Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire hiteles politikailag...

Mennyire hiteles politikailag Orbán Viktor?

Figyelt kérdés
Gondolok itt az 1000000 munkahelyre,a sosem hazudásra stb.
2009. máj. 19. 20:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

A közlemények szintjén nem hitelesebb a többieknél. A '98-2002-es kormányzati munka szintjén viszont jóval hitelesebb. Olvastam egy-két kötetet róla, hogy az összes lepellerántást megismerjem, a legjobbnak a Kéri László-féle interjúkötet tűnt (címe kb.: A Viktor). Olvassátok el, tanulságos. Ez az OV nevű fickó meglehetősen okos, előrelátó, jó helyzetelemző. A tettek következményén gondolkodik, nem az egyes lépések pillanatnyi megítélésén.

Gyurcsány különben legalább ennyire értelmes, csak ő egy szűk elit javára dolgozik, Orbán pedig a társadalom érdekében (bár azért nem habozik részesedni a javakból - a helyében én is ezt tenném). Ha te elit vagy, neked GYF lesz a hiteles. Ha a köznép fia/lánya vagy, akkor remélem, OV. Ha nem szereted a libákat, akkor meg...

2009. máj. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Az én szememben egyáltalán nem hiteles.
2009. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jelzem,senkit nem pontozok le.Őszintén érdekel a véleményetek.
2009. máj. 19. 21:23
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Semennyire! Ha az is akarna lenni, akkor se tudna! Mindegyik politikus a saját hasznát nézi, nem érdekli őket az átlagemberek sorsa!
2009. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
57%

Ez nem igazán könnyű kérdés. Én személy szerint amíg miniszterelnök volt, bírtam, de azóta ódzkodom tőle, mert számomra már nem elég hiteles a 2006-os választás óta.


A kérdés magyarázatában szereplő két dologra azt tudom mondani, hogy egy politikusnak szükséges számadatokat tudnia és mondania, de amikor mondja, nekünk tisztában kellene lennünk azzal, hogy a számadatoknak az a természete, hogy mindenki úgy formálhatja őket, hogy neki jók legyenek. (Microsoft Excel alapfok. :D)

A "sosem hazudásról" meg annyit, hogy az én szememben többet ér, ha valaki jól bekúrva ingerülten elmondja, hogy "végighazudtuk az utolsó másfél-két évet", mint aki azt állítja, hogy sohasem hazudott a magyar embereknek. Nem azt akarom mondani, hogy alapvetően hazug természetűnek tartanám a Viktort, de csak magamból kiindulva is tudom, hogy ha valaki még nem hazudott, az legalább egyszer mégis megtette: amikor azt mondta, hogy nem hazudott. :)


Amúgy meg el lehetne azon is gondolkodni, hogy 1989-ben még "A hozzám legközelebb állók, Kövér László és Fodor Gábor velem együtt egyfajta szociálliberális meggyőződésűek." után a '90-es évek közepén végrehajtott a Fideszben egy konzervatív-jobboldali fordulatot, majd a 2006-os választásokon és azóta lényegében folyamatosan "balról beelőzi" az MSZP-t - az elképzelései (melyekről nem tudom, meg akarja-e valósítani, de ha igen, az elég baj lenne) legalábbis sok esetben baromira baloldaliak. Közben azért persze ott ficeg (vagy legalábbis nemrég még ott volt) az autóján a történelmi Magyarország.

Szóval hogy van-e az ilyen embernek egyáltalán stabil értékrendje, vagy csak a szél viszi, ezen is el lehet gondolkodni, a hitelesség szempontjából.

2009. máj. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Semennyire szerintem se! Egy nagy kaki az a párt a Szijjártó Péterrel az élen, akinek annyi a szókincse, hogy az ellenzék szánalmas színjátékot űz...

Nem vagyok egyik párti se, de amit ezek már csinálnak... pff

2009. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Persze, nyilván ők is hazudnak, és én is egyetértek azzal, hogy GYF legalább elismerte hogy hazudott. Ami egy olyan dolog mint az élsportban a dopping. Aki ért hozzá az mindenki tudja hogy az élsportolók mindegyike doppingol, de nem beszél róla igazából senki. (bár gondolom ez az itt olvasók 99%-ának újdonság, de nembaj:P) Ilyen a politika meg a hazugság is. GYF vesztét is igazából ez a beismerés okozta, ahogy bármelyik élsportolóét is okozná ha beismrné hogy doppingol. Az viszont OV részéről nagy szemfényvesztés, hogy azt állítja hogy ő nem hazudik, illetve ha nem is állítja, de erre hegyezi ki a kampányt az mszp ellen, hogy azok hazudtak. Ez visszatérve a hasolóságra az az eset, amikor az élsportoló kifejezetten állítja h ő nem doppingol. Azonban TUDJUK hogy csinálja! A legjobb az lenne, ha inkább kerülné a témát. De ő kifejezetten vállalja hogy nem csinálja. Ezt nem szeretem, ahogy OV-ben sem szeretem ezt.


A másik dolog az, hogy a Fidesz fontosabb dolgokban baloldai eszméket követ. Például itt az, hogy ők állítják hogy a nagy cégeket állami kézben kell tartani. OV többször is mondta, hogyha az MSZP eladná ezt vagy azt a fontos céget, ha hatalomra kerülnek ők visszaveszik. Ez kérem szépen baloldali elv, hogy állami kézben maradjanak!


A harmadik dolog, ami nem teljesen függ a témához, hogy Európa szerinte nem szeretik a jobboldali kormányokat. Nem véletlen, hogy az IMF hitelt annó 2010-es felvételi határidőbel kaptuk. 2010-ig van baloldali kormány. Egyáltalán nem biztos, hogy azután is megkaptuk volna (sőt valószínűleg nem.)

2009. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%
Gyurcsány nem beismerte, hanem LEBUKOTT! Jelentős különbség van a két fogalom között. Az ilyen alapvető dolgokat tudni kéne az okoskodások helyett...
2009. máj. 20. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
49%

Több részre bontanám a fenti ügyeket.

GyF beismeri, hogy nem volt igaz, amivel választásokat nyert. (Ez szép.)

Nem mond le a megszerzett hatalomról. (Ez nem szép.)

Nem hagyja abba a valótlanságok állítását. (Ez sem szép.)

Az ország határozott lejtmenetbe kezd. (Ez nem kellemes.)

OV nem ismeri be, hogy ő is lódít. (Nem szép.)

Jobboldaliként baloldali. (Ezen még gondolkodjunk 1-et.)

Azért állít meredekeket, hogy hatalomra kerüljön. (Ez nem szép.)

Ha hatalomra kerül, azt csinálja majd, mint korábban 4 évig. (Ez szép.)

Magyarország egyenesbe jöhet. (Ez kellemes - lehet.)


A hitelességét minden politikus elveszítette. Az én szememben a választók is elveszítették. Mégis ki kéne mászni a pácból. Erre varrjatok gombot.

2009. máj. 20. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
35%

Gyurcsány nem lebukott,hanem lemondott.Többek között azért is,mert annak idején beismerte,hogy hazudott,ezzel kezdődött pályafutásának hanyatlása.

Orbán Viktor semmivel sem különb,és ha újra hatalomra kerül,semmivel sem lesz jobb.Egyébként mií kormáníon volt,a kiskeresetűeknek rosszabb volt,mint addig.A középréteg és a gazdagok éltek jobban.

2009. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!