Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Anyukák! Ti nem féltek az...

Anyukák! Ti nem féltek az államcsődtől?

Figyelt kérdés
Ma reggel néztétek a Mokkát? Ha bekövetkezne, akkor se családi pótlék, se gyed, se gyed, se nyugdíj semmilyen juttatás ami az államtól jön. Akkor aztán aztán megnézheti magát aki a juttatásokért szült. Meg a sok 3 gyerekes. Jó most nekemeshettek, hogy ti nem a pénzért szültetek, de ha nem kapna annyi juttatást egy nagycsaládos mint amennyit, biztos nem szült volna.
2012. jan. 12. 09:42
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
49%

ÖÖÖ bocsi...3 gyerekem van, bizton állítom NEM a juttatásokért szültem őket. Akkor is ennyi lenne ha nem lenne rájuk juttatás. Szerencsére nem abból a 16 ezerrel több családi pótlékból élünk egy hónapban.

Ez így erős hogy biztos nem szültünk volna ha nem lenne ANNYI juttatás. Pont ezért mert a juttatások bármikor eltörlődnek, a gyerek meg ott marad.

2012. jan. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem a juttatások a fő bevételünk.
2012. jan. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
Plusz mi már leginkább a külföld felé hajlunk, főleg így, hogy a rezidensek fejét is lefizették, így nem várható, hogy az orvosok normális fizetésért fognak élni.
2012. jan. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:

:D Na szépet feltételezel itt mindenkiről :)) Nem semmi.


Benne volt a válasz?:)

2012. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim válasza:

Szia!

Én nem a juttatásokért szültem de mivel sajnos 4 órás bejelentett munkahelyem volt/van ahol természetesen 3x annyit dolgoztam,így csak gyesre+családi pótlékra vagyok jogosult.

Egy 6 hónapos kislányunk van,így is spórolnunk kell tehát félek,hogy elveszik ezt a kevés juttatást is ha bekövetkezik az államcsőd!

2012. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
53%

Hűű, egy kicsit elveted a sulykot! Nem gondolod?? Miért indulsz ki abból, hogy minden 3, vagy több gyerekes a juttatásokért vállalt gyereket??? Miért? Aki csak egyet vagy kettőt vállal, az nem kap ilyen juttatást? Ne nevettes már! Nem hiszem, hogy annyira nagy az a gyerekenként 4 ezer forintos különbség, csogy csak azért megérje kettőnél több gyereket vállalni!

Államcsőd? És ha bekövetkezik is /ami remélem elkerülhető, bár nem nézek elvből Mokkát és hasonló baromságokat/ mit tudunk tenni?? Vagy 10 millió ember fogja magát és szétszéled a világban? Ugyan már!

Ne haragudj, hogy kicsit keményebb voltam, de csak gondolj bele! Te 1 vagy 2 gyerekre kapsz 12 ezer forint családit, a 3. után fejenként 16 ezer járna.. De eleve több a kiadásod, több vizet fogyasztasz, több kaja kell.. stba.. De azt ne mondd, hogy az a 12 ezer annyira megdobja a családi költségvetést, hogy valaki abból "gazdul" meg!

2012. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%
A sok nyugdíjas, meg azért öregedett meg, hogy nyugdíjat kapjon. :S. Már ne is haragudj, de ez egy kicsit csúnya volt. A férjem dolgozik és el fogjuk tartani magunkat akkor is, ha államcsőd lesz. Nem állami munkahelyen van, így van rá esély, hogy az ő helye megmaradna. Viszont mit szól majd az, akinek az állam adja a fizetését? Mindegy, hogy hány gyereke van az embernek. Az egy gyerekes panelben lakó nővér-rendőr házaspár, miből él majd meg? Szerinted úgy kell nekik? Nekünk van egy kis kertünk is, ahol megtermelünk magunknak ezt-azt.
2012. jan. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Az állami cégeknél dolgozók se kapnak akkor fizetést. Pedagógusok, rendőrök és sorolhatnám. Egy esetleges államcsőd nem csak a juttatásokról szól! A fizetésről is!!! Jó akkor a kérdésem második felét tekintsétek semmisnek, bocsának akinek a lelkébe belemásztam :o)
2012. jan. 12. 09:53
 9/33 anonim válasza:
88%
Most komolyan, mi a bánatért kell itt mindenkit riogatni? Az én nagyszüleim átélték a két háborút, 56-ot. 5 gyereket vállaltak be az akkori nyomorúságba és érdekes módon felnőttek tisztességgel. Pedig akkor jegyre adták a kaját és nem attól féltek az emberek, hogy nem kapnak juttatást, hanem attól, hogy ne bombázzák le a házukat. Most mi a bánatért keseregtek? Összefogásra van szükség ennem a helyzetben, nem pedig összeomlásra. Gyerekek mindig születtek és születni is fognak. Akár milyen borzasztó a helyzet. Szerinted azért fog kihalni az emberiség, mert a kormány rossz döntéseket hoz?? A sötét középkort hogy éltük túl? Pedig ott boszorkányokat is égettek, meg a Föld is lapos volt.... Majd átvészelünk mindent, ami jön.
2012. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
9%
Probléma még, hogy az óvodák bölcsődék, iskolák is bezárnak majd, mert ingyen senki nem fog dolgozni. Ha valakinek lenne is munkahelye, hova teszi a gyerekét, gyerekeit, még dolgozik? Ha nincs autója, hogyan megy be dolgozni, mert nem járnak majd a buszok, vonatok, stb. Ha a gyerek megbetegszik, kihez viszed, ha nem lesz pénzed? Nem kapnak majd oltást a babák és a kismamák szülhetnek otthon. Az inkubátorok, lélegeztető gépek, meddig kapnak majd áramot? Én inkább bele sem gondolok, hogy mi lenne...
2012. jan. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!