Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szól óvodás színvonalú...

Miért szól óvodás színvonalú balhékról a politika?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy a választók ezt igénylik? Az ovobacsi.hu szerint kétszer kettő balra is négy, jobbra is négy, és ebből nem okos, viszont annál költségesebb engedni.
2009. máj. 19. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Idézet:


"Az ovobacsi.hu civil kezdeményezés... Célja a társadalom gyakorlati, ésszerű együttműködése a testi-lelki jólét érdekében. Égkékfűzöld2x2négy nem vágyik közéleti babérokra, kizárólag testi-lelki jólétre..."


Tehát egy civil, aki jólétre vágyik. Ez a "kezdeményezés" tökéletesen banális, nagyjából a szeretem Magyarországot mozgalom színvonalán mozog. Az utóbbi időkben viszonylag divatosak voltak az ilyen "Elegünk van a politikából, észszerűséget akarunk" jellegű kezdeményezések főleg azok részéről, akik nem értik, hogyan működik a politika, és tele vannak illúziókkal és félreértésekkel.


Az ovobacsi.hu készítője sajnos kb. három évet késett a mozgalmával, ugyanis 2006-ban volt a legnagyobb divatban a fent említett attitűd. Akkoriban bárki, aki kijelentette, hogy "Jobb és baloldal ellentéte fölött állok" meg "Elég volt a marakodásból, éljen az ész", nagyon okosnak érezhette magát, ma már ez egy nagyon ellaposodott mutatvány.

2009. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Díjazom, hogy beleolvastál. Freud elmélete szerint a szex hajtja a személyiséget. A mai pszichológusok szerint inkább az elfogadottság és a kiteljesedés vágya.

Lehet, hogy a társadalom többsége csatározásban szeret kiteljesedni (a politika és a közélet mai állapota legalábbis erre vall), de bízom benne, hogy az emberek többsége jólétben és elégedettségben szeretne élni, az meg nem megy együttműködés nélkül. Pl. ha választhatok a. egy stresszes munkahely (minimálbér, napi leszúrás, nulla előmenetel, fúrnak a kollégák) és b. egy kreatív, izgalmas munkahely (havi 200 pengő fix, megbecsülnek, ha jól dolgozom, előre jutok, jó csapat vagyunk a kollégákkal), én inkább a b. verziót szeretném.

Ugyanakkor azt is látom, hogy az "O. diktátor jellem?" és a "Hol vagytok, akik az ország tönkretevőire szavaztatok?" típusú kérdésekre hússzor annyi komment érkezik, mint a higgadt kérdésekre. Szerintem így alakul ki a mostani helyzet, amit én a fenti a. verziómhoz tartok hasonlónak. Akkor inkább a naiv, lapos Ovóbácsi.

2009. máj. 19. 14:14
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Benne van a vérünkben, barátom.


A kiegyezés után az országgyűlés szinte másról sem tudott vitázni, mint folyton a "közjogi helyzetről" meg a hadsereg vezényleti nyelvéről. Közben nem vették észre, hogy közeledik az első világháború, és a nemzetiségeinket annyira magunkra haragítottuk, hogy darabjaira fogják szétszedni az országot.


Áltathatjak magukat egyesek, hogy majd az EU úgyis kihúz minket a szarból, mi addig is jól elleszünk a helyünkön, csak húzzuk ki addig valahogy. Mások ki is vonulhatnak a parlamentből durcásan, és játszhatnak háborúsat az utcán, kurjongatva indiánszökdelés közben. Legföljebb az óvónéni azt mondja majd, hogy nem vagyunk iskolaérettek, maradjunk még egy évet az oviban. Utána úgyis muszáj lesz továbblépni.

2009. máj. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy tovább kéne lépni - az értelmes együttműködés felé. Ahhoz pedig néha el kell ismerni a másik oldal igazát, mert valamennyi mindig van neki. Nem a hőbörgés teremt jólétet, hanem a közösen végzett munka.
2009. máj. 19. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!