Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell súlyos milliárdokka...

Miért kell súlyos milliárdokkal tömni a BKV-t? Kit érdekel? Mi az hogy a Budapest kap, a többi nem?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 12:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
68%

Nem pesti vagy, az tuti.

Majd kétmillió ember él itt. Plusz, akik máshonnan járnak be dolgozni. Ha nincs tömegközlekedés, vége a városnak. Olyan hivatalok sem fognak működni, amelyek a vidékiek dolgait is intézik.

Az viszont igaz, elcseszték nagyon az egész BKV -t.

2012. jan. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%
Azért ez ennél bonyolultabb, nem is csodálom, hogy te ezt nem érted. A vidék folyamatosan kap pénzt pesttől,az ottani adók nagy részét pont, hogy a vidékbe pumpálják bele.
2012. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

A tömegközlekedés minden nagyvárosban veszteséges, és a BKV még olcsón is üzemel. A finanszírozása nincs meg, de az meg a gazdasági állapot miat nem megfelelő.

Valjuk be, hogy a csődhelyzet álltalános az országba.


De ha nem lenne az hatalmas gazdasági problémákat jelentene.

2012. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%
Mert ha nem kapna pénzt a BKV, leállna a tömegközlekedés (és erre még így is van esély)
2012. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
83%
Az biztos, hogy évek óta ez megy a BKV körül. Kicsit a körmére kéne már nézni a vezetésnek, mert tuti sikkasztanak, vagy valamit nagyon elszúrnak. Persze muszáj pénzelni, mert nem mehet csődbe, de meg kéne már nézni, mire adják a pénzt.
2012. jan. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
42%

"Azért ez ennél bonyolultabb, nem is csodálom, hogy te ezt nem érted. A vidék folyamatosan kap pénzt pesttől,az ottani adók nagy részét pont, hogy a vidékbe pumpálják bele.



Na ez nem igaz.

Peszt azért áll jól, mert minden jelentős cég oda van bejelentve. A nagyrészük vidéken vállalkozik de a székhelye Pesti. Pld Audi szuzuki nokia stb stb

Ez a vízfej fogalma.


Ha nem így lenne pisloghatnának a Pestiek.

2012. jan. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
44%

"A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.

ma 12:20 "



Nem én mondtam ezt csak úgy hallottam,olyan gazdasági szakemberektől vagy miktől,ők jobban értenek hozzá.

2012. jan. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 bumbi02 ***** válasza:
51%

Azért kell,mert szükséges. Ha Budapesten leállna a tömegközlekedés, akkor nagyjából összeomlana Budapest.. Illetve az embereknek "kissé" megnehezedne a dolguk, kelhetnének vagy 2 órával előbb hogy odaérjenek munkába, vagy mindenki taxizna, amire persze nem sokaknak van pénze..


Amúgy valahol engem is bosszant hogy a BKV ennyire kiemelt ügy, hiszen az csak Budapesté,akkor a Volánnal is foglalkozzanak ennyit, (a MÁV-val foglalkoznak, csak hát az is pénznyelő)

2012. jan. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"A vidék folyamatosan kap pénzt pesttől,az ottani adók nagy részét pont, hogy a vidékbe pumpálják bele."


:D :D :D

Azt hiszem ez 2012 hozzászólása!

2012. jan. 10. 12:27
 10/21 anonim ***** válasza:
67%

""A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.

ma 12:20 "



Nem én mondtam ezt csak úgy hallottam,olyan gazdasági szakemberektől vagy miktől,ők jobban értenek hozzá.



Én sem azt mondtam hogy nem osztanak vidékre.

Csak azt hogy miből!

2012. jan. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!