Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Senkinek nem tűnik fel, hogy...

Senkinek nem tűnik fel, hogy a nagyobb államadósság valójában ugyanannyi csak mivel szarul áll a forint forintban kifejezve több?

Figyelt kérdés

Ez kb olyan, mintha én tartoznék 100 euróval, ami mondjuk fél éve 26000 volt most 31000 és azt mondanánk, hogy 5000 forinttal megnöveltem az adósságomat.


Az egyszerűség kedvéért kihagytam, hogy ha nem teszik bele a mnyp pénzt, akkor még szarabbul hangzana az összeg.


2011. dec. 1. 23:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Jéééé... Ezt írtam már egy hónapja valamelyik besz*rós kérdéshez.
2011. dec. 1. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Aki nem akarja, hogy feltűnjön neki, annak nem tűnik fel. Vagy ha feltűnik neki, akkor a pánikkeltés kedvéért akkor is tehet úgy, mintha nem tűnne fel neki.
2011. dec. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

De jó...

Elvették a nyugdíjunkat, ránk zúdítottak sok adót, leállt a növekedés és ezzel annyira elcseszték a forintot hogy nagyobb lett a bruttó államadósság.


Tehát duplán rosszul jártunk.

2011. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 bumbi02 ***** válasza:
85%

értem...


Tehát 2010. júniusában 287 forint volt az euró, 2011 júniusában pedig 265... 2010 júniusában a devizában lévő államadósságunk 8842milliárd forint volt, 2011 júniusában pedig 9169 milliárd..


Euróba átszámolva 2010: 8842 milliárd /287 = 30,8 milliárd


Euróba átszámolva 2011: 9169 milliárd /265 = 34,6 milliárd



no mind1...



Mnyp pénz pedig nem csökkentette lényegében az államadósságot.. Azt a pénzt vissza kell ám fizetni, csak azt a népnek, és majd 20 vagy 30 év múlva... Amikor jön a bibi hogy , miből fizetjük ki a nyugdíját ezeknek az embereknek? Jaaa abból csökkentettük az államadósságot anno.. Ez csökkentés vagy nem csökkentés? mert szerintem ez egy újabb adósság,csak a magyar nép felé...

2011. dec. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bumbi02 ***** válasza:
84%

*javítás:

Júniusban erős volt a forint, és nehogy szó érje a ház elejét hogy direkt erős forintos időszakkal számoltam,


Kiszámoltam októberi adatokkal is hogy lássátok, nőtt az államadósság, a forint árfolyam változástól független is:


Októberi deviza államadósság 10 229 milliárd forint

Októberi árfolyam (okt 27) 300,9 forint/euró


Így kijön hogy euróba átszámolva a tartozásunk 33, 99 milliárd .... Ne vegyétek már be ezt a Fidesz maszlagot hogy az államadósság nem nőtt, csak követte az inflációt, mert ez így nem egy korrekt állítás:)

2011. dec. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Sz1u ***** válasza:
79%

De feltűnik!

A gond csak az, hogy a Fidesz ellenzékben fennen hangoztatta, hogy az akkori kormány a felelős a forint gyengélkedése miatt (akkor is 300 felett volt az euro). Most viszont ugyanazt a balfaxkodást már sikerként, gazdasági csodának akarja beállítani hőn szeretett vezérünk. Nos, ez viszont nem tűnik fel a narancsosoknak.

2011. dec. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

Egyrészt az, hogy Ft-ban kifejezve több, az azt jelenti, hogy VALÓJÁBAN nagyobb, hiszen a magyar államnak Ft-ban keletkeznek a bevételei, ahhoz kell viszonyítani az adósságot.

Az igaz, hogy a Ft-gyengülés csak részben írható az Orbán-kormány számlájára. Ha a visegrádi országok valutagyengülése a "természetes", akkor kb. fele részben.


Másrészt az sem igaz, hogy a valutaárfolyamtól függetlenül ugyanannyi lenne, akkor lenne úgy, ha nulla költségvetési hiánnyal zárnánk az évet. Kb. 6% lenne a hiány a MANYUP-korrekció nélkül. Igazából a GDP-arányos adósság a mérvadó (leegyszerűsítve hogy a jövedelmünkhöz képest mennyi az adósság). Ez a mutató változatlan, ha a hiány egyenlő a gazdasági növekedéssel. Javul, ha a hiány kisebb, mint a növekedés és romlik, ha a hiány nagyobb a növekedésnél. Ez persze akkor, ha az adósság csak saját pénznemben van. Nálunk nem az a helyzet, emiatt lett nagyobb a romlás - de anélkül is lett volna.

2011. dec. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%
És az neked nem tűnt fel, hogy GDP-arányosan is nőtt az államadósság, Einstein?
2011. dec. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Most amúgy hol vannak a fideszfanok?
2011. dec. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanannyi nem lehet. Vagy lemondtak a kamatokról?
2011. dec. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!