Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország tényleg olyan...

Magyarország tényleg olyan hely kezd lenni, ahol a szivárvány is fekete-fehér?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy az átlag számára a fiziológiai létet fenntartani is akkora feladat, hogy az élet éltető kissebb örömein már átsiklunk? Hogy monotónikusan kűzdünk a túlélés gyorsvonatán, anélkül hogy lenne időnk, esélyünk, kinézni az ablakán a világunkra.

És ha néha egy egy pillantást vetünk is rá, csak az egyre elhalóbb lepusztulást és a remények elszürkülését tapasztaljuk?


2011. nov. 23. 08:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

10.35


"Szar a helyzet, hát igen."


Megkérdezhetem, hogy ez mitől axióma, amit mindenki elfogad itt? Miért "szar" a helyzet? Mihez képest "szar"?

2011. nov. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

ma 10:45


Mi az a demokrácia?

2011. nov. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Sajnos egyre szar@bb, és már csak fölöslegesen nyúzza a szénketrecét az ember, csak hogy enber maradhasson.

De jobb lenne ostoba állatnak lenni, aki egy vinnyogással felejt és nem gondol előre. Az ember nem ilyen, ő előre kóstól, és ha az íz undorkeserű, akkor vagy vinnyog és felejt de ő nem ember többé. Vagy a szénvázát feszíti a tudat, hogy miként maradhat meg embernek.

2011. nov. 23. 11:19
 14/25 anonim ***** válasza:
40%
Kedves kérdező, elolvastál egy Ady kötetet, aztán belőtted magad?
2011. nov. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

""Kedves kérdező, elolvastál egy Ady kötetet, aztán belőtted magad?


Nem kedvelem Ady-t, inkább Pilinszky

Belőni magam??

Már az ízére sem emlékszem a boldogító füstnek.

Egyébbel meg a saját gyávaságom miatt nem éltem.


Bár ha nem visz el a tél, lehet hogy könyvevővé válok, ami csak több a maga materiális valóságában mint a fény!

2011. nov. 23. 11:33
 16/25 anonim ***** válasza:
34%
Bad trip.
2011. nov. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Sajnos rossznak rossz, de reality.
2011. nov. 23. 11:55
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem tartom jónak, ami itt történik. Elfogadhatatlannak tartok sok mindent.

De hogy az életnek nemhogy kisebb, de nagyobb örömeit nem élvezném? Nehogy már! Nagyon is élvezem és nem is vagyok hajlandó ezt abbahagyni.

Na az igaz, hogy nem siránkozom, teszem a dolgom, ha nincs keresek magamnak - a fene essen belé, valahogy sose tud kikerülni. Lehet hogy ettől érzem jól magam?

Nekem a szivárványnak 7 színe van. Nem beszélve az átmenetekről. A monotóniát meg kifejezetten utálom, ha megkörnyékez, rögtön elzavarom. Nem is mer mostanában errefelé járni.


Nem tudom, állítólag létezik sült galamb, én még nem találkoztam vele, de alkalomadtán még a sült tököt is jobban szeretem (most van a szezonja).

2011. nov. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

""Nem tartom jónak, ami itt történik. Elfogadhatatlannak tartok sok mindent.


Szinte mindent.


"""De hogy az életnek nemhogy kisebb, de nagyobb örömeit nem élvezném? Nehogy már! Nagyon is élvezem és nem is vagyok hajlandó ezt abbahagyni.


A szerencse kegyeltje vagy barátom, én mondom arany az amid van, de mindenki születik ebben a kemény világban hasonló burokban.


""Na az igaz, hogy nem siránkozom, teszem a dolgom, ha nincs keresek magamnak - a fene essen belé, valahogy sose tud kikerülni. Lehet hogy ettől érzem jól magam?


Már nem is emlékszem arra, amikor elég volt hogy csak tegyem a dolgom, és legyen annyi hogy gondolni csak rátudjak. Van mikor időben kelet, de mégsem talál ébren a dolog, persze nem is jön, és ha én keresem akkor biztos ügyesen menekűl előlem.


"Nekem a szivárványnak 7 színe van. Nem beszélve az átmenetekről. A monotóniát meg kifejezetten utálom, ha megkörnyékez, rögtön elzavarom. Nem is mer mostanában errefelé járni.


Felénk a szivárvány már a könyvek lapjaiban is elszűrkült, az égre pedig már rég nem is rajzolódi!

"talán már a helye sincs meg"


"Nem tudom, állítólag létezik sült galamb, én még nem találkoztam vele, de alkalomadtán még a sült tököt is jobban szeretem (most van a szezonja).


Én sem várom, bár az időmből sajnos kitellene, de ha eljön valaha, biztos hogy szénné lesz égve!

2011. nov. 23. 12:33
 20/25 Antimod ***** válasza:
57%

"2006 óta és mióta a fidesz roncsolja a demokráciát..."


LOL. Ne tedd nevetségessé magad. Egyébként 2006 őszén én féltem a rendőröktől, mert egyszerűen agresszív állatok voltak bő fél évig.


Egyébként jellemző ez a siránkozás, mindig csak a nyugati életvitelhez hasonlítjuk magunkat. Persze arról már nem hallunk, hogy Türkmenisztánban havi 1 milla az ADSL, Algériában végigerőszakolja a katonaság a helyi lakosságot (és akkor még Afrika kulturáltabb részéről esett csak szó), Ukrajnában pedig a kisnyugdíjasoknak reményük sincs arra, hogy télen befűtsék az otthonukat.

2011. nov. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!