Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobboldali demokrata oximoron?

Szittyatarzan kérdése:

Jobboldali demokrata oximoron?

Figyelt kérdés
Jobboldaliságot akárhogy is akarom, nem tudom párosítani a demokráciával!Ezt nem csak kis hazánkra értem, hanem globálisan is, és filozófiailag se férnek össze.Mivel a jobboldaliság ˝authoritarian˝Magyarul vezérelvűséget jelent a demokrácia meg népakaratot népfelséget, ami egyértelműen baloldali irányzat...
2011. dec. 14. 09:35
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
A Cím így lett volna helyesen. Demokratikus jobboldal egy oximoron.
2011. dec. 14. 09:50
 2/21 Antimod ***** válasza:
59%
Nem tudom, hogy hasonlítod össze a nemzetközi jobboldalt a magyarral. Rengeteg helyen éppenhogy a jobboldal a pénztőke pártja, nálunk a "baloldal" az, teljesen ki van forgatva a politikai felfogás.
2011. dec. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
67%

nem feltétlen kellene így lennie, a vezérelvűség, és a mi vagyunk a kiválasztott nép, ezek torzszülött ideológiák.

a demokrata attól demokrata, hogy elhiszi, hogy a másik attól még nem biztos, hogy külföldről pénzelt idegenszívű sátánfajzat, hogy ő nem ért vele egyet. más kérdés, hogy magyarországon az ún. jobboldalnak így mennyi köze van a demokráciához.

én egyébként nevetségesnek tartom hogy 2011ben még mindig így "oldalazunk", mintha csak kicsit is hasonlítana a mai pártok ideológiája arra, hogy a francia forradalomban a teremben melyik akkori eszme követői hol ültek.

2011. dec. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Mért a Magyar nem?:) Amúgy meg a tőke nagyon nem szereti a demokráciát , a kapitalizmus olyan rendszerekben érzi magát igazán jó, mint pl pinochet vagy náci Németország vagy éppen diktatórikus kina..
2011. dec. 14. 10:17
 5/21 A kérdező kommentje:

én egyébként nevetségesnek tartom hogy 2011ben még mindig így "oldalazunk", mintha csak kicsit is hasonlítana a mai pártok ideológiája arra, hogy a francia forradalomban a teremben melyik akkori eszme követői hol ültek.



Mindig lesznek eszmék amik harcban állnak még a világ a világ...

2011. dec. 14. 10:19
 6/21 A kérdező kommentje:
Szóval az hogy demokratikus jobboldaliság egy oximoron.Hiszen a jobboldaliság azt jelenti hogy egy adott elit vagy kiválasztott kaszt nemesség vagy király uralkodik.És a múltba való visszatérést . Gondoljunk csak a női szavazati jogokra vagy a munkásság jogaira mennyire lábal tiporták.
2011. dec. 14. 10:26
 7/21 A kérdező kommentje:
És tiporják!
2011. dec. 14. 10:44
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

"Hiszen a jobboldaliság azt jelenti hogy egy adott elit vagy kiválasztott kaszt nemesség vagy király uralkodik"


De mivel ez alapvetően hülyeség, ezért az egész kérdésed okafogyottá válik.

2011. dec. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Antimod ***** válasza:
Ha elvből szavazol Magyarországon, rosszul teszed. Nálunk nincsenek elvek. Pénzuralom van, IMF-diktátumok vannak, és persze a képviselők egyéni, kicsinyes gazdasági érdekei.
2011. dec. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

"Hiszen a jobboldaliság azt jelenti hogy egy adott elit vagy kiválasztott kaszt nemesség vagy király uralkodik"


De mivel ez alapvetően hülyeség, ezért az egész kérdésed okafogyottá válik.


Cáfold meg! És elhiszem hogy hülyeség. De mivel nem tudod, így nagyon is helytálló.

2011. dec. 14. 10:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!