Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik állandóan a külföldre...

Akik állandóan a külföldre költözésen álmodoznak, miért nem veszik figyelembe Magyarország előnyeit?

Figyelt kérdés
Pl. nagyfokú, kiterjedt állami gondoskodás, ingyenes egészégügy, oktatás, jó szociális ellátás még hajléktalanoknak is, emberarcú, toleráns jogrendszer, nem olyan szigorúak a törvények, mint pl. Svájcban, Németországban, nincsenek terroristák, veszélyes időjárás.
2011. nov. 22. 15:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
74%
Talán mert azt látja, hogy kora reggeltől késő estig dolgozik, mégse fizetik meg.
2011. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%

Mert valahogy fontosabb az, hogy ne dögöljek éhen én és a családom, mint az, hogy "ingyenes" az egészségügy, vagy "ingyenes" az oktatás....

Nincs munka, ha meg van nem lehet abból a fizetésből megélni. EZ nem élet ami itt ebbe az országba megy, hanem vegetálás.

2011. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Pl. nagyfokú, kiterjedt állami gondoskodás HE??????????? KINEK?????

ingyenes egészégügy NEM INGYENES, FIZETSZ ÉRTE + MÉG A HÁLAPÉNZT IS ELVÁRJÁK, DE NAGYON SOK ALAP EGÉSZSÉGÜGYI KEZELÉST IS INKÁBB MAGÁNORVOSNÁL KELL CSINÁLTATNI, MERT AZ ÁLLAMI SZARIK RÁD

oktatás NEM INGYENES AZ OKTATÁS, INGYENES AKKOR LENNE, HA NEM KELLENE ÉVENTE 15-30 EZRET CSAK KÖNYVEKRE KÖLTENI

jó szociális ellátás még hajléktalanoknak is AZÉRT VANNAK AZ UTCÁN, AZÉRT JUT EGY GYÁMÜGYI ÜGYINTÉZŐRE ANNYI CSALÁD, HOGY KEZELNI NEM TUDJA - ÉS AKKOR ARRÓL NE IS BESZÉLJÜNK, AMELY ÜGYEK EL SEM JUTNAK A GYÁMÜGYRE

emberarcú, toleráns jogrendszer - JA 4-5 ÉV, MIRE JOGERŐS ÍTÉLET SZÜLETIK, JÓ ESETBEN

nem olyan szigorúak a törvények, mint pl. Svájcban, Németországban - EZÉRT ROHANGÁLNAK OLYAN ELMEBETEGEK SZABADLÁBON ILL. EZÉRT NEM LEHET LECSUKNI A KORRUPT KÖZTISZTVISELŐKET ÉS EZÉRT ÚSSZÁK MEG EGYESEK 8 HÓNAPPAL AZ EMBERÖLÉST

nincsenek terroristák DE VANNAK

veszélyes időjárás SVÁJCBAN SINCS

2011. nov. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
41%

Szeretem a hazámat, ezért szeretek ITTHON dolgozni.


Itt a családom, a barátaim. Semmi pénzért nem mennék külföldre!

2011. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

- egészségügy hol ingyenes?? Mit gondolsz, mit vonnak le többek között a fizetésből?

- oktatás?? Hát az vicc, és csak egyre rosszabb lesz.

- kiterjedt állami gondoskodás: 4 hónapig voltam pályakezdő munkanélküli, az ég világon semmi segítséget nem kaptam az államtól, még a TB-t is fizethettem.

- szociális ellátás, még hajléktalanoknak is: kérdezz meg egy hajléktalant, ő is így gondolja-e...

- emberarcú, toleráns jogrendszer: kb. bárkit bármiért meg lehet büntetni, mert olyan ellentétesek és kuszák a jogszabályok (főleg adó), hogy ember legyen a talpán, aki betartja őket.

- nem szigorú törvények: Svájc törvényeit nem ismerem, de azt nem hiszem, hogy Németország szigorúbb lenne...


Röviden: nem értek egyet. Én szívesen kiköltöznék.

2011. nov. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

jó szociális ellátás még hajléktalanoknak is


150.000 Ft-ra büntetik, ha másodszor is rajtkapják fél éven belül, hogy az utcán él. Remek ellátás.

2011. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Azért kérdez azokat is, akik éppen e felsorolás növekvő lyukain potyognak ki éppen. Svájcban nem arról van szó, hogy nincs kiterjedt állami gondoskodás, hanem arról, hogy nincs rá szükség ilyen mértékben. Azt sem tapasztaltam, hogy a törvények szigorúak. Azt viszont igen, hogy nem részrehajlóak. Tudnék néhány celebet felsorolni, akik súlyos baleset okozása után is vidáman próbálják elkövetni a következőt.


Ezzel csak arra próbáltam utalni, hogy talán éppen az a baj, hogy ezek az értékek éppen foszlóban vannak. És ettől még nem értek egyet a külföldre költözéssel, de az egyént meg tudom érteni.

2011. nov. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Amit írtál,az legfeljebb a Kádár-rendszerben volt igaz,de ma éppen az ellenkezője van.

Csak annak jó,aki elég gazdag és a családja is az.

2011. nov. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

hát, amiket itt felsorolsz, én a felét sem látom :D ingyenes egészségügy? de milyen??? inkább fizetek érte....


mellesleg Svájc egy gazdag ország. bazidrága minden, de a fizetések ehhez vannak igazítva. kérdezz meg egy ott élőt, mennyivel jobb...

2011. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
89%

"Szeretem a hazámat, ezért szeretek ITTHON dolgozni.


Itt a családom, a barátaim. Semmi pénzért nem mennék külföldre!"


Jé, képzeld el, nem fogod elhinni: én is pont szeretem a hazámat, szeretNÉK itthon dolgozni és dettó a családom és a barátaim is itt vannak. De IGEN VAN AZ A PÉNZ amiért kimennék ls ki is fogok menni külföldre. Majd észbe kap a kormány ha egy magyar ember se marad Magyarországon....

2011. nov. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!