Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most komolyan azt hiszik a...

Most komolyan azt hiszik a balosok hogy Bajnain kívűl minden közgazdász ostoba? Nem "médianaív" hozzáállás ez egy hangyányit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%
Igen, ők komolyan azt hiszik, azért balosok. Azért van ekkora államadósság, mert ezeknek mindig bedőlnek, mindig rájuk szavaznak, és mert a Heti Hetes jóvoltából olyan Orbán-fóbiában szenvednek, amiből a legdurvább válság hatására sem fognak már kigyógyulni soha.
2012. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 bumbi02 ***** válasza:
89%

Eddig ti hittétek azt hogy a közgazdászok ostobák és pénzemberek akik a nyugat véleményét mondják csak mer arra fizetik őket... Mikor 10 közgazdászból 9 államcsődöt jósol ha nincs IMF hitel.. Mikor a vezető 11 közgazdász kiokította Orbánékat hogy itt nem folyik semmilyen spekuláció meg ország elleni támadás, csak így müködik a piac... Egyiket se hívták Bajnainak, mégse adtatok a véleményükre.. Most meg azzal próbálsz mentegetőzni hogy Bajnain kívül az összeset ostobának tartanánk?


Mutass már olyan neves közgazdászokat akik azt mondják hogy ez a gazdaságpolitika ami ma megy tökéletes.

2012. jan. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Haver, te tévedésbe vagy!

És is kritikusan nézem Orbán teljesítményét, mert egy rakás sz@r amit összehoztal, és pontosan tudom miért.


De azt is látni kellene, hogy az nem megoldás hogy kiutazom az USA ba hogy elmagyarázzák mit is szeretnének a magyar gazdaságtól és a magyar gazdasági vezetőktől.

Aztán hazajövök és mindent aláírok érdemi tárgyalások nélkül.



De nem akarom Bajnait személyében sérteni mert ez a kérdés nem erről szól, bár tehetném.

De Bajnai semmi mást nem csainált csak amit rábízott az IMF azt végrehajtotta.

Egy országot nem lehet az érdekei mentén ezzel az akcentuissal kormányozni. Legfeljebb a nyugati gazdasági köröknek megfelelő módon lenyomni.


"Szerinted a pénzvilág hatna rá, vagy a magyar érdekek?"

2012. jan. 14. 14:54
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én balos vagyok, de soha nem állítottam ilyet. Olvass el néhány gazdasági cikket Róna Péterrel, Békesi Lászlóval vagy Bokros Lajossal, ők kifejezetten intelligens emberek. Ajánlom az Élet és irodalom című folyóiratot.
2012. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Most komolyan azt hiszik a balosok hogy Bajnain kívűl minden közgazdász ostoba?"


Nem hiszik ezt a balosok. Fel tudnék sorolni 8-10 közgazdászt, akivel egyetértek, és nem csupán baloldaliakat ;)

2012. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
A kérdés ott bukik, hogy Bajnai nem közgazdász. Lehet, hogy közgazdaságtanból van diplomája (is), de sosem működött közgazdászként. Érdemes volna utánanézni.
2012. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

crem0001:Most őszintén, mi bajod a baloldallal? Talán hogy a baloldali érvekben több a logika, mint az emútnyócévben, a nyugatinagytőketönreteszminketben, és az egyéb orbán és vona féle jobboldali érvekben? Mondjuk, mostanában észrevettem, hogy hajlamosak vagytok tőlünk lopni. Ahogy mi megemlítettük például, hogy agymosottak vagytok, és 2 hónapra rá, ugyan ezekkel a dolgokkal jöttök ti is. (csak persze, nem alapozzátok meg, hogy miért lennénk agymosottak) Már pedig ha a vitatkozol valakivel, és a vita vége felé a vitapartnered azt mondja hogy valamiért hülye vagy (és ezt alá is tudja támasztani érvekkel), és te egyből rávágod hogy ,,nem! te vagy a hülye!" az azt jelenti hogy kifogytál az érvekből. Nah igen, ennyit a jobboldalról.


Jah és a kérdésre válaszolva: Balos vagyok, de nem csak Bajnait tartom jó közgazdásznak.

2012. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is balos vagyok és én se csak Bajnait tartom annak. Egyébként ha csak közgazdászok irányítanák az országot, akkor lenne igazi sírás.
2012. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok sem balos,sem jobboldali. Bajnai valóban jól kezelte a válságot,és NEM köztörvényes bűnöző! Ha ő az,akkor eddig minden politikus az volt. Akik privatizálták a gyárakat stb. azok miatt is többen lettek öngyilkosok,és taszították nincstelenségbe az embereket.

Jó közgazdász elég sok van ebben az országban,mindkét oldalon. Sőt,olyanok is akik nem tartoznak egyik oldalhoz sem.

Csak Orbán egyiküket sem hallgatja meg!

2012. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Én balos vagyok, de soha nem állítottam ilyet. Olvass el néhány gazdasági cikket Róna Péterrel, Békesi Lászlóval vagy Bokros Lajossal, ők kifejezetten intelligens emberek. Ajánlom az Élet és irodalom című folyóiratot.



Látod én nem vagyok balos, viszont a felsoróltak mind jobb közgáznak tartom én is mint Bajnait.

Közzülűl is Róna Pétert emelném ki.


"csak halkan" Jobbikos vagyok és Rónának nem jó a Jobbikról a véleménye. De attól még jó közgáz!

2012. jan. 14. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!