Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rendszerváltás, jó vagy...

Rendszerváltás, jó vagy rossz? Kedves Mindenki:egy dolgozathoz lenne szükségem arra, hogy kinek-miben változtatta meg az életét a renszerváltás.

Figyelt kérdés
Légyszi kicsit bővebben irjatok erről a témáról nekem,konkrétumokkal.Köszönöm mindenkinek!

2012. jan. 14. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
A társadalom 70% a számára egyre csak rosszabb, a 20% ának valamivel jobb. 10 % át meg nagyon nagyon rendbetette.
2012. jan. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Világútlevelet kaptam, utazhattam. A szomszédainknál kicsit körülnéztem, rájöttem, hogy a bányászbéka segge alatt van az életszinvonalunk. Azóta már nem kell útlevél, viszont pénzem sincs utazásra (sem)

A rendszerváltás elhozta a tömeges munkanélküliséget, az élet kiszámíthatatlanságát.

Aki nem volt jókor, jó helyen, kimaradt az állami vagyon szétrablásából, én sem voltam ott a húsosfazéknál.

Régen voltak jogaim, mint munkavállalónak, ma csak hallgatni van jogom.

Régen mindig időben kifizettem a számláimat, ma tologatom őket. Azelőtt elképzelhetetlen volt, hogy lógjak a BKV járatain, ma sokszor ezt teszem. Egyszerűen nincs pénzem bérletre.


A rendszerváltás előtt csinosan öltöztem, ma örülök, hogy kínai gagyit tudok néha venni, tudom, hogy ócska, de nincs pénzem márkás holmira.


Régen, ha beteg voltam, betegállományba mentem. Ma akkor sem megyek betegállományba, ha beteg vagyok, mert: vacak fizetés 50 %-a nagyon kevés, és félek, hogy kiraknak a munkahelyemről.


Nem mehettem el 55 évesen nyugdíjba, pedig fáradt és kopott vagyok.


Régen tudtam tervezni évekkel előre, ma egy hétre előre sem tudok tervezni. Ma van munkahelyem, lehet, hogy hétfőn már nem lesz.


Jogok: jogom van éhen halni, jogom van megfagyni a saját lakásomban.


Régen nem volt demokrácia, aztán volt, most meg a diktatúra szélén vagyunk.


Összefoglalva: nekem, mint kisembernek, csak rosszat hozott a rendszerváltás.

2012. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2012. jan. 15. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!