacot én is azon munkálkodok, hogy több árú elmenjen külföldre, de itt ezt soha se támogatták a kormányok. A hazai vállalkozásokról leszaggatják, a földbe tapossák őket, a külföldieknek meg nyalnak. Attól a szótól, hogy külföldi befektetők már egyenesen hányok. Milyen befektetés? Felhúznak egy lidlit vagy kifizetik az építési vállalkozót vagy nem, tök mindegy, indul egy újabb pénzszivattyú.

2011. nov. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 magyar izom ***** válasza:
a füszer paprikára gondoltam, pontosabban... Lehet írnom kellet vólna...(rendes paprikán amit mondjuk szendvicshez eszem azon én se érzek különbséget)
2011. nov. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!