Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lenne felelős Bajnai...

Bumbi02 kérdése:

Miért lenne felelős Bajnai egy ember öngyilkosságáért?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdésnél valaki ezt írta, és ott több ízben is kérdeztem hogy kifejtené-e, moderálták a válaszom, így külön kérdést írok ki, főképp annak az egyénnek szól aki már ott se tudta kifejteni pontosabban. De persze nem diszkriminálunk senkit se:)
2012. jan. 1. 22:07
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ha ott sem tudta kifejteni, akkor miért gondolod, hogy itt sikerülni fog neki?
2012. jan. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Naivan feltételezem hogy egyszerűen csak nem olvasta a kommentemet.. Másrészt hátha valaki más tud valami konkrétat mondani hogy miért is felelős Bajnai..
2012. jan. 1. 22:14
 3/24 anonim ***** válasza:
85%

Segítséget követeltek a libatenyésztők - Bajnai nem törődött velük!


A kormánytól követel anyagi segítséget a Hajdú-Bét több károsultja, akik Budapesten a képviselői irodaház előtt is tüntettek.


A mintegy 30 demonstráló 100 százalékos azonnali kártalanítást, továbbá a parlamenti vizsgálóbizottság azonnali felállítását és ügyészségi vizsgálatot is akar. A MAGOSZ igazgatója a tüntetésen azt mondta: a termelők kára általában kettőtől 15 millió forintig terjed. A vizsgálóbizottság felállítását Gráf József agrárminiszter is támogatja, a kormánynak ugyanakkor nincs lehetősége a százszázalékos kártérítésre – mondta rádiónknak a tárca szóvivője.


A Hajdú-Bét egykor Magyarország egyik legnagyobb baromfifeldolgozója volt, de 2003-ban a piac nemzetközi válsága miatt fizetésképtelenné vált. A cég a mai napig öt és fél milliárd forinttal tartozik a beszállító gazdáknak, akik nagy része nem tudja fizetni a banki hiteleket. Több libatartó kilátástalan helyzetében öngyilkosságot követett el. Sokan azért, hogy kifizessék a tartáshoz felhasznált takarmányt, hitelt vettek fel, és mára már házukat, földjüket is el kellett adniuk. A libatenyésztők államilag támogatott hitelt kaptak, 2005 márciusában a kormány átvállalta az első törlesztőrészlet egy részét is. A második részlet most augusztusban lesz esedékes, a tönkre ment gazdálkodóknak azonban nincs miből fizetniük. Az utolsó időszakban a Hajdú-Bét tulajdonosa a Wallis Rt. volt, amelyet akkor Bajnai Gordon irányított, aki most a Nemzeti Fejlesztési Ügynökséget felügyelő kormánymegbízott.


Több ezer vidéki család került kilátástalan helyzetbe amiatt, hogy nem fizette ki őket a Bajnai Gordon által vezetett Hajdú-Bét Rt. A cég mintegy 5,5 milliárd forinttal tartozik a beszállítóinak és a gazdáknak, amit már nem is fogják viszontlátni. Mivel Bajnai Gordon jogszerűtlen módon még a felszámolási eljárás megkezdése előtt kimentette, ellopta a cég vagyonát. Neki lehet, Ő megteheti ! ?


Az MSZP frakcióvezetője szerint Bajnai Gordon kormánybiztos megnyugtató választ adott az üzleti múltjával kapcsolatban felmerült kérdésekre. A képviselőcsoport ülése után Bajnai Gordon azt mondta, nem érzi felelősnek magát a csődbe ment libatenyésztők sorsáért. Úgy vélte, hogy a Hajdú-Bét-ügy legnagyobb vesztese az ő cége volt. - Az utolsó pillanatig megpróbáltuk a helyzetet menteni, a Hajdú-Bétet valahogy talpra állítani. Amikor reménytelenné vált a helyzet, akkor be kellett látnunk, hogy ez nem megy.


Sajnos nem tudok tenni ezért az ügyért már, hiszen most nekem az ország fejlesztésével kell foglalkoznom. A Hajdú-Bét-ügy a mi szempontunkból három évvel ezelőtt lezárult, azóta mások foglalkoznak ezzel – így Bajnai Gordon. Mint mondta, rossznak tartja, hogy emberek egyéni tragédiáit mások megpróbálják felhasználni, olyan feszültséget kelteni ezzel, amely árt az országnak, illetve összekeverni olyan ügyekkel, amelyek az ország jövőjét jelentik. Karsai József, aki az egyeztetés hiányával vádolta meg az MSZP vezetését és lopással Bajnai Gordont, illetve kritikát fogalmazott meg a kormánybiztosnak a Hajdú-Bét eladásakor betöltött szerepével kapcsolatban, nem vett részt a frakcióülésen. Bajnai Gordon amúgy kérte az MSZP frakciót, szervezzenek számára egy találkozót Karsai Józseffel.

2012. jan. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Bajnai a Wallis vezérigazgatója volt akkoriban, nem a Hajdú Bét-é... A Hajdú Bétnek a Wallis pedig tulajdonosa volt.. Ha én tulajdonosa vagyok egy szállodának, és a szálloda igazgató csődbe viszi azt, akkor én vagyok a felelős?



Jogszerűtlen módon kimentette a cég vagyonát még felszámolás előtt? Ezt kifejted?



Másik kérdésnél is leírtam.. az hogy többen öngyilkosok lettek emiatt, az számszerint egy embert jelent.


Az öngyilkosság pedig szerintem mindenkinek saját döntése.. Ha anyámat kirúgják munkahelyéről, és öngyilkos lesz, akkor valószinüleg nem az állam bácsi lesz a hibás ezért.. ÖN gyilkosság (benne van a szóban is..)

2012. jan. 1. 22:30
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
Nem egy hanem kilenc ember haláláért. És azért mert ő ölte meg őket.
2012. jan. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%

Ha felgyújtom a házadat, hol vagyok felelős azért, hogy hajléktalan leszel? A magánügyed végső soron...


Persze tudom, hogy a kérdés csak provokáció, lévén Bumbi eminens MSZP-s.

2012. jan. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Amikor a Wallis lényegében megvette a Hajdú Bét-et az csőd közeli helyzetbe volt.. (ha akkor csődbe megy, akkor ugyanez történt volna nem?de )


És még mindig ugyanaz a tényállás hogy Bajnai a Wallis vezérigazgatója volt, nem pedig a Hajdú Bét igazgatója..


Ha követjük a logikátokat, hogy ettől független még Bajnai a hibás, mert ő volt a Wallis élén, akkor tovább kéne görgetnünk hogy minimum hibás volt a Wallis tulajdonosi köre is.. Ergo nem egy ember - Bajnai - volt a hibás hanem a Hajdú Bét vezetősége, és a Hajdú Bét tulajdonosa (Wallis vezetősége + tulajdonosi köre)


Ki volt az a kilenc? Mert már írtak mindenfélét.. 9et, 10et, 12őt, 30at... De egy konkrétum van csak egy hajdúnánási libatenyésztő..

2012. jan. 1. 22:54
 8/24 escrogar ***** válasza:
100%
Bajnai felvásárolta a Hajdú-Bét nevű céget, majd a vagyon kivétele után felszámolási eljárást indított. A libatenyésztők meg fussanak a pénzük után. A bibi csak ott van, hogy a felszámolás előtt többszázmilliós pénzeket vettek ki a Hajdú-Bétből.
2012. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
És hol felelős annak a nőnek a haláláért?
2012. jan. 1. 23:23
 10/24 A kérdező kommentje:
(Eddig ez volt az első hasznosnak mondható válasz)
2012. jan. 1. 23:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!