Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ez? Csak én gondolom...

Miért van ez? Csak én gondolom így, vagy mások is?

Figyelt kérdés
Régen a férfiak dolgoztak és a nők végezték a házimunkát és ők vigyáztak a gyerekekre. Most a férfiak dolgoznak, a nők is dolgoznak és még mindig ők végzik a házimunkát és ők vigyáznak a gyerekekre. Ezt hívják egyesek egyenjogúságnak... Ha a nők is dolgoznak akkor a férfiak is mossanak, főzzenek, porszívózzanak, port töröljenek,menjenek el a szülőire, vegyenek a gyerekeknek ruhákat. Az ne mind egyedül csinálja, hanem osztozzon meg és minimum az 50 %-át vegye ki a házimunka és a gyerekvigyázás részéből.
2009. máj. 19. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy normális házasságban a férj is besegít az otthoni munkákba,megbeszélik a teendőket,pl.kerti munka stb.Ezt persze nem árt még az esküvő előtt tisztázni.

Nagyon sok ismerősöm van,ahol a gyereket szinta mindig az apa viszi iskolába,együtt vásárolnak be,takarításkor is segít stb.

Ehhez az kell,hogy a házastársak között összhang legyen.

2009. máj. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen. ez így helyes
2009. máj. 19. 20:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre a válasz: vannak mások is. Férfi vagyok, és besegítek. :) De jobban teszem, ha a főzésből kimaradok, mert ahhoz nem értek. :D


Csak azt nem értem, ez miért a politika témakörbe került.

2009. máj. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Természetes a szerepek változása, és jó, ha a nők is aktívan részt vesznek a család eltartásában.

Szerintem jó gondolat, hogy a GYES egy részét kötelező legyen a férfinak a gyerekkel töltenie.

Ebből adódik, hogy a nő sem dolgozhat hobbi jelleggel, hanem kapjon egyenlő munkáért egyenlő bért. (Ezt mellesleg a nőknek is követelniük kell, nem bízhatják a férfiakra a gesztenye kikaparását.)

2009. máj. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: mert ez "az emberek politikája" =)
2009. máj. 20. 06:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászóláshoz: Unokám most szült Németországban. két évig jár neki a Gyes és A férj is egy évig otthon maradhat a gyerekkel, az Egészségbiztosító fizeti.Így Ő is kiveszi a részét a gyereknevelésből,gondozásból .Valamikor talán mi is eljutunk idáig.
2009. máj. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolóknak: Jó lenne nagyon, deh nem fogunk...
2009. máj. 20. 14:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem általános. Egy normális kapcsolatban mindenki kiveszi a részét az élvezetből is (pl nyaralás az együtt megkeresett pénzből) és a szívásból is (pl mosogatás) Az én párom is azt hitte hogy majd ő semmit nem csinál, csak dolgozik, és utána pihen, én meg haza jövök hulla fáradtan, és még mosok-főzök-takarítok. Egy-két jól kiborított bili után rájött ő is, mondtam neki, hogy ez így nem fog menni. Azóta halál drága, ha túlórázok főz, és mos, és takarít is ha kell. És persze fordítva. Meggyőzés kérdése az egész...Persze ha szó nélkül hagyja az ember, hajlamosak a férfiak elkényelmesedni :o)
2009. máj. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A nők menjenek csak vissza a konyhába! Oda valók!
2009. máj. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben. De akkor ne dolgozzanak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2009. máj. 25. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!