Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van Magyarországon hogy...

Nem dávid kérdése:

Miért van Magyarországon hogy aki tisztességen dolgozik és becsületesen befizet minden adót az nem tud megélni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 21:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
43%
Mit jelent az, hogy megélni?
2011. dec. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez ebben a formában nem egy jó kérdés. Én például tisztességesen dolgozok, én is és a munkáltató is befizetünk mindent, mégis meg tudok élni, sőt, együtt élek a párommal.
2011. dec. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A munkásnak és a munkájának nincs értéke.
2011. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Én tisztességes dolgozom, a cégem 100%-osan bejelent, mégis minden gond nélkül megélek. Nem értem a kérdésed! Vagy netán azokra gondolsz, akiknek nincsen végzettségük, nyelvtudásuk, és semmi olyan a munkaerőpiacon hasznosítható tudásuk, amelyekkel esetleg többet kaphatnának a minimálbérnél? Az ilyen kérdéseket általában a minimálbért keresők teszik fel.
2011. dec. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Az utolsó válasz bár igaz, azért érdekes, mert azokban a fejlett országokban, ahová mi már húsz éve szeretnénk tartozni, a minimálbérből is megélnek az emberek.
2011. dec. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

"Az utolsó válasz bár igaz, azért érdekes, mert azokban a fejlett országokban, ahová mi már húsz éve szeretnénk tartozni, a minimálbérből is megélnek az emberek.

"


Minimálbérből sem itthon, sem pedig nyugaton nem lehet megélni! Nyugaton csak a keleti vendégmunkások jönnek ki a pénzből, mert 4-8 ember lakik egy házban, úgy élnek, mint a vándorcigányok.

2011. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

Ezt én nem így tudom.

Én úgy tudom, hogy a fejlett országokban a minimálbérből ha nem is "fényesen", de meg lehet élni.

Persze lehet, hogy tévedek...

2011. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A fejlett országokban a minimálbér névleges, valójában olyan keveset senki se kap.
2011. dec. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Azért, mert a lakosság 30 %-a dolgozik bejelentett munkahelyen. Így elég sok adót/járulékot le kell tőlük vonni, hogy eltartsák a többieket, és visszafizessék a hitelt, amit szinten e rétegek jólétére vettek fel a korábbi kormányok.
2011. dec. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Sok itt az arrogáns válaszoló. Akik nem tudják, hogy egy bölcsödei gondozónő fizetése nettó 80 ezer forint. Egy bolti eladónak is legfeljebb a karácsonyi időszakban kúszik 80 ezer fölé. De egy kezdő orvos, tanár sem kap 90-nél többet.


Na ebből egyedül lakást fenntartani és közben esetleg gyereket is nevelni művészet a köbön.

100 ezer alatt nem szabadna munkabérnek nevezni, csak zsebpénznek a kapott pénzt.


Ezt olvassátok el: Havi nettó 130 ezer forinttal a magyarok felső tíz százalékában

[link]

2011. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!