Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem látja be a Fidesz,...

Miért nem látja be a Fidesz, hogy az ország jelenlegi állapotában hib as volt bevezetni az egykulcsos SZJA rendszert, és miért nem állítja vissza a régi állapotot?

Figyelt kérdés
Látszik, hogy a jelenlegi rendszer csak mégnagyobb szakadékot képez az alsó- és a felső osztály közé. A "szabadságharcot, és az unortodox gazdaságpolitikát már régen feladták, és ez az intézkedés segítené betömni a 300 milliárdos költségvetési lyukat...
2011. dec. 14. 11:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Miért nem látja be a Fidesz, hogy az ország jelenlegi állapotában hib as volt bevezetni az egykulcsos SZJA rendszert"


Nem volt "hiba". Egyeseknek rosszul jött, másoknak jól.


"Látszik, hogy a jelenlegi rendszer csak mégnagyobb szakadékot képez az alsó- és a felső osztály közé. "


Látszik? Hogyan látszik? És miért baj ez?

2011. dec. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem ilyen gyszerű a kérdés. A Fidesz és az összes többi De-Magóg párt szívesen elvenné jövedelmed 100%-át. De mindennek következményi vannak. Mikor vezették be az 1 kulcso adót? 2011-től. Mikor nyitotta meg az EU a munkaerőpiacát? 2011-től. Ha nem nyitják meg, Magyarországon nincs egykulcsos adó. Miért mondom ezt?

Hányan települnek ki évente. Azt mondják 1000 orvos gyanítom ez csak 1-2%-a a teljes számnak. ( Abban az esetben, ha az orvosok számarányukhoz viszonyítva 3x többen vándorolnak ki mint az átlag munkavállaló ) Én pl. azért jöttem számítástechnikusként Németországba, mert kirúgtak a munkahelyemről, ahol jól kerestem havi átlag 500 nettó. Nem találtam egy fél évig Pesten munkát ( már 50 vagyok ) Itt a dupláját keresem szintén nettóban ami lakásbérletet és egyebeket is bszámítva legalább 50% plussz. A fiam fogtechnikus, egyáltalán nem talált Magyarországon munkát ő azért ment el. Az orvosok, nővérek gondolom a megalázó fizetés miatt. Egy statisztikában olvastam, hogy az elmúlt években 35.000-en távoztak évente az EU-ba - a befogadó országok regisztációja szerint. Tavaly májustól nyílt meg igazából a munkaerőpiac, erről az időszakról nem szólt a statisztika, úgy tippelem ez minimum megduplázza az éves számot. Abból következtetek, hogy 5 éve is mentem volna Németországba, fel is vettek, megkérte a cég a munkavállalási engedélyt, azt mondták ez semmiség. Hát nem ( kaptam meg ). Aki menni akar most menjen amíg le nem zárja az ország, a határokat. Itt most nem Németországra gondolok, ők rájöttek, hogy ez nekik tuti üzlet az elöregedő és eltörökösödő társadalmuk mellett. ( Itt sokan élnek. aki járt már Egyiptomban, Tunéziában gondolkodjon el azon, hogy Vona Úr miért is akar barátságot velük? Ill. hogy mekkora segítséget jelentett, Mo-nak, hogy a németek elzavarták őket Mo-ról. Amit Rákóczi Úr mindjárt meg is hálált. ) Mindamellett jobban érzem magam, mint Magyarországon. A rendőr még egyszer nem állított meg vegzálni, büntetni. Ahol Magyarországon 60 as táblát tesznek, ki itt mehetsz 120-al. Ahol itt 60-ast ott a saját érdekedben jobb ha 55-el mész. Az elvonás még ebből a bérből is ( csak ? ) 40% os. + AFA (19%) ( Gondolom ebből van, hogy a megélhetési költségek nem sokkal magasabbak mint Mo-n. ) Persze otthon az MSZP - LMP - Jobbik de-Magóg hármas minimum ebből a bérből 80%-ot szeretne. Persza a munkából nem kérnének, csak a jövedelmből. Amit remélek be is vezetnek, ha megnyerik a következő választásokat. Azután együtt maradhatnak szegény hazánkban az általuk ( legalábbis MSZP LMP ) kedvelt népcsoporttal. Azoktól meg vonhatnak akár 100%-ot is abból sem fogják az a8 autóikat talatankolni.

Elkalandoztam a tárgytól: Összefoglalva, ha maradt volna a 40%-os adó, vagy De-Magógok bevezetnék a 60%-os jövedeladót a "Gadag" rétegre. ( aki megkeresi egy átlag német fizetését ) Az minimum megháromszorozná a kivándorlást az országból. Két lehetőségük maradt. 1. a vasfüggony leeresztése. Ez rövid távon katasztrófába sodorná az országot az EU tőke és munkahely kivonása miatt. 2. Adócsökkentés. ( ami minimális az egyéb adók és járulékok miatt. ) A kérdezőnak válaszul: Az igazi gazdagok Off-shor és egyéb módon kerülik el a fejés egy részét. Nekik többé kevésbé indifferens az SZJA -mértéke. Az az alkalmazotti réteg ami meg tud keresni 1 - 3 ezer euró nettót, pedig tömeges menekülésbe kezd ha megfelezed a jövedelmét.

A kérdés egyébként felháborít. Miért kell nekem többet fizetnetm adóban mint másnak, ha cserében ugyanazon szolgáltatásokra jogosult. Miért kell nekem kifizetnem mások egészségügyi ellátását. Azért mert keveset keres?

Mert kissebbségi? A boltban, a benzinkúton mindennek megvan az ára. Az orvosi ellátásért gyerekek iskoláztatásáért miért kell nekem tízszer annyit fizetnem, mint annak aki papíron az 1/10-ét keresi. Van ismerettségi körömben aki 4x annyit keres mint én és minimálbéres. Az új zöld bárókról nem beszélve akik az x 1000 hektár birtokuk után bezsebelik az támogatást az adómból. Az életben nem fogok megkeresni annyit amennyit egy évben bezsebelnek és támogatást kapnak. Felháborít az a hozzáálás, hogy nem megköszöni nekem, hogy 1öx-es jövedelmem mellett 10x-es adómból az én verítékemből szolgáltatásokat vehet igénybe. Ha rajtam múlna éhen és orvos nélkül dögölhetne, hanem még rám is köp. Ez a pofátlanság teteje.

2012. márc. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!